zdjęcie Autora

26 listopada 2018

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Astro-obserwator (odcinków: 202)

Incydent kerczeński czyli feralna koniunkcja Słońca z Jowiszem
Z uzupełnieniem-korektą 27 listopada

Kategoria: Astrologia

« Film „Kler” i cykle planet Jowisz gasiciel »

(Pisane 26 listopada)

25 listopada 2018 (wczoraj względem dnia, w którym piszę) rosyjskie okręty zagrodziły drogę okrętom ukraińskim (na zdjęciach widać niewielkie uzbrojone kutry), ostrzelały je i przechwyciły. Podobno są ranni Ukraińcy. Było w to Cieśninie Kerczeńskiej, która oddziela Krym od Rosji i łączy Morze Azowskie z Morzem Czarnym. O której godzinie miał miejsce ten incydent? Agencje prasowe nie podają. Na zdjęciach widać, że był dzień i Słońce jeszcze nie zaszło, bo na skałach na brzegu widać niskie cienie. Z tego można wnioskować, że była godzina około 16:30 lokalnego czasu. Ciekawostka: zdjęcia oraz wideo z akcji przechwycenia i taranowania udostępnili Rosjanie, najwyraźniej będąc bardzo pewni swojej racji.

Co widać w horoskopie?


Link do żywego kosmogramu: Incydent w Cieśninie Kerczeńskiej»

Przede wszystkim, Słońce jest w ścisłej koniunkcji z Jowiszem: oba ciała niebieskie dzieli zaledwie pół stopnia. I to jest astrologiczna zagadka, ponieważ koniunkcje Słońca i Jowisza powinny być wybitnie „szczęściodajne”, tym bardziej, że obie planety znalazły na początku znaku Strzelca, którego Jowisz jest władcą. A tymczasem mamy zbrojny konflikt. Dalsze aspekty jednak wyjaśniają ten dysonans poznawczy.

Gdy odbywa się przemoc, można z góry założyć, że w rozkładzie planet aktywne są Mars lub Pluton, albo oba jednocześnie. W kosmogramie widać, że Mars był w pozycji 6°00' Ryb i tworzył kwadraturę ze Słońcem i Jowiszem, oraz jeszcze ściślejszą kwadraturę z Merkurym, który był w 7°33' Strzelca i ruchem wstecznym zbliżał się do Jowisza i Słońca. Mars był więc wystarczająco aktywny, aby „coś zbroić”. Co z Plutonem? Jego pozycja była 19°30' Koziorożca, czyli Pluton tworzył aspekt oktyl z połączonymi Jowiszem i Słońcem. Oktyl, zwany także półkwadraturą, ma charakter podobnie „ostry” i „trudny” jak kwadratura i podobnie jak ona sprzyja rozwiązaniom siłowym. Tych pięć planet – Słońce, Jowisz, Merkury, Mars i Pluton – było powiązane w pierścień aspektów złożony z kwadratur i oktyli. Groźna i przemocowa energia Marsa i Plutona dołączyła się – poprzez nieharmonijne aspekty – do wpływu Słońca i Jowisza, przeciągając te planety na swoją „ciemną stronę mocy”.

Zauważmy, że również Saturn, czyli trzecia złowróżbna planeta, był aktywny: tworzył aspekt półsekstyl z Merkurym. A Merkury, jak zauważyłem wyżej, był w kwadraturze z Marsem. Było więc tak, jakby Saturn został przechwycony przez Merkurego i Marsa. A Saturn plus Mars to „ciężka artyleria”, typowym przejawem aspektu tych planet jest użycie jakiegoś „ciężkiego sprzętu” i opancerzone jednostki pływające bardzo do tego obrazu pasują.

W kosmogramach gwałtownych wydarzeń zwykle widoczne są planety-zapalniki, które wyznaczają dokładny moment akcji. Czas trwania wyżej omówionych aspektów był jednak liczony w dniach. Dlaczego więc Rosjanie zaatakowali ukraińskie okręty właśnie wtedy? Która planeta zaostrzyła konflikt? – Takim zapalnikiem zwykle jest Księżyc, który przesuwa się po niebie najszybciej ze wszystkich. Teraz też tak było. O godzinie 16:30 Księżyc był w punkcie 3°51' Raka – czyli w idealnym kwinkunksie (150°) zarówno do Słońca 3°12' Strzelca, jak i do Jowisza 3°47' Strzelca. To właśnie Księżyc był tym kamykiem, który uruchomił planetarną lawinę. Zapewne dokładny moment wyznaczył też Pluton, kiedy przeszedł przez medium coeli nad Kerczem – przy przyjętej godzinie był już kilka stopni dalej.

