zdjęcie Autora

09 kwietnia 2012

Kahuna

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Kładka nad torami

Kategoria: Sny i wizje

« Ucieczka przed czarnym BMW żyto-sen taty »
Jest w moim mieście pewien most. Taka kładka nad torami dla pracowników lokomotywowni. Nie byłem tam wieki. Aż do dzisiejszego snu. Wyjąłem ze starych desek wszystkie gwoździe i śruby. Deski ułożyłem tak, aby można było po nichnchodzić. Gdy doszedłem do końca, okazało się, ze nie mam ani nowych desek, ani nowych gwoździ. Musiałem wbić stare, ale postanowiłem powbijać je w inne miejsca. Stwierdziłem, że wtedy przestaną skrzypieć i nie będą się ruszać ani wypadać. Denerwujący był rozmiar młotka... Bardziej do gwoździków w ścianach, ale wbijałem ochoczo.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Ucieczka przed czarnym BMW żyto-sen taty »

komentarze

[foto]

1. Sceny mostowe czyli inicjacja • autor: Wojciech Jóźwiak2012-04-10 09:11:33

Ten sen jest odmianą snu, który śni się wielu ludziom w różnych wariantach: że przechodzą przez most na drugą stronę – i że jest to trudne, wymaga specjalnych starań, wysiłku i sposobu, i jest niebezpieczne. Te „sceny mostowe” kojarzą mi się z wierzeniem starożytnych Persów, że po śmierci dusza przechodzi przez most, i dusze grzeszników zdjęte trwogą spadają w otchłań, a dusze sprawiedliwych przechodzą do raju. Przejście przez most, w snach, jest obrazem i symbolem jakiejś wielkiej próby, życiowego egzaminu. Po tej próbie życie staje się całkiem inne niż było przedtem. „Przechodzimy na drugą stronę”. Jednym słowem, przekroczenie mostu – trudne i niebezpieczne – jest to INICJACJA.

Teraz szczegóły. Dlaczego twój most, Kahuno, idzie ponad torami kolejowymi, a nie nad rzeką? Zapewne dlatego, że w dzisiejszych czasach tory silniej kojarzą się nam, zwłaszcza gdy jesteśmy dziećmi, z niebezpieczeństwem, niż rzeka. Częściej boimy się niebezpiecznych torów niż niebezpiecznych rzek, prawda?

Po drugie, tory kolejowe służą do podróżowania, symbolizują więc życiowe drogi innych ludzi. Kładka nad torami jest za to symbolem własnej drogi, osobnej, innej niż masowe wędrówki tłumów. W twoim śnie ta „osobność” twojej kładki podkreślona jest przez to, że sam tę kładkę dla siebie budujesz. To jest obraz twoich własnych, autorskich wysiłków w życiu

Za mały młotek wyraża twój niepokój, czy dasz sobie radę, czy masz wystarczające możliwości, żeby przekroczyć niebezpieczne miejsca - własną drogą i inaczej niż wszyscy. Ale jak widać, we śnie to cię nie zraża i życzę ci, żebyś z takim samym zapałem także na jawie budował „własną kładką” przez życie.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)