zdjęcie Autora

30 stycznia 2016

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Astro-obserwator (odcinków: 202)

Jakość czasu i trzy sposoby badania jakości czasu wydarzeń

Kategoria: Astrologia
Tematy/tagi: astrologiahoroskop

« Podobno nową planetę strasznie daleką wykryto dzisiaj Orb w astrologii harmonicznej: pierwszy model »

Jakość planety przejawia się w charakterze (osobowości) człowieka, który urodził się przy układzie planet, kiedy ta planeta była silna. Inaczej mówiąc, jakości planet przejawiają się w horoskopach urodzeniowych. Czyli: interpretujemy planety i ich układy w kategoriach osobowości ludzi.

Ale jakość (znaczenie) planety przejawia się także w jakości czasu – mianowicie wtedy, kiedy w pewnym czasie ta planeta jest silna (dominująca).

Planetarne jakości czasu poznajemy po tym, że dzieją się szczególne wydarzenia, albo po tym, że panuje szczególny nastrój („klimat”). Jakość czasu związana z pewną planetą jest dla pewnych rodzajów wydarzeń sprzyjająca – a dla innych rodzajów wydarzeń przeciwnie, niesprzyjająca.

Można też powiedzieć, że interpretujemy planety i ich układy w kategoriach jakości czasu.

Na rysunku niżej są przykłady charakterystycznych rodzajów wydarzeń dla trzech planet: Merkurego, Wenus, Marsa.

Jak znaleźć i określić, która planeta w pewnym okresie wyznacza jakość czasu? Proponuję trzy podejścia.

1) Model „Otwarcie Okna”

Kiedy trwa wielki tranzyt – np. przejście Saturna przez urodzeniowe MC (należące do cyklu Saturna), albo tranzyt bieżącego Jowisza trygonem do urodzeniowego Słońca, albo przejście Urana przez urodzeniowy descendent, itp. – dzieje się tak, że ta główna tranzytująca planeta (w przykładach Saturn, Jowisz lub Uran) otwiera okno – przez które skutecznie wnika energia jakiejś innej planety, aktywnej w tym momencie.

W modelu Otwarcia Okna obserwujemy wielki tranzyt i szukamy ewentualnych planet-modyfikatorów, które są aktywne na tle tamtego wielkiego tranzytu. Planeta modyfikator potrafi przeciągnąć na swoja stronę wydarzenia, które wtedy mają miejsce i nadaje swój charakter, swoją jakość tamtemu wielkiemu tranzytowi.

2) Model „Kolejne Warunki dla Planety”

W tym podejściu badamy, czy pewna planeta „A” jest dostatecznie silna w pewnym momencie (odcinku czasu), żeby nadawać swoją jakość temu czasowi. Są co najmniej cztery takie warunki:

  • I) bieżąca planeta A na tle urodzeniowego horoskopu „bohatera” (czyli osoby biorącej udział) leży w ważnym miejscu tego horoskopu – np. na urodzeniowej osi lub tranzytuje Słońce lub Księżyc,
  • II) bieżąca planeta A jest przy tym wzmacniana przez jakieś inne pokrewne jej planety,
  • III) urodzeniowa planeta A jest tranzytowana – trwa tranzyt do niej ze strony jednej lub kilku planet bieżących,
  • IV) dany czas sam w sobie jest naładowany energią planety A, np. planety leżą w punktach harmonicznych ekwiwalentnych tej planecie.

Im więcej tych warunków jest spełnionych i im są spełnione silniej i bardziej wielokrotnie, tym jakość czasu właściwa dla planety A jest większa i większe jest prawdopodobieństwo, że zajdą wydarzenia mające charakter tej planety.

3) Model „Kaskady Tranzytów”

W tym podejściu badamy nie jedną planetę (spodziewając się, że ona dominuje w danym czasie i nadaje swoją jakość temu czasowi), tylko szereg planet, które jednocześnie, chociaż z różnym zasięgiem (szerokością) w czasie, dokonują tranzytów, napędzając realizację pewnego wydarzenia lub dokładając się do tego wydarzenia. O kaskadach będę mówić/pisać osobno.