W kosmogramie widzimy też inne nieharmonijne czyli złoczynne aspekty: między Uranem, Neptunem i Wenus, jednak wydaje się, że nie były ważne dla tego wydarzenia.

Komentatorzy w mediach natychmiast zauważyli, że incydent w Cieśninie Kerczeńskiej miał miejsce podczas rocznicy, piątej już, „euromajdanu” czyli rewolucji w Ukrainie, która oderwała ten kraj spod rosyjskich wpływów, na co Rosja odpowiedziała zajęciem Krymu i wojną w Doniecku i Ługańsku. Dla astrologii jest to mniej ważne. Ważniejsze za to, że bieżąca koniunkcja Słońca i Jowisza odbywa się w opozycji do urodzeniowego Księżyca prezydenta Putina – jego Księżyc leży w 2°54' Bliźniąt. Nie jest to dla niego pomyślny układ planet. Rosyjski przywódca ma powody do obaw i możliwe, że ta awantura u wybrzeży Krymu zaszkodzi jego interesom.

(Uzup. 27 listopada) Rano, nie wieczorem – inny czas wydarzenia

Jest nowe źródło, wg którego taranowanie i abordaż miały miejsce około 8:30 rano, zapewne czasu Kijowa, +2h. Czytaj (ang.) tu: Russia escalates conflict in the Kerch Strait: chronology of events. (Dzięki, Juriju, za znalezienie i wskazanie.) Czyli tamte niskie cienie na lądzie na rosyjskich zdjęciach to był poranek, a nie wieczór. Wiadomości o incydencie zaczęły docierać na zachód w tym do Polski dopiero późnym wieczorem, więc zasugerowałem się, że wydarzenie miało miejsce niewiele wcześniej.

Kosmogram na godzinę 8:30 (+2h) wygląda tak:


Link do żywego kosmogramu: Incydent w Cieśninie Kerczeńskiej 8:30»

Koniunkcja Słońce Jowisz działa, chociaż jest nieznacząco mniej ścisła niż będzie tegoż dnia po południu. Mars jest w kwadraturze do szerszej koniunkcji Słońce-Jowisz-Merkury, a Pluton zamyka pierścień znajdując się w midpunkcie taj kwadratury i w oktylach do obu jej stron. Ten układ planet jest taki, jaki był tego dnia po południu, chociaż dopiero się zacieśnia. Trudniej za to znaleźć wyzwalacz tej kaskady aspektów. Księżyc jeszcze nie aspektuje Słońca-Jowisza kwinkunksem – wprawdzie aspektuje tryseptylem, ale septyli rozmyślnie nie biorę pod uwagę (ani nie narysowałem) jako mało zbadanych na okoliczność zbrojnych i przemocowych konfliktów. Można uważać, że jako wyzwalacz zadziałał (jednak) Księżyc, ale przez to, że wszedł w aspekt z Uranem. Z drugiej strony, Księżyc wtedy był niemal dokładnie w kardynalnym punkcie 0° Raka, ale czy to mogło podburzyć uczestników do ostrej akcji? – Doświadczenia z Księżycem w Zero Raka są raczej przeciwne: ta pozycja Księżyca odciąga energię, demobilizuje, usypia. Tym razem jednak poszło inaczej. Być może przyszły bieg wydarzeń wyjaśni te astro-zagadki.

Astro-obserwator: wstęp na końcu

Dawniej pod tytułem „Mesuranema”, z greckiego mesouranêma co znaczy „środek nieba” czyli medium coeli.


« Film „Kler” i cykle planet Jowisz gasiciel »

komentarze

[foto]

1. Moje imieniny • autor: Katarzyna Urbanowicz2018-11-26 11:35:09

To czas moich imienino urodzin. Dom pełen gosci, o podanej godzinie (ok 16,30) wnuk stłukł cukierniczkę, a syn obarczył mnie winą, co stało sie powodem do małej awanturki. Astrologia działa też w drobiazgach!

2. Z geostrategicznego punktu znaczenia... • autor: JSC2018-11-26 11:58:25

można zauważyć, że po domknięciu Nord Stream II w przyszłym roku pojawiłyby się dobre warunki do realizacji tzw. Planu Żyrinowskiego... może to jest jakaś część wielkiej operacji.

3. A może 7 rano? • autor: Sapsan2018-11-26 13:20:49

Dzień (nie)dobry.
Akcja z blokowaniem ukraińskich okrętów rozpoczęła się około 7:00 czasu kijowskiego.
Po zablokowaniu rosyjskie okręty próbowały w różny sposób sprowokować ukraińskie okręty do oddania ognia.
Około 19:00 ukraińskie okręty próbowały się wycofać w Morze Czarne w kierunku Odessy.
Między 19:00 a 21:00 czasu kijowskiego rosyjskie okręty służby granicznej FSB ostrzelały i przejęły kontrolę nad ukraińskimi okrętami.
Źródło:
https://www.pravda.com.ua/rus/articles/2018/11/25/7199243/
Jeśli ustawić początek akcji na 7:00, to Ascendent wskazuje kon. Słońce-Jowisz-Merkury.
Na Descendencie mamy ur. Księżyc Putina.

4. Blokada trwa już długie miesiące... • autor: JSC2018-11-26 13:26:37

https://wschodnik.pl/ukraina/item/17022-rosja-zamknela-dla-ukrainy-czesc-morza-azowskiego.html
(...)W niedzielę, 20 maja, Rosjanie zamknęli dwa tysiące kilometrów kwadratowych Morza Azowskiego dla ukraińskich statków.(...)

5. Tranzyty Putina • autor: Sapsan2018-11-26 13:30:44

Oprócz wyzwalającej działanie opozycji tr. Słońce-Księżyc-Merkury do ur. Księżyca -> Putin ma obecnie ścisłą wiązkę od tranzytującego Plutona:
- opozycja ur. Uran
- kwadratura ur. Neptun-Merkury
- trygon ur. Jowisz

5 lat Ukraina walczy. Na froncie impas. W dodatku Poroszenko ma szansę wygrać kolejne wybory.
Moim zdaniem opcje dwie:
1. Putin już od 2-3 lat ma wszystko uzgodnione z Poroszenką i tę wojenkę obydwoje rozgrywają pod publikę, żeby dać Poroszenkowi więcej szans na wygranie w nadchodzących wyborach odraczając ich termin i jednocząc obywateli przed realnym zagrożeniem wojny na wielką skalę.
2. Poroszenko okazał się chytrym lisem i wymyka się powoli Putinowi z pod kontroli. Więc Putin takim incydentem pokazał Poroszenkowi jego miejsce w szeregu.

6. Tak się dogagadali... • autor: JSC2018-11-26 13:39:18

że Poroszenko wprowadził stan wojny.
[foto]

7. Możliwe, że to jest ustawka dwóch panów P. • autor: Wojciech Jóźwiak2018-11-26 13:42:53

Prócz tego, Juriju-Sapsanie, dziękuję za wskazanie tamtego ukraińskiego portalu. Najbardziej mnie ciekawi moment staranowania ukraińskiego kutra, bo to był moment kulminacyjny całej akcji. Niestety, tej godziny nikt w Internecie nie podał, "Prawda.com.ua" też nie, więc na razie trzymam się wersji 16:30 według cieni na skałach.

8. Tranzyty Poroszenki • autor: Sapsan2018-11-26 13:50:20

Długotrwałe
Tr. Neptun (14’ Ryby) - kon. ur. Saturn (12’ Ryby) i trygon ur. Wenus (14’ Skorpion).
Tr. Uran (29’ Baran) - sekstyl - ur. Jowisz (0’ Rak)
Tr. Saturn (7’ Koziorożec) - półkwadrat - ur. Mars (24’ Skorpion)
Szybkie
Tr. kon. Słońce-Jowisz (3’ Strzelec) - sekstyl + kwinkunks - ur. kwadrat kon. Słońce-Merkury (3’ Waga) - Jowisz (0’ Rak).
[foto]

9. Czy znasz godzinę urodzenia PP? • autor: Wojciech Jóźwiak2018-11-26 14:24:31

Sapsan, czy znasz godzinę urodzenia Petra Poroszenki?

10. Nie znam. • autor: Sapsan2018-11-26 14:44:45

Godzina ur. Poroszenki nie jest znana. Więc pozycja ur. Księżyca i tranzytów do niego też nie jest znana.

Dane wziąłem z astrotheme:
https://www.astrotheme.com/astrology/Petro_Poroshenko

11. własne wnioski... • autor: Nierozpoznany#101892018-11-26 17:00:23

Równa rocznica do majdanu sugeruje chęć kontynuacji lub eskalacji tej energii (rocznica to  prawie "solariusz" majdanu). Putninowi, który w majdanie stracił poparcie poprzedniej  miejscowej władzy na Ukrainie absolutnie nie zależy na kontynuacji tej "energii". Więc to nie on tu eskalował. Eskalował i inicjował  ten kto zna lub jest wspomagany przez tych którzy znają świat energii subtelnych i mieli nadzieję na Jowiszową ekspansję energii  opisanych tu przez pana autora. Zresztą widać ,że Rosjanie działali minimalistycznie nie dążąc absolutnie do eskalacji  choć by patrz przykład Syrii.  Jedynym wygranym jest prezydent Ukrainy który  pośpiesznie ogłasza stan wojenny. W rzeczywistości ma on z 5 procent poparcia w kraju i zero szans na wygraną ponowną w wyborach. Taka decyzja pozwala odwołać wybory i powstrzymać ucieczkę niewolników z kraju. Obecnie około 3 mln zdolnych do pracy.  Zwłaszcza gdy w perspektywie Niemcy zezwolą Ukraińcom na pracę u siebie.

12. kraina U • autor: Sławek2018-11-26 19:32:32

Kraina U to kraj upadły.  Z jeszcze bardziej marionetkowym rządem niż w naszej krainie. Poroszenko to zwykły pionek wykonujący rozkazy płynące z Waszyngtonu a uzgadniane w Tel Aviv, takie tam spiskowe praktyki dziejów. To jest kolejne amerykańskie ,,sprawdzam" w geopolitycznym pokerze, Kraińcy U nie uruchomią żadnego motoru okrętowego bez wiedzy kowbojów i koczowników. Oby tylko antyrosyjska biegunka azorska w Polin nie spowodowała jakichś konwulsji koło niedzwiedziej gawry którą mamy pod nosem. Bo obudzony z zimowego snu miś mógłby stratować w ferworze nasz ojczysty folwark. I takie były by dla nas frukta tradycyjnie niezawodnych sojuszy atlantyckich. Zresztą pisałem ostatnio o usuwaniu przeszkód w realizacji Agendy 21. A tu niedzwiadek stoi w poprzek.Pozdrawiam

13. Słońce-Jowisz • autor: Nugitoraz2018-11-26 21:18:33

Ustawione przedstawienie. A taka teatralność i rozgłos wydarzeń pasuje do Jowisza (i Neptuna). Rozumiem, że dominującym wyznacznikiem w kosmogramie jest koniunkcja Słońce-Jowisz w pobliżu punktu siedmiokrotnego wodnego 4.17’ (księżycowo-neptunowy) ale to wydarzynie nie jest Jowiszowe a właśnie jak kiedyś Pan pisał z Jowiszowych wydarzeń w życiu można wróżyć. Tu powtórki pewnie będą i będziemy mieli wkrótce eskalacje konfliktu na potrzeby polityków ale sztucznie wykreowaną. 
[foto]

14. Rano, nie wieczorem • autor: Wojciech Jóźwiak2018-11-27 11:58:47

Jest nowe źródło, wg którego taranowanie i abordaż miały miejsce około 8:30 rano. Czytaj (ang.) tu: https://www.ukrinform.net/rubric-defense/2587124-russia-escalates-conflict-in-the-kerch-strait-chronology-of-events.html
(Dzięki, Juriju, za znalezienie i wskazanie.) Czyli te niskie cienie na lądzie na rosyjskich zdjęciach to był poranek, a nie wieczór. Wiadomości o incydencie zaczęły docierać na zachód w tym do Polski dopiero późnym wieczorem, więc zasugerowałem się, że wydarzenie miało miejsce niewiele wcześniej. Kosmogram zmieni się, ale chyba nie tak bardzo.

15. Spory przedział czasu... • autor: JSC2018-11-27 12:13:10

może ukraińńska wierchuszka chciała ukryć incydent w worze drobnymi potyczkami... w Donbasie tego jest tego tyle, że jak ktoś zajrzy do rejestru to raczej się nie dopatrzy... o ilenie ma cynku.
[foto]

16. Uzupełniłem tekst -- przeczytaj • autor: Wojciech Jóźwiak2018-11-27 12:54:45

Uzupełniłem tekst: dodałem kosmogram na 8:30 rano czasu kijowskiego, kiedy zapewne z półgodzinną dokładnością miało miejsca staranowanie ukraińskiego kutra artyleryjskiego ("kanonierki"?) przez okręt rosyjski. Plus komentarz.
Zalecam przeczytać, patrz wyżej.

17. Stan wojenny w Ukrainie • autor: Sapsan2018-11-27 20:22:16

Po raz pierwszy w historii państwowości Ukrainy zostało zatwierdzone wprowadzenie stanu wojennego. Wczoraj o godz 21:32 czasu kijowskiego Werhowna Rada Ukrainy po kilku godzinach kłótni (i bijatyki) zatwierdziła 276 z 330 głosów wprowadzenie stanu wojennego.
Poroshenko musiał pójść na kompromis z parlamentarną konkurencją. Stan wojenny został wprowadzony:
- na 30 dni (zamiast wnioskowanych 60 dni),
- stan wojenny został wprowadzony tylko w 10 obwodach (łącznie jest 24 obwody) graniczących z Rosją i Naddniestrzem oraz mających dostęp do Morza Czarnego i Azowskiego,
- osobno parlament przegłosował zatwierdzenie daty wyborów prezydenckich na 31 marca 2019.
Stan wojenny zacznie obowiązywać prawdopodobnie od jutra 28.11.2018 r. Godzina wprowadzenia nie jest jeszcze doprecyzowana.
Moim zdaniem Poroshenko rozegrał tę szopkę za aprobatą kolegi Putina. Do wyborów jeszcze 4 miesiące. Obstawiam, że w ciągu tego miesiąca stanu wojennego "uzgodnionych prowokacji" będzie więcej.

18. kiedy była prawdziwa wojna? • autor: Jerzy Pomianowski2018-11-27 21:26:44

Wojen już od dawna nie ma. Są tylko misje stabilizacyjne i pokojowe.

19. Militarna aktywność ISIS w Lewancie i na Filipinach... • autor: JSC2018-11-27 21:32:08

nie podpada ci pod wojnę?
[foto]

20. Mało istotny incydent • autor: Wojciech Suchomski2018-11-28 17:19:24

Opisywany moment taranowania i abordażu okrętów ukraińskich był obojętny w kosmogramach Ukrainy i Rosji. Dlatego uważam, że akurat ten incydent jest mało istotny i szybko się o nim zapomni. Codziennie dochodzi do podobnych incydentów na wschodnim pograniczu Ukrainy, są ranni żołnierze.
To co będzie miało znaczenie, to najbliższe zaćmienie Słońca na Ascendencie Ukrainy (15.42 Koziorożca), połączone z Saturnem. Zaćmienie na Ascendencie III RP w 2005 roku podzieliło nasz naród i zapoczątkowało niekończącą się wojnę PO-PiS. Zaćmienie w styczniu 2019 wypada także na Neptunie kosmogramu Ukrainy, co prawdopodobnie zwielokrotni chaos w tym kraju, a rządzący będą domagali się dalszych poświęceń od Ukraińców. Ponieważ to Zaćmienie z Saturnem, tym większy kryzys to niesie i większą biedę.
W ostatnich latach skupiłem swoją uwagę na tym Zaćmieniu w kontekście horoskopu III RP, a przypadkiem naniosłem je na kosmogram Ukrainy i widzę, że oni będą mieli jeszcze gorzej. Być może kryzys w Polsce będzie miał swoje skutki na Ukrainie, bo jest ona w pewnym stopniu zależna od naszej sytuacji gospodarczej.
[foto]

21. Ascendent Ukrainy i najbliższa eklipsa • autor: Wojciech Jóźwiak2018-11-29 09:18:10

Pytanie do Wojciecha Suchomskiego: Na którą datę i godzinę rysowany jest horoskop Ukrainy?

Co do zaćmienia 6 stycznia 2019: polecam jego kosmogram na stronie AstroAkademii: Zaćmienie Słońca 6 stycznia 2019
Kosmogram jest dla miejsca w północnej Jakucji, gdzie jest maksimum zaćmienia. Ciekawe, że w jednym punkcie ekliptyki spotykają się nie tylko Słońce i Księżyc, ale również descendent i medium coeli. Jak to możliwe? A tak, że dzieje się to na krawędzi cienia nocy polarnej, bo to przecież prawie środek zimy na szerokości geo. na północ od kręgu polarnego. Nie wiem, czy teoria coś takiego potrafi zinterpretować. Btw. to zacmienie jest częściowe, 71,45%. Więcej w ang. Wiki: https://en.wikipedia.org/wiki/Solar_eclipse_of_January_6,_2019

[foto]

22. Polecam też wątek forum AstroAkademii • autor: Wojciech Jóźwiak2018-11-29 09:32:15

[foto]

23. Data narodzin Ukrainy • autor: Wojciech Suchomski2018-11-29 10:26:50

24 sierpnia 1991 o 17:57 czasu lokalnego, co wyznacza Ascendent na 15.42 Koziorożca a Księżyc na 22.22.22 (!) stopnia Wodnika. Datę tę potwierdzili ukraińscy astrologowie. Według protokołu posiedzenie Rady Najwyższej Ukrainy rozpoczęło się tamtego dnia o 17:15 i analizując stenogram z obrad, nasi ukraińscy koledzy wyliczyli godzinę głosowania na 17:57.
Wiem, że krążą różne horoskopy Ukrainy, bo były pewne wątpliwości co do wyliczenia Ascendentu ze względu na zamieszanie ze zmianami czasu w 1991 roku, ale wczoraj sprawdziłem na timeanddate.com co następuje:
"Kiedy popatrzysz na listę zmian czasu na timeandzone, to po zmianie czasu na letni w marcu 1990 roku Ukraińcy mieli jeszcze większą różnicę w stosunku do czasu Greenwich: aż GMT+4! Potem czas zimowy był jeszcze po staremu GMT+3, a potem w 1991 już nie wprowadzali letniego, żeby prawdopodobnie przybliżyć się do czasu ogólnoeuropejskiego. I jesienią 1991 jeszcze raz wprowadzili czas zimowy, jak reszta Europy, dzięki czemu mieli już później tylko 2 godziny różnicy do czasu Greenwich."
[foto]

24. @Wojciech Suchomski: strefa i miejsce? • autor: Wojciech Jóźwiak2018-11-29 10:34:06

Wojtku, domyślam się, że miejscem powołania niepodległej Ukrainy był Kijów. Ale jaka była ostatecznie strefa czasowa? GMT+3 ? Czy lokalny/fizyczny czas Kijowa?
[foto]

25. Głosowanie było o... • autor: Wojciech Suchomski2018-11-29 11:19:42

Głosowanie było o 17:57 lokalnego czasu w Kijowie, gdzie była strefa GMT+3. Programy astrologiczne przyjmują poprawną strefę czasową.
Może niepotrzebnie poruszyłem tutaj wątek stref czasowych, ale akurat wczoraj dyskutowaliśmy o tym na innym forum astro.
Cieszę się, Wojtku, że założyłeś wątek o zaćmieniach. Moim zdaniem to najpotężniejszy czynnik astrologiczny i gdybym miał go opisać jednym słowem, byłaby to "zmiana". Ukraina już teraz doświadcza zmian podczas tranzytu Plutona przez Ascendent, a nadchodzące zaćmienie jeszcze bardziej to wzmocni. Opierając się na polskich doświadczeniach po zaćmieniu 2005 myślę, że na Ukrainie wykształcą się dwa zwalczające się bloki polityczne, skupione być może wokół P.Poroszenki i drugi wokół J.Tymoszenko. Za mało jednak orientuję się w ukraińskiej mapie politycznej, aby wyrokować w tej kwestii.

26. Strefa czasowa • autor: Nugitoraz2018-11-29 15:43:32

U mnie przy wpisaniu danych do powyższego kosmogramu program Urania 1.93 Lite automatycznie pokazuje GMT+2
[foto]

27. Majdan • autor: Wojciech Jóźwiak2018-11-29 15:52:31

Kosmogram w AstroAkademii: Głosowanie nad niepodległością Ukrainy


Na zaczęcie majdanu (21-11-2013 11:0:0) na linii 15 st. Koziorożca/Raka z odchyleniem do 5 st. były Pluton, Wenus, Jowisz i Księżyc. A jeśli to była g. 11, to także ascendent. Zob. w AA: Majdan w Kijowie, początek demonstracji.
[foto]

28. Wyrzuć Uranię. Używaj... • autor: Wojciech Suchomski2018-11-29 15:52:51

Wyrzuć Uranię. Używaj ukraińskiego ZET8 lub ZET9.

29. Majdan • autor: JSC2018-11-29 16:00:53

O ile wiem to w listopadzie zaczęła się gorąca faza... Swego czasu w Polsce mieliśmy ok 3 protestów analogicznych do majdanu w fazie zimnej jednocześnie.
[foto]

30. Anatoli Zajcew? • autor: Wojciech Jóźwiak2018-11-29 19:20:18

Anatoli Zajcew jest Ukraińcem, nie Rosjaninem?
[foto]

31. Mieszka na Krymie,w... • autor: Wojciech Suchomski2018-11-29 21:46:47

Mieszka na Krymie,w Sewastopolu, więc uznałem kiedyś że to Ukrainiec. Ale ostatnio sporo się tam pozmieniało, więc może to Rosjanin. Rozmawiałem z nim kiedyś przez telefon, bardzo życzliwy człowiek. Program ZET9 nawet w wersji bezpłatnej ma mnóstwo możliwości. Polecam opcję Zaćmienia (Tools-->Eclipses). Wylicza wszystkie zaćmienia w danym okresie, od razu pokazuje kosmogram na ten moment, rysuje mapę ze ścieżką zaćmienia.
[foto]

32. Sewastopol • autor: Wojciech Jóźwiak2018-11-29 22:33:26

Odwołuję, to co napisałem poprzednio. Sewastopol "za Ukrainy" czyli do 2014, był poza składem autonomii krymskiej, więcej Wiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sewastopol

33. Siła zaćmień i wróżby noworoczne • autor: Nugitoraz2018-12-08 01:24:40

Nie jestem wielkim fanem zaćmień. Ustawienie się w jednej linii naszej planety, Słońca i naszego satelity jeśli ma oddziaływać na nasze umysły to powinno to robić globalnie i albo w sposób ściśle nieskonkretyzowany ponieważ wydarzeń słonecznych i lunarnych nie określa żadna jakość. Słońce i Księżyc wzmacniają tranzyty. Księżyc jak rozumiem stara się jak najharmonijniej wejść w rezonans z inną planetą bądź znakiem zodiaku łagodząc ich wpływ. Dlaczego zatem tak zła sława zaćmień? Większe ilości zbrodni, nieudane zabiegi chirurgiczne, złe samopoczucie, rozpady związków, przebudzenie się naszych najniższych instynktów, awarie urządzeń elektrycznych, efekt Allaisa. Na te rzekome wszystkie negatywne zjawiska brakuje czynnika maleficznego. A takiego w tym układzie się nie rozpoznaje. Pamiętajmy też, że całkowite zaćmienie Słońca trwa maksymalnie 7 minut 31 sekund, obrączkowe 12 minut i 30 sekund zaś zaćmienia częściowe około 3 i pół godziny. Krótki czas na ujawnianie się tych energii. 6 stycznia 2019 Słońce i Księżyc ’spotkają się’ w 15,30 Koziorożca. Pewnie bardziej bym się martwił gdybyło nastąpiło to w 18 stopniu. Od kilku dni zastanawia mnie też  czy jest sens analizować horoskop na moment przejścia między starym a nowym rokiem. W momencie przejścia 2018/2019 będzie ścisła koniunkcja Słońca z Saturnem w imum coeli co chyba najlepiej opisać można: Sylwestra nie będzie tzn. w Warszawie bez fajerwerków :) Rafał Trzaskowski tak postanowił uzasadniając tą decyzję dbaniem o dobro zwierząt co też fajnie wchodzi w korelacje do drugiego ścisłego tej nocy aspektu trygon Księżyc-Neptun sprzężony sekstylami ze Słońcem. 

34. Koniunkcja Saturn-Słońce w immum coeli • autor: Nugitoraz2018-12-08 02:59:49

Ta koniunkcja (blisko punktu siedmiokrotnego powietrznego) ma znaczenie i wydźwięk negatywny jednak jeśli skorelować ją z walką z konsumpcjonizmem i przepychem wszystkiego i troską o zwierzęta również jako ich nie spożywanie jest jak platyna w dniu dzisiejszym.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)