zdjęcie Autora

22 maja 2013

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Auto-promo Taraki 3 (odcinków: 142)

Husby, Szwecja

Kategoria: Projekt Taraka

« O co chodzi z tymi rangami? Yggdrasil jak drzewo Taraki »

Cytuję mój wczorajszy i dzisiejszy wpis na Facebooku i trzy głosy w dyskusji o tym:


Wojciech Jóźwiak: Zamieszki w dzielnicy Sztokholmu. Ale tamtejsza POLIT-POPRAWNOŚĆ nie pozwala nazwać, KTO mianowicie podpala miasto, domy i samochody mieszkańców. Pod zamieszczonym linkiem napisano:
"młodzi mieszkańcy dzielnicy" ... "doszło do starć między grupami tamtejszej młodzieży" .... "w zamieszkach bierze udział kilkadziesiąt młodych osób".
Czyli winna MŁODZIEŻ? A nie - o zgrozo - muzułmanie? Albo, jeszcze gorzej, Murzyni?
Ale może tego naprawdę nie widać? Bo: "Wszyscy mają kaptury i zasłonięte twarze." Co robi policja ew. wojsko? --- "Jak do tej pory nikogo nie zatrzymano."
Oj, potomkowie Wikingów...! Nordycy... Co z wami...?
www.szwecjadzisiaj.pl/w-husby-znowu-plona-samochody: W Husby znowu płoną samochody. Zamieszki także w Kista, Tensta i Rinkeby

www.szwecjadzisiaj.pl: W Husby znowu niespokojnie. W poniedziałkowy wieczór po godz. 21.00 młodzi mieszkańcy dzielnicy starli się z policją. Ponownie zapłonęły samochody, a w stronę funkcjonariuszy poleciały kamienie.

  • {JE} Niedawno dostałem potwierdzenie od kilku osób mieszkających w Szwecji, że Szwedzi panicznie boją się wszelkiego rodzaju konfrontacji i pozwalają sobie nawet rządowi wykręcać największe świństwa. Są uzależnieni od władz w ten sposób, że liczą i oczekują, że będą im matkować i wszystko za nich robić.

  • {TH} Konfrontacji się boja ale rząd jest wybierany bardzo demokratycznie i ma zaufanie narodu a to znaczy ze słuchają się tych których wybrali . Jest w tym spora logika której Polakom brakuje niestety i dlatego nie rozumieją tej NORMALNOSCI

  • {BD} Normalność w Europie to wyrzucenie Arabów z naszych krajów !!!

Wojciech Jóźwiak: Z Wikipedii: Today, Husby has a large population of immigrants, mostly from Turkey, Lebanon, Syria, Iraq and Somalia. 81.9% of the inhabitants have a first- or second-generation foreign background as of December 31, 2007. Husby is a district (Swedish: stadsdel) in Rinkeby-Kista borough, Stockholm, Sweden. Husby has 11,551 inhabitants as of December 31, 2007. ( en.wikipedia.org/wiki/Husby,_Stockholm

Wyrzucanie imigrantów to nienajlepsze rozwiązanie. Bardziej ODWAŻNYM (hej, WIKINGOWIE! NORDYCY!) byłoby zastosowanie metod głębokiej demokracji: http://robertpalusinski.blogspot.com/2010/08/geboka-demokracja.html

Robert Palusinski: : GŁĘBOKA DEMOKRACJA robertpalusinski.blogspot.com


Zamieszki Nowe wiadomości: Kolejna niespokojna noc w Sztokholmie


Auto-promo Taraki 3: wstęp na końcu

Starsze teksty z tego cyklu w blogach Auto-promo 2 i Auto-promo.

Korekta przez: Lisiako Lisiako (2014-06-03)« O co chodzi z tymi rangami? Yggdrasil jak drzewo Taraki »

komentarze

1. rządzą ci co głośniej krzyczą • autor: Jerzy Pomianowski2013-05-22 19:08:07

Władze na cywilizowanym Zachodzie już od co najmniej kilku lat wykazują wielką nieufność w stosunku do tradycyjnie pojmowanej demokracji gdyż kilkakrotnie okazało się, że większość ludności nie chce tego czego powinna chcieć.
Dlatego żaden rząd nawet nie próbuje pytać swoich poddanych jaki powinien być status imigrantów, czy chcą legalizacji narkotyków, większych swobód obyczajowych, dopuszczalności aborcji, przywrócenia kary śmierci i tym podobnych.
Wiadomo czego chce większość, więc tego nie dostanie
Ciekawe podejście.
Zamiast demokracji staroświeckiej działa jakaś niekonsekwentna "demokracja realna" oparta na zasadzie wyższości praw mniejszości nad prawami ludności osiadłej.
Nikt przecież nawet nie proponuje aby rdzenna ludność miała jakieś prawo do zachowania tradycyjnego sposobu życia.