Przykłady wydarzeń dla tych modeli omawiałem na wykładzie online.

Astro-obserwator: wstęp na końcu

Dawniej pod tytułem „Mesuranema”, z greckiego mesouranêma co znaczy „środek nieba” czyli medium coeli.

Korekta przez: Radek Ziemic (2016-01-31)« Podobno nową planetę strasznie daleką wykryto dzisiaj Orb w astrologii harmonicznej: pierwszy model »

komentarze

1. Bardzo ciekawe to... • autor: Nierozpoznany#76562016-02-01 12:44:36

Bardzo ciekawe to karmienie planet. Ja idę za znakami bo na horoskopie się nie znam. Ale artykuł zamieściłęś 8 lutego. To dla mnie ciekawa data. Urodziny mojego zmarłego taty. Wiec to może być ważne dla mnie.

2. Otwarcie okna • autor: Nierozpoznany#562016-02-03 10:11:43


We wrześniu 2014 roku Saturn po raz chyba trzeci wszedł pod mój ascendent w  znaku Skorpiona i rozpoczął się ciężki okres dla mnie - otworzyła się puszka Pandory - czyli załatwianie spraw, które dostałam w spadku. Jednak były one również częścią mojego życia, wiec postanowiłam, a nawet zmuszona byłam do ich uregulowania. Do tego problemy ze zdrowiem wynikające  ze stresu, do tego jestem typem osoby przejmującej się, ale tez było i wciąż  jest czym. W końcówce ubiegłego roku nastąpił przełom, który odczuwałam, ale jakbym nie chciała zapeszać ... Dostałam pismo z urzędu w sprawie, na którą po ponad trzech latach machnęłam ręką - obejdzie się... Odpowiedz była pozytywna. Z ciekawości popatrzyłam w gwiazdy....  Jowisz minął moje MC w znaku Panny i tym samym wszedł do ćwiartki  pt. samorealizacja.  Panna to saturnowy  - trochę życzliwości od Saturna, skromnie jak na Pannę przystało, ale w konsekwencji może dużo zmienić w moim życiu. Obecnie dalej prostuje ścieżki dla moich dzieci i napotykam wiele zrozumienia i właśnie życzliwości w kontaktach z urzędnikami. Tak zabarwił Jowisz saturnowa jakość czasu, a sam Saturn jest teraz w znaku Strzelca.

Pozdrawiam czytających i dziękuje Wojtkowi za Jego Astrologie : ) " kto ma uszy do słuchania niechaj słucha" :)

3. To tak jak... • autor: Nierozpoznany#93602016-02-03 22:46:27

To tak jak u mnie z tą puszką,spotkała mnie krzywda.Kobieta zabiła człowieka na pasach ,ale nie poniosła konsekwencji,podobno była żoną policjanta.Póżniej pewna kobieta,która przedstawiła się jako narzeczona policjanta wysłała do mojej rodziny pewne zdjęcia.Musisz być szczęściarą ,że masz takie plecy i urzędnicy są ci przychylni.

4. Beato_dor • autor: Nierozpoznany#562016-02-04 14:39:05

 To nie plecy, bo większości tych ludzi nie znam, jeden człowiek mnie kieruje tam, gdzie mam iść, bo nie znam się na przepisach i nie jest to mój dobry znajomy, teraz doradzaniem ludzie zajmują  się zawodowo i to w rożnych dziedzinach np. w budownictwie - ileś  lat temu nie było takich możliwości. No i  sprawy do zrobienia z zupełnie innej dziedziny, niż u Ciebie.  Za to trwa to długo i drobnymi krokami, jak u Panny dłubanie w szczegółach, ale idzie do przodu.

Astrologia dokarmia mojego Neptuna w znaku Skorpiona.

5. Ja swojemu Neptunowi... • autor: Nierozpoznany#93602016-02-05 09:44:57

Ja swojemu Neptunowi zaśpiewam piosenkę Marka Grechuty-Dni których nie znamy.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)