zdjęcie Autora

03 stycznia 2007

Grzegorz Halkiew

z cyklu: Hipnoza (odcinków: 13)

Hipnoza magnetyczna
Hipnoza zdaje się być kartą wstępu do świata magii i tajemniczych rytuałów...

Kategoria: Techniki rozwoju

« Wszyscy jesteśmy hipnotyzowani Definicje hipnozy »

svengali.jpg (źródło obrazu www.neurolingwistyka.com/images/svengali.jpg)

Hipnoza to słowo, które dla wielu ludzi brzmi jak zaklęcie. Zdaje się być kartą wstępu do świata magii i tajemniczych rytuałów. Wyobraźnia podsuwa obraz zahipnotyzowanych ludzi, którzy w głębokim podświadomym transie badają tajemnicze przestrzenie własnej duszy. Świat zewnętrzny znika i zdaje się, że wydani są oni całkowicie na złe i dobre moce hipnotyzera. W stanie hipnozy ludzie chodzą po żarzących się węglach, z rozkoszą biegają po ostrych odłamkach szkła, leżą sztywno pomiędzy dwoma krzesłami opierając się na nich jedynie potylicą i piętami, uzdrawiają się ze stanów, które medycyna uznała za beznadziejne. Słowo hipnoza w równym stopniu budzi zarówno strach, co i fascynację.

W kinie i telewizji pokazuje się często jej straszne, wiejące grozą oblicze: delikatne gesty hipnotyzera sprawiają, że bezwolne ofiary popełniają najgorsze zbrodnie zakodowane im wcześniej w podświadomości bez ich wiedzy. A zbrodniarz nie może sobie później niczego przypomnieć! Mistrz hipnotyzer o magicznym, obezwładniającym spojrzeniu ma władzę tak wielką, że nie sposób się jej sprzeciwić.

Jak wiadomo z licznych źródeł hipnoza była od dawnych czasów aż do dziś istotną częścią życia społecznego. Opisano to na przykładzie niektórych ludów rejonu Amazonki, australijskich jak i syberyjskich szamanów, rytuałów leczniczych rdzennych mieszkańców Gujany i Borneo. Hipnoza żywa jest w religii voodoo. Na wszystkich kontynentach niezależnie od kultury znajdziesz zadziwiającą zbieżności w postępowaniu z hipnozą. Stosowanie hipnozy zarezerwowane jest dla wąskiej, szczególnie uświęconej grupy ludzi nazywanych w tych kulturach lekarzami, szamanami, znachorami- tymi, którzy zajmują w swojej społeczności wyjątkowo wysoką pozycję.

Hipnoza wykorzystywana jest powszechnie w polityce, marketingu, klubach nocnych. Znają ja ci, którzy chcą wiedzieć, co dzieje się naprawdę wokoło nich. Znają ją ci, którzy mają dość bycia manipulowanymi, wykorzystywanymi, zaślepionymi.

Są dwa główne rodzaje transu. Pierwszy dotyczy tych stanów, kiedy człowiek ulega kierowaniu z zewnątrz- niesiony jest przez instynkt stada i stadu całkowicie poddany. Drugi rodzaj transu dotyczy stanów wewnętrznych, osobistych. Aby osiągnąć ten drugi trans należy obudzić i wyostrzyć zmysły wewnętrzne: wyobraźnię, pamięć, uczucia i zdolności do tworzenia wewnętrznych obrazów. Trzeba odwrócić uwagę ze świata zewnętrznego do wewnętrznego.

W czasie płytkiego transu przechodzą przez głowę różne myśli i obrazy, ale jednocześnie wyraźnie odbierasz najcichsze nawet dźwięki i ruchy dochodzące z otoczenia. W czasie głębszego transu słyszysz dźwięki, ale nie dostrzegasz już żadnych zewnętrznych poruszeń. Wówczas to twoje myśli i uczucia mają dla ciebie o wiele większe znaczenie. W czasie głębokiego transu wszelkie dźwięki i ruchy stają się zupełnie poza twoim odbiorem, bo twoje własne wewnętrzne życie jest dla ciebie o wiele ważniejsze- przecież życie zewnętrzne istnieje zawsze, a doświadczenia transu jedności z samym sobą nie przeżywa się niestety codziennie.

Z punktu widzenia psychiki czas odczuwany może być bardzo różnie. Raz minuty mogą trwać tak długo jak godziny. A innym razem godziny przemykają tak szybko jakby były zaledwie sekundami. W stanie transu zanika zdolność do dokładnego orientowania się w czasie, którą dysponujesz w stanie świadomości. Masz za to całkowity dostęp do twojego wewnętrznego archiwum. Dzięki temu możesz przywołać własne wspomnienia nawet z czasów niemowlęctwa, możesz ożywić je tak, jakby wszystko działo się tu i teraz. Z całą intensywnością możesz przeżyć pierwszy dzień w szkole. Całe dzieciństwo może przewijać się przed oczami jak film, który w każdym momencie możesz zatrzymać i przyjrzeć się kadrom.

Uwolnione zostają wewnętrzne obrazy i uczucia, które nie podlegają chorobliwej kontroli rozdygotanego emocjami mózgu. Pozostajesz w całkowitej logice wydarzeń, logice być może po raz pierwszy przez ciebie doświadczonej. Teraz wszystko rozumiesz i wiesz, co i dlaczego tobie się przydarza. Lęki, emocje i inne nabyte uczucia uniemożliwiają tobie prawdziwy ogląd pewnych procesów i wydarzeń. W stanie transu będziesz mógł przezwyciężyć te granice wcześniej będące poza twoją świadomością- dzięki temu ukryte przed rozumem konflikty mogą zostać przeobrażone i krok po kroku rozwiązane.

