zdjęcie Autora

21 września 2014

Piotr Jaczewski

z cyklu: Tkanie słów (odcinków: 219)

Jej Gorącokrwistość Taktowna
Klątwa demona

Kategoria: Nowy szamanizm

« Jej Zwiewność Czochraczka Jej łączliwa Miękkość »

Ze swobodnym ruchem pojawia się opór i tarcie, naturalne ocieranie, głaski i docieranie wynikłe z poruszania się w jakimś kierunku. Ujawnia się gorącokrwista Taktowna, Czerwona Pani Ognia w swoim, porządkującym wnętrze i otoczenie, tańcu.

Z klarownością zmysłów, ze świadomością postrzegającą sytuację i rozwiązującą problemy, z obecnością we własnym życiu - pojawia się napięcie. Oddech za oddechem, ruch mięśnia za ruchem mięśnia wymagają wysiłku, nawet trawienie zużywa energię. Zmęczenie i frustracja jest częścią tak zwanej tfu cywilizacji, intelektualnego ładu, dojrzałości wprowadzanej przez Opiekunkę Zmęczonych, Pokojówkę wszechświata, Najkulturalniejszą z koła gospodyń Stylowych, wielkomiejskich intelektualistek i  podmiejskich feministek. Opiekunkę jedzenia i Panią Głodu - ciągłego, niepokojącego, rozdrażnionego głodu, chcenia. Give me more..

Z wolą i chęcią życia pojawia się w nas strach, wstyd i gniew. Z intensywnością relacji pojawia się walka o władzę, ciosy i bezwzględność Pani Nieograniczonego Znieczulenia. Z efektywnością życia, organizacji i celowych działań przychodzi wnerw na leniwe, bezwolne życiowe pierdoły. Pani Wszechogarniającego Perfekcjonizmu niszczy zbieraną latami zastawę, kastruje partnera, z którym jej dobrze, aby był tylko jej, a nawet przenosi się z dziećmi do „lepszego” świata, do pozostającej pod jej rządami Krainy Nieograniczonego Szczęścia. BO TAK! Tak wygląda czasem gra wstępna...

 

Potrzebujemy jej. Tego rozpoznania napięcia jako dobrego, ekscytacji dramą, źle wyciśniętą tubką pasty do zębów; także wytrwania w gorącym miejscu, powrotu do tematu, w którym obecna jest krew, pot i łzy. Życie składa się ze smakowanych po kolei chwil, a odrzucanie, choćby jednej z kostek, przyprawia jej doskonałość o nieustannego focha i pms. Jak mogłeś mi to zrobić!  Za to oddawanie się raz za razem, drobnym porządkującym ruchom, układa chwile na właściwe miejsce... Ciepło, błogość i szczęście dzieją się same z pozostawania w napięciu pomiędzy tubką pasty a teatralną dramą.

Tkanie słów: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
Wyobraź sobie wielowymiarową pajęczą sieć wczesnym porankiem, pokrytą kroplami rosy. I każda kropla zawiera odbicie, wszystkich innych kropli rosy - Alan Watts.
Ten blog odzwierciedla dalsze dzieje Okiem Hipnotyzera.
Myśli odzwierciedlają się w działaniu,
Słowa odbijają się w odczuciach,
Wyobraźnia odzwierciedla się w Relacjach,
Rozwiązania skrywają się w Problemach,
Intuicja niesie treści Zachowania,
Kultura uosabia części Osobowości. Myśl! Obserwuj! Działaj! Wyczuwaj! Dyskutuj! Pisz!

Korekta przez: ()« Jej Zwiewność Czochraczka Jej łączliwa Miękkość »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)