zdjęcie Autora

09 grudnia 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Humor w relacjach - o sprawach damsko-męskich

Kategoria: Techniki rozwoju

« Przemiany HMM w komunikacji - o sprawach damsko-męskich Miłość w relacjach - o sprawach damsko-męskich »

Powiedziałby pewnie ktoś, że u podstawy relacji leży miłość "siła przyciągająca i jednocząca". To jednocześnie można się założyć, że osoba w ten sposób definiująca ignoruje humor leżący u podstawy zwiazków traktuje je lub(i) siebie i(lub) kogoś zbyt poważnie. A tu Dwie nieznane dla siebie osoby spędzają ze sobą jakieś 15-45 min dziennie (jeśli aż tyle czasu utrzymuja osobę w polu połączonej z uwagą zmysłów) i myślą, że się znają.. wszechobecne 2 punkty widzenia, z czego większość tego drugiego jest dla nas zakryta.  Czy może być coś bardziej pełnego humoru? ;P

Od humoru to się zaczyna tj. tej jakości wprowadzenia nowego do naszego, cudzego świata.  Podobnie gdy niezrównoważonego humoru jest za dużo, to jest jest zbyt duża odległość, izolacja, paradoksalność dwóch światów i kierunków.. związki się kończą i często brakuje w tym humoru (:)).

Humor w biznesie tj.  we wszystkim do czego można wynająć kogoś innego za odpowiednią opłatą przejawia się przede wszystkim kreatywnością. Systematycznym planowym Random act of kindness ;)

Humor we flircie, to podstawa, flirt to głównie podtekst spoza kontekstu sytuacji jedynie słusznie rozumianej w danym momencie ;) Z drugiej strony emocjonalny flirt to przykuwająca uwagę DRAMA, a ona bez humoru jest dramatem.. 

Uwodzenie z Humorem - to głównie podważanie własnych światów/przekonań/spojrzenia - esencja humoru. Tu już totalnie wbrew oficjalnej narracji, ale silnym relacjom towarzyszy przewrócenie świata na głowie-zawrócenie w głowie. Wzajemne podważenie jednostkowej rzeczywistosci. I to z reguły kilka razy; przy poznaniu się, przy końcu "zakochania", przy narodzinach dzieci ..nie mówiąc o elementach typu zdrada czy rozstanie.

Humor w Intymności. Pozwala siebie odkrywać, bez humoru jesteśmy też niezdolni do zmiany i uzyskania intymności: dobrego samopoczucia z samymi sobą i z drugą stroną. Bez humoru nie można pozwolić wyłonić się nowym tożsamościom swoim lub cudzym. (Na marginesie, dla mnie definicją intymności jest tożsamość - dokładniej te dwa aspekty wzajemnie się pokrywają: tym jesteśmy jak intymnie się postrzegamy, stosunek (:))do siebie mamy taki jak do intymności).

Dodatkowo: Nie znam nawarstwiającego się problemu, czy rosnącej bariery, która byłaby czym innym niż zbyt poważnym, zbyt serio traktowaniem czegoś - brakiem humoru lub uwięzieniem humoru - zbyt statyczną jego postacią ;)

O humorze będzie jeszcze..

C.D.N.

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Przemiany HMM w komunikacji - o sprawach damsko-męskich Miłość w relacjach - o sprawach damsko-męskich »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)