W stanie transu możliwe jest także połączenie elementów, których nie łączy ze sobą twoja uśpiona świadomość. Wprowadzasz ład, logikę i zrozumienie do swojego życia. Przestajesz być kukłą targaną emocjami oraz zewnętrznymi wydarzeniami. Stajesz się jednością, ześrodkowanym i pewnym wydarzeń nieuniknionych. Wszystko to, co się tobie przydarza jest nieuniknione, inaczej by się przecież nie przydarzyło. Zaczynasz widzieć rzeczywistość zamiast ułudy emocji, blokad i innych negatywnych zaślepiających ciebie kiedyś programów.

Problemy, które w życiu codziennym wydają się nie do rozwiązania w hipnotycznym stanie świadomości postrzegane są z zupełnie innej strony i w innym świetle. Znika wiele dolegliwości, znika depresja.

Magnetyzm jest sumą skoncentrowanej energii materii. Określenie magnetyzm jest średnio trafne, ponieważ może wprowadzić w błąd- nie ma nic wspólnego z magnetyzmem żelaza. Chodzi tu o oddziaływanie na przemian pozytywnych i negatywnych sił, które są uwarunkowane procesami naładowań i wyładowań przebiegającymi w każdej komórce organizmu. Rodzaj magnetyzmu, który mam na myśli, posiada w sobie każdy człowiek- w mniejszym lub większym stopniu. Każdy może dowolnie pomnażać te siły i kontrolować je wolą, by móc je dowolnie używać.

Trudno nawet myśleć o ciele bez magnetyzmu. Każde ciało jest zbiorem atomów i molekuł, które są ukierunkowane na ten sam cel. Magnetyzm jest siła, która z tego zbioru tworzy ciało. Magnetyczne oddziaływanie jest szczególnie silne podczas naturalnego ruchu. W praktyce oddziaływanie to pokazuje jak osoby ze słabszym promieniowaniem ulegają urokowi osób z silniejszym. Można powiedzieć, że kiedy tylko dwoje ludzi przebywa razem, to jeden znajduje się pod silnym wpływem promieniowania drugiego. Magnetyczny wpływ ludzi na innych może być tak silny i wyrazisty, że ci inni czują się skrępowani i przestają być panami własnej woli, i mogą o tym nawet nie wiedzieć.

Także rośliny i zwierzęta posiadają magnetyzm. Podejdź przy nadarzającej się okazji do pięknego, starego drzewa- coraz bliżej i bliżej- wyostrzając zmysły i otwórz się na jego oddziaływanie. Mniej więcej w odległości 3-4 metrów od pnia wejdziesz w pole magnetyczne drzewa i tam możesz się doładować, jeśli twoje życiowe baterie są wyczerpane.

Przeciwna sytuacja ma miejsce, kiedy spotkasz człowieka, który ciebie odstręcza, pomimo że nie miałeś z nim wcześniej żadnej styczności. Jego oddziaływanie może znajdować się w dysharmonii z twoim magnetyzmem i dlatego tak wyraźnie to odczuwasz.

Gdy zgromadzi się dużo ludzi, to magnetyzm poszczególnych osób łączy się- tworząc nową siłę, w której każdy zatraca swoją indywidualność i staje się posłuszny nowemu prawu. Po takim doświadczeniu potrzeba czasem wielu dni nim odczujesz, że utraciłeś ten niewidzialny związek i nim odczujesz, ze utraciłeś jego oddziaływanie.

Można wyjść z założenia, że każde ciało dysponuje takim biologicznym promieniowaniem. Odnosi się to w szczególnym stopniu do ludzi, chociaż właśnie między nimi są największe różnice. U niektórych osób oddziaływanie jest tak mocno rozwinięte, że mogą nim bez specjalnego zabiegu zasilać i uzdrawiać rośliny i małe zwierzęta. U każdego jest ono wystarczająco silne, by uskutecznić i wesprzeć prowadzenie hipnozy.

Hipnoza przeznaczona jest dla ludzi, którzy naprawdę chcą coś zmienić w swoim życiu.

Świat wyobrażeń w transie nie ma żadnych granic. To twoje przekonania kształtują rzeczywistość. Jeśli rzeczywistość tobie się nie podoba to zmień przekonania i uwolnij się z więzów. Naprawdę możesz być szczęśliwy. Życie świadome jest kreatywne i barwne, wolne od nieustannej chorobliwej kontroli emocji, a odnajdywanie nawet najbardziej niezwykłych rozwiązań przypomina dającą szczęście zabawę. Hipnoza to dobra zabawa jak również nauka. Ucząc się i bawiąc elementami hipnozy scenicznej- błyskawiczne indukcje, most kataleptyczny, chodzenie po szkle, przyciąganie niczym magnes nie tylko metalowych przedmiotów, oddziaływanie na odległość myślą na ruchy kartki papieru- uczysz się kierować energią życia zarówno w związkach jak i w pracy. Hipnozą zadziwisz swoich starych przyjaciół, zdobędziesz przyjaciół nowych, zadziwisz świat pokazując twoje prawdziwe piękno.

Grzegorz Halkiew
strona Autora: www.neurolingwistyka.com

Zob. film: Hypnosis

« Wszyscy jesteśmy hipnotyzowani Definicje hipnozy »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)