zdjęcie Autora

06 sierpnia 2011

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Astro-obserwator (odcinków: 202)

Kariera i zagadkowa śmierć Andrzeja Leppera

Kategoria: Astrologia

« Masakra na Utoya i złowroga trzynasta harmonika Co już jest i co będzie w nowej AstroAkademii »

Andrzej Lepper urodził się 13 czerwca 1954 w Stowięcinie k. Słupska (szerokość 54.5633 stopni, długość 17.4842); godziny nie znam. Jeśli założyć, że jego błyskotliwa polityczna kariera miała miejsce podczas przejścia Saturna przez jego urodzeniową ćwiartkę lewą-górną, czyli między urodzeniowym medium coeli a ascendentem, zaś na przejście Saturna przez ascendent wypadł początek jego upadku (4 grudnia 2006, początek tak zwanej „seksafery w Samoobronie”) – to z powyższych założeń wynika urodzeniowy ascendent ok. 25 stopnia Lwa i godzina urodzenia 9:00, rano. Z tak ustawionym horoskopem, miałby Andrzej Lepper ascendent, jak napisałem, w Lwie, Plutona w pobliżu ascendentu i drugą dominująca planetę, Księżyc, w pobliżu imum coeli, w Skorpionie. Na silnego Plutona wskazuje cała jego postać: wojowniczy, nie przebierający w środkach, idący z impetem do przodu, stawiający – jawnie – siłę ponad prawem. Przeciwieństwo polityka w białych rękawiczkach. Silny Księżyc mógł się zrealizować w jego roli ludowego trybuna, obrońcy pokrzywdzonych. Sama nazwa jego partii – Samoobrona – ma ducha zarazem księżycowego: hasła obrony „siebie”, swoich domów, ziemi, gospodarstw, jak i plutonicznego: obrona, więc jednak działania zbrojne. Hasło, które odwoływało się do tradycji chłopskich wojen z odgórną przemocą – znowu idea, którą astrolog rozpoznaje jako księżycowo-plutoniczną. Chłopi, lud, to w astrologii Księżyc, wojna i zbrojna obrona, to – prócz Marsa – Pluton.

horo

Mars też był potężny w horoskopie Leppera: był w znaku Koziorożca, a Mars w Koziorożcu daje upór, niezmordowanie i siłę przetrwania iście zwierzęca, wilczą. (Dlatego jego rzekomo samobójcza śmierć wydaje się z punktu widzenia astrologii podejrzana). Mars był sprzężony aspektami z Saturnem i Jowiszem, co daje skłonność do marsowego działania, czyli... wojny – i faktycznie, jego życie było ciągiem prywatnych i partyjnych „wojen”, w każdym razie działań obliczonych na „pobiedzenie”, przyparcie do muru przeciwników. I jak każde działanie sprzężone z Saturnem i Jowiszem, nie był to wynik impulsu i bujnej natury, tylko plan stratega. Andrzej Lepper był przecież mistrzem w wyszukiwaniu słabych miejsc przeciwników i w ogóle systemu, z którym najpierw walczył, potem doń wszedł, w końcu został przez ów polityczny system zniszczony.

Urodzeniowy Mars Leppera był w ścisłej opozycji do Jowisza, który to aspekt, oznaczający bunt, zrywanie więzów, przeczenie i stawanie okoniem oraz chodzenie pod prąd, bez kompromisu – w jego osobie i karierze zrealizował się co do joty.

Poza tym jest to „ładny” horoskop. Andