zdjęcie Autora

22 kwietnia 2012

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Auto-promo Taraki 2 (odcinków: 151)

Co z Kainami?

Kategoria: Projekt Taraka

« Poszerzony zodiak 15 Urodziny Taraki »

Dwaj autorzy powinni wejść ze sobą w inspirujący się wzajemnie i twórczy dyskurs; kto? Eryk Swarorzecki, autor Taraki, i Amalius von Othmart, autor FaceBooka. Zresztą być może znają się i korespondują & polemizują, tylko ja nie wiem. Znaczące jest, że obaj pseudonimowi, więc w nosie mają politpoprawność i walą po oczach.

Swarorzecki, w Tarakowym tekście Syndrom Kaina i Abla, znajduje receptę: aby wypromować dobro (i pozbyć się zła), trzeba po prostu zabić złych!

(Oczywiście karykaturalnie upraszczam do dwóch słów misterne rozumowanie Autora, ale zakładam, że kto chce wiedzieć jak się rzeczy naprawdę mają, przeczyta oryginał.)

Othmart pisze, cytuje całość jego niedługiej wypowiedzi z 11 kwietnia 2012 na FB:

Badania prof. Łobaczewskiego wskazują, że w grupach bandytów, takich, jak niemieccy naziści i współczesne gangi występuje duży odsetek, nawet 20% osób, które przeszły infekcję przyuszy, która powoduje psychopatię i socjopatię na skutek poważnego uszkodzenie fragmentów mózgu. Ponadto w tychże gangach, grupach przestępczych znajdują się mężczyźni chromosomowcy XYY - mają jeden chromosom za dużo. Jest tego spora lista, tych schorzeń. Ponadto Łobaczewski wymienia jeszcze skirtioidozę, charakterystyczną psychopatologię w męskiej populacji wschodnich Słowian, która była bardzo powszechnym schorzeniem u ludzi sowieckiej i polskiej bezpieki. Część z tych cech jest dziedziczna. Gdyby można było zbadać pod tym kątem prowodyrów tych strasznych wydarzeń, to okazałoby się być może, że ludzie ci są ponerogenicznym tworem łączenia się złych genów. Eugenika - od greckiego "eu" - dobre, to kontrolowana selekcja cech dobrych. Ponerologia, od greckiego "poneros" - zło, to selekcja negatywna. Jeśli na złe geny nałoży się złe środowisko, to mamy wtedy to, co mamy. 20 lat rządy polskie pracowały na to, żeby taka negatywna selekcja następowała. Brak jakiegokolwiek wsparcia, pauperyzacja, nędza, alkoholizm, narastający gniew, złe warunki w czasie ciąż i mamy wyselekcjonowane całe grupy osobników, których kiedyś by rekrutowano do Waffen SS i NKWD. Deficyt uczuć wyższych, brak empatii, egotyzm, myślenie oparte na mitomanii, paralogizmach i paramoralizmach. Myślę, że dojrzeliśmy już do tego, żeby uznać, że zło ma podłoże biologiczne. Zamykanie tych ludzi do więzień nic nie da. Jedyny sposób, to sprawić, żeby nie mogli się dalej rozmnażać. Kiedyś regulowała to przyroda. Takie osobniki nie przeżywały okresu nastoletniości, bo prowadziły ryzykowne gry z otoczenie... Nie wiem, co można dzisiaj z tym zrobić?

(Uwaga: w oryginale w FB są przestawione litery; „zło” w sensie „łajdactwo” po grecku to poneros, itp.; nie jak napisano „porenos”.)

O ponerologii i badaniach Andrzeja Łobaczewskiego także tu: Ponerologia polityczna, Ponerologia, Ponerologia naukowa.


Więc, wg Othmarta, złym nie pozwolić się rozmnażać? Trochę łagodniejszy zamiar, oba warte dyskusji, jak i całość sprawy.

Auto-promo Taraki 2: wstęp na końcu

Starsze teksty z tego cyklu w blogu Auto-promo.


« Poszerzony zodiak 15 Urodziny Taraki »

komentarze

[foto]

1. ponerologia i penerstwo • autor: Terravis Wiktor Rumocki2012-04-24 17:47:11

Termin ponerologia jest dziwnie podobny do występującego w gwarze poznańskiej określenia penerstwo które według internetowego słownika slangu miejskiego znaczy i tu cytat:
Warstwa społeczna do której należą blachary, koksy, dresy i podwórkowi gangsterzy. Zwykle bez wykształcenia i bez kultury osobistej.

2. walka to brzmi niebezpiecznie:) • autor: Nierozpoznany#61032012-04-25 05:27:26

ludzie kochają walczyć ale z czym do tej pory wygrali?

W sensie wojny nie bitwy? Z rakiem, z kryzysem , z głupotą?

Nie wydaje mi się. Jeśli dobrze się przypatrzeć to jeśli z czymkolwiek wqlczymy to to coś rośnie. Tylko dlatego że dajemu temu czemuś swoją uwagę a poza tym rośnie bo przecież musi istnieć bo z czymś do cholery musimy walczyć:)

Proponuję łagodnie rozpuścić w sobie wszelką psychopatię a psychopatia zezwnętrzna która jest wynikiem, zbiorem naszej kolektywnej psychopatii zniknie. Tak pewni ludzie, psychopaci, zostają tacy ponieważ my wszyscy potrzebujemy zobaczyć nasz problem.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)