zdjęcie Autora

23 lutego 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Ja5Dv2.0 - matrix kulturowy

Kategoria: Techniki rozwoju

« Piąty wymiar i hipnoza generatywna Star Trek - Uroczy channeling »
Zastanowiła mnie ta idea (samo)świadomości wtórnej do kultury. opcja 2. Wypadałoby z niej, że nośnikami świadomości kultury wcale nie są twórcy, pisarze, ci co tworzą nowe. Ale wprost przeciwnie: Kapłani, Gnostycy, Magowie osoby osadzone w paradygmacie "złej rzeczywistości" i jedynie słusznej rzeczywistości wewnętrznej. Co więcej wszyscy podtrzymujący ezoteryczne, tajemne wizje kultury (nie tylko instytucje, ale też zestawy symboli takie jak tarot, astrologia, kabała o świętych księgach nie zapominając).  Wszekie źródła memów i składniki egregorów z trudem ulegających przemianie.
Cała reszta, to co nowe to jedynie zawirowanie na powierzchni, przejściowy kryzys neurologiczny przed wykształceniem się pełnej świadomości społeczności - roju. Rozwojem kultury technicznej sieci i jednolitości typu cyBorg.Usterka w systemie i chwilowy błąd ewolucyjny. To już nie temat typu: Jak rozum ma wygrać? ale Jak jednostka ma wygrać?. Czy może być JA we współpracy z TY i TY, zamiast zbiorowego ula MY. Ul jest dla nas pierwotny , gdzieniegdzie wciąż przetrwały kultury, gdzie słowo JA jest bez sensu.
W tej tendencji nie dziwi nawrót szamanizmu i chęci powrotu do natury, bo ewentualne źródła świadomości indywidualnej kryją się tam, w odizolowanym od cywilizacji i innych ludzi "wiejskim chłopku roztropku", gdzie kultura i przez to "świadomość roju" jest minimalna. Dziś jest "światowy dzień depresji"...
Tia, lubimy pomysły na takie święta modelujące zachowanie na szeroką skalę:-)
Aczkolwiek w tych rozważaniach w tym kontekście "matrixa kulturowemu" oprzeć się wrażeniu, że depresja (i inne skrajności) jest sposobem w jaki świadomość indywidualna, żywy organizm usiłuje zwalczyć "świadomość ula", okazuje się niezdolnym do bycia jego nośnikiem, a czasem zabija nosiciela..

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Piąty wymiar i hipnoza generatywna Star Trek - Uroczy channeling »
x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)