zdjęcie Autora

28 września 2014

Piotr Jaczewski

z cyklu: Tkanie słów (odcinków: 219)

Jej łączliwa Miękkość
Klątwa demona

Kategoria: Nowy szamanizm

« Jej Gorącokrwistość Taktowna Jej foremność Artystka »

Wyłanianie się form, nawyków dojrzewanie w ogniu,  powoduje oddzielenie: porządek kontra chaos, świadomość kontra nieświadomość jedna dziedzina życia kontra reszta, człowiek samotna wyspa kontra ocean społeczeństwa, jeden brzeg kontra drugi .. łączy je tylko Błękitna Pani Wody, Miękka, Podtrzymująca, Wypełniająca, Uzupełniająca, Pani Łona Wszelkiego Życia.

Niepowstrzymana Podmywaczka Granic, Burzycielka Murów, Pani Pierwotnego Wnerwu z mottem “jestem zła, bo mi zależy”, Tropicielka Zombie;  pełna winy Wiecznie Przepraszająca, Odkupicielka Win Wszechświata, Milcząca Sztyletami; zawstydzona Pani Ukrywająca Skarby w Głębinach, Nadwrażliwa Niedotykalska -  świat bez niej byłby sterylnym obozem koncentracyjnym, dobrze wysprzątaną kamienną pustynią, silikonowo-photoshopowym piekłem przesadnych kontrastów i przesterowanej jasności – krainą ślepych, martwych mumii.

Pani Zwierciadlanej Mądrości pozwala wychwycać subtelne gradienty doświadczenia;  Władczyni Mantr i Pieśni, Zatopiona w Myślach, Płynąca Emocjami, Tańcząca z fantazjami, Intuicyjnie Wilgotna, Wyrachowanie Spontaniczna  i Spontanicznie wyrachowana – wciąga nas w liminalne doświadczenia, buduje ciśnienie, rozpuszcza bariery i zaprasza do ciągłej regresji: porównywania jednej fantazji z drugą, kontemplacji gradientów własnego szaleństwa.

Królowa Schizofreni i Paranoi, Certyfikowana właścicielka bólu egzystencjalnego, Kopiąca w Jądra, Władczyni Nieustannego Peemesa, Monopolistka Kantów i Zakrętów życia,  Parnerka Mizoginów, Nimfomanka Aseksualistów, Zdradzająca zazdrośników, Kochanka Ostateczna, która wciągnie nas w swe głębiny.. kiedyś, a do tego czasu nie będziemy wiedzieć czy to pieszczota czy tortura, gra wstępna czy złość, poważna sprawa czy teatralna drama, sprawa życia i śmierci czy test czujności Bogini Kotów Schroedingera; Niestrudzonej w Przerabianiu na swoją modłę patronki Piratów, Łobuzów i Duchów Nieujarzmionych.  

Tkanie słów: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
Wyobraź sobie wielowymiarową pajęczą sieć wczesnym porankiem, pokrytą kroplami rosy. I każda kropla zawiera odbicie, wszystkich innych kropli rosy - Alan Watts.
Ten blog odzwierciedla dalsze dzieje Okiem Hipnotyzera.
Myśli odzwierciedlają się w działaniu,
Słowa odbijają się w odczuciach,
Wyobraźnia odzwierciedla się w Relacjach,
Rozwiązania skrywają się w Problemach,
Intuicja niesie treści Zachowania,
Kultura uosabia części Osobowości. Myśl! Obserwuj! Działaj! Wyczuwaj! Dyskutuj! Pisz!


« Jej Gorącokrwistość Taktowna Jej foremność Artystka »

komentarze

1. Niebieska Pani.. • autor: Nierozpoznany#33372014-09-28 18:30:02

Piotrze..napisałeś ..Niebieska Pani...rozumiem, że chodzi o vajradakini - NIEBIESKA- Vajra Dakini,or Dorje Khadro..i ona jest związana z elementem wody...napisałeś o emocjach i takie tam..zatem to chyba o niej, zatem ...czy Niebieska Pani jest związana z Mądrością Podobną Zwierciadłu ?...czy jak napisałeś z "Pani Rozróżniającej Mądrości" a to może dotyczyć Padma Dakini z czerwonej rodziny Buddy...może ja coś pokręciłam albo nie zrozumiałam?...tak mi sie rzuciło na oczy  ;)
no..takie mam notatki jeśli idzie o emocje i Niebieską Panią..."Nierozwinięta duchowo osoba z rodziny wadżry  (vajradakini - NIEBIESKA- Vajra Dakini,or Dorje Khadro).... obserwuje i rozważa otoczenie; obawia się sytuacji, których nie może kontrolować, a gdy pojawi się coś nieprzewidzianego, reaguje gniewem, który objawia się gwałtownością albo zimnem. Typ wadżry jest intelektualny i konceptualny, zawsze próbuje wszystko usystematyzować. Gdy przyjmuje to formę neurotyczną, taka osoba wypracowuje systemy pojęć o tym, jak wszystko przebiega, a które mają niewielki związek z bezpośrednią sytuacją. Gdy ten gniewny kontrolujący intelekt zostanie przekształcony w swój pierwotny stan, wówczas staje się „MĄDROŚĆ PODOBNĄ ZWIERCIADŁU”. Ta rodzina związana jest z ELEMENTEM WODY.(...)...więc chodzi o przekształcanie emocji?..neptunicznego zaćmienia umysłu, chaosu i brudu?
[foto]

2. tak;) • autor: Piotr Jaczewski2014-09-28 20:00:15

Za dużo ognia mi zostało w głowie najwidoczniej tj. skojarzenia związane z ogniem;). Dzięki za sprostowanie: Vajradakini związana jest z Mądrością Podobną Zwierciadłu, tak jak Rozróżniająca Mądrość z  Padmadakinią.Złe słowa użyłem, niedobry Piotr, niedobry, trzeba się poprawić - już za momencik;P
[foto]

3. Poprawione • autor: Piotr Jaczewski2014-09-28 20:18:23

By nie wprowadzać zamieszania. Tak, masz dobre notatki. A w psychologii tantrycznej/buddyjjskiej element wody w charakterze opisuje się właśnie tak :) Jednak sama jakość to nie tylko kwestia charakteru, ale też doświadczenia. I to coś przedsłownego, niedookreślonego tak nieudolnie uchwycić słowem,  a czasem muzyką i obrazem.  

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)