2. Husby • autor: Nierozpoznany#57382013-05-24 14:52:22

Oglądałem relację z TV. Z tymi zamieszkami nie przesadzajmy.
Wybili trochę szyb. Ktoś podpalił parę samochodów.
W sumie normalna noc we Francji. W Szwecji nazywają to zamieszkami.

Najbardziej ciekawa jest reakcja policji. Policjant o wybitnie niemęskim typie, powiedziałbym miękkim do kobiecości, oświadczył, że nie zamierzają się konfrontować. Nie wchodzą na teren dzielnicy bez powodu.
Straż ugasiła pożar.
Szkoda biblioteki i przedszkola, ale państwo szwedzkie stać, żeby wybudować dziesięć na miejsce jednego. Nie jestem nawet pewien, jakie były tam zniszczenia.

Czy ktoś może mi wytłumaczyć, co się stało z twardymi Wikingami? Mężczyźni nie reprezentują tam w ogóle żadnej siły. Nienawidzą konfrontacji. Nawet w resortach siłowych.  Nie reprezentują kompletnie żadnej siły w związkach z kobietami.
Jest to świat antyutopii feministycznej z wszystkimi konsekwencjami m.in. kobiety muszą uważać ich za mało wartościowych. Poczucie małej wartości mężczyzn powinno się przekładać na alkoholizm mężczyzn i zdrady kobiet...i chyba tak jest.

3. Jako jedyne wytłumaczenie,... • autor: Nierozpoznany#65622013-05-25 09:50:47

Jako jedyne wytłumaczenie, a zarazem dość obszerne w swoich skutkach, przychodzi mi na myśl że są to efekty modelowego wręcz socjalizmu, charakteryzujacego się między innymi wielką ingerencją państwa-dobrej "pani" z przedszkola lub szkoły we wszelkie aspekty życia co dało po 40 latach efekty w postaci wycofania się naturalnych zachowań męskich w większości populacji. A to tylko wierzchołek góry lodowej...
Co ciekawe w Szwecji można zaobserwować daleko posunięte dwumyślenie ; na pokaz szwedzi  są poprawni politycznie, wśród przyjaciół przyznają się do poglądów nacjonalistycznych i ksenofobicznych.
Jeszcze jedna myśl; Jakoś na wakacje wolimy ze znajomymi jechać np. do Serbii gdzie pośród przygodnych ludzi dużo łatwiej o kontakt , przysłowiowe zaproszenie na "jednego",
Wyczuwalna jest tam serdeczność i naturalne niewymuszenie zachowań czego w żadnym wypadku o Szwecji powiedzieć nie mogę.

4. Szwecja • autor: Nierozpoznany#57382013-05-25 20:56:41

Przyjmuję to wyjaśnienie, ale Serbia jest o parę lig za Szwecją w rozwoju gospodarczym. I jednak ktoś przyjmował przez te lata tych uchodźców z Iraku...
Po inwazji USA sytuacja w Iraku zrobiła się naprawdę straszna, a jedynym krajem, który ich przyjmował nie było USA, tylko Szwecja...
[foto]

5. Czasami mam wrażenie,... • autor: Michał Mazur2013-05-27 09:17:55

Czasami mam wrażenie, że męskiej części Skandynawii przydałby się głęboki nawrót do tradycji przodków - mężczyzn, obrońców i wojowników, zwłaszcza do ich praktyk transowo-ekstatycznych. Niech tańczą, tak jak ich przodkowie jeszcze tysiąc lat temu. Niech obejmą trans, jak i oni. Skoro tak wiele artefaktów z tym związanych pochodzi właśnie ze Skandynawii...

Skoro można w ten sposób "strząsnąć z siebie" np. głęboką depresję i cały zespół dziwnych dolegliwości fizycznych - to spokojnie możnaby także pokonać zniewieściałą, lewacką truciznę. Wraz z całym zespołem innych negatywnych zachowań (Szwedzi i Norwedzy np. bardzo brzydko się spijają jadąc za granicę)

Szaleństwo wygonić "szaleństwem" - ale takim innym, pozytywnego sortu. Złamać "zły czar" i ogólną bylejakość - być naprawdę sobą.

