zdjęcie Autora

25 października 2017

Marcin Michalik

z cyklu: Tarot i inne doświadczenia (odcinków: 29)

Istotność naszych snów

Kategoria: Sny i wizje

« Wypalenie Moje nowe OOBE: Obcy w pokoju »

HEJ!

Ludzie bardzo często lekceważą swoje sny, nie wiedząc tak naprawdę, jak istotne rzeczy związane z naszym życiem w nich się kryją. Weźmy za przykład słynny motyw szkoły. Ostatnio często śni mi się liceum, do którego chodziłem około 10 lat temu. Sytuacja jest o tyle dziwna, że bardzo często mam świadomość tego, iż szkoła ta została już przecież raz przeze mnie ukończona. Mimo wszystko usilnie próbuję ją zdać ponownie. Jest to związane z tym, że tak naprawdę wewnętrznie nie jestem zadowolony z tego, jaką drogę obrałem później (wybór takiego kierunku na studiach, który nie daje mi to do tej pory żadnych perspektyw). Ogólniak był ostatnim momentem w moim życiu, kiedy można by mówić o jakimkolwiek poziomie stabilizacji.

Po maturze wiele się w moim życiu zmieniło. Popadłem w samotność. Na uczelni towarzyszył mi ciągły stres związany z wiecznie zaległymi, nie pozaliczanymi egzaminami. Kilka razy miałem być nawet wykreślony z listy studentów. Nie zliczę nieprzespanych nocy jakie temu towarzyszyły... Po obronie licencjatu imałem się przeróżnych prac, zarabiając grosze. Niestety nigdzie na dłużej nie zagrzałem miejsca. Tak naprawdę powinienem w okresie licealnym zdecydowanie poważniej podejść do nauki, osiągnąć dobry wynik na maturze, a następnie udać się na jakieś poważne studia...« Wypalenie Moje nowe OOBE: Obcy w pokoju »

komentarze

[foto]

1. Każdy by tak chciał • autor: Wojciech Jóźwiak2017-10-25 08:31:16

Nie popełniać błędów, iść od razu optymalną dla siebie drogą.
[foto]

2. Coś w tym jest. • autor: Arkadiusz2017-10-25 09:47:14

Ja często śnię o budynku swojej byłej uczelni wyższej. Krążę po niej na różnorakie sposoby, i jak to w snach, jest w niej mnóstwo dziwnych przejść, obejść, korytarzy, sal zamkniętych, otwartych, pustych i pełnych itd. I również uważam, że mój wybór studiów był błędny. Ale raczej nie była to strata czasu, po prostu inne doświadczenia. Skoro jednak te sny się powtarzają, to chyba znaczy, że coś muszę jeszcze z tych doświadczeń zintegrować. 
Przypuszczam, że te sny się skończą, jeśli stary wybór zostanie zaakceptowany, zrozumiany jako coś jednak oczywistego, naturalnego i koniecznego wtedy. Bo jakie by nie były okoliczności naszego życia, to zawsze stwarzają nam możliwości poznania i zaakceptowania siebie.
[foto]

3. Kiedyś pisałem już o tym • autor: Bogdan Zawadzki2017-11-07 13:40:28

tutaj na Tarace.

Otóż przez szereg lat prześladowały mnie podobne sny (w których dopuszczenie mnie do egzaminów końcowych stawało pod dużym znakiem zapytania, ...czyli odwrotnie niż w rzeczywistości)...

Nie mogę znaleźć na to prostego wytłumaczenia, chociaż od ręki mógłbym przytoczyć co najmniej dwie interpretacje ...  i każda byłaby poprawna. ...


Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)