6. praktyki ekstatyczne Wikingów • autor: Nierozpoznany#57382013-05-28 00:15:59

Chodzi zapewne o seanse nakręcanej agresji poprzez zajadanie się muchomorami... Podobno nie dało się tego dobrze kontrolować, to dawało dobre rezultaty w trakcie bitwy, ale niektórzy po wielu seansach nie potrafili wróćić do normy. Efektem była agresja przeciwko bliźnim np. wymordowanie całej rodziny.
Kościół potępił i zanikło wraz z pogaństwem i przyjściem porządku opartego na pokoju.
Jeśli chodzi o umiarkowaną męskość Skandynawów to mam dwie hipotezy: może nadmierna stymulacja agresji osłabiła jej naturalną ilość? Organizm wszak to homeostat. Druga to, że wszyscy aktywni wyjechali na Południe, bo kto by siedział na dalekiej północy przed wynalezieniem ulepszeń pozwalających na życie na Północy w komforcie.

7. Nie doszukiwał bym... • autor: Nierozpoznany#65622013-05-28 09:51:13

Nie doszukiwał bym się raczej przyczyn zniewieścienia współczesnych wikingów pośród bowiem zanikłej bardzo dawno umiejętności wpadania w tzw.berserk czyli szał bitewny. Każdy psychiatra zresztą zajmujący się leczeniem traum z pola walki powie że da się osiągnąć taki stan na "czysto" bez amannita muscaria czyli muchomorków czerwonych, które są wciąż popularnym intoksykantem na Syberii obok mocnego alkoholu:) Za bardzo nie widzę związku,tym bardziej że jeszcze w latach 40tych szwedzcy marynarze budzili postrach w portach z powodu zamiłowania do burd i agresji - zakończyła rzekomo te bitewne zamiłowania penalizacja udziału w bójce, która była karana 20 letnim więzieniem, jednak wydaje mi się to także zbyt prostym wytłumaczeniem. Ja dopatruję się tu również innych konstrukcji  socjotechnicznych niż tylko prokurator i surowy sąd.
Na pewnym tropie myślę jest kolega Michał Mazur, wiadomo mi jednak że raczej popularnym wśród skandynawskich kobiet jest świętowanie Midsommar  czyli celtyckiego Lammas, nie wiem na ile jest to popularne wśród tamtejszych mężczyzn. Ponadto z doswiadczenia wiem, że  np. norwegowie w czasie zakrapianych imprez w Norwegii raczej nie wylewają za kołnierz, ale widziałem również że to tamtejsze kobiety raczej wpadają tam w "berserk" po alkoholu,nie zaś mężczyzni i to o wiele gwałtowniej porównując do naszych swojskich klimatów:)
Ogólnie należało by chyba zasięgnąć informacji u zródla, choćby wśród tamtejszej licznej emigracji. Ja wyrobiłem jednak sobie zdanie n/t nowej twarzy socjalizmu, w tym wypadku szwedzkiego, po obejrzeniu tego dość mocnego materiału; http://www.youtube.com/watch?v=j5_uHLDfUwk czyli film "Postęp po szwedzku" tym bardziej że pokrywa się on w swej wymowie  z tym,co opowiadali mi tamtejsi polonusi...
[foto]

8. Aleksandrze, powiem tak... • autor: Michał Mazur2013-05-28 20:06:21

Aleksandrze, powiem tak - z tymi muchomorami to trochę przesadzona teoria, wynikła raczej z inwenecji pewnych badaczy. W źródłach historycznych nie znajdziesz ani jednego zapisu o intoksykacji muchomorami, ani choćby poszlaki - co oczywiście nie oznacza, że coś takiego nie mogło u nich wystepować.
Mogło - skoro w późniejszych stuleciach zdarzały się takie przypadki u Skandynawów, to mogły one wypływać z jakiejś starszej tradycji, zapewne przekazywanej pokątnie i potajemnie.

Ogólnie na temat berserków funkcjonuje dużo uproszczeń i przekłamań - także i w literaturze (teoretycznie) naukowej.

A wchodzenie w stan transowy, nawet jeśli wynika z pewnych archaicznych tradycji wojskowych, może mieć o wiele szersze zastosowanie niż tylko stricte militarne - w zasadzie byłoby bardzo smutno, gdyby działanie stanów transowych zredukowane było tylko do takiego militarystycznego utylitaryzmu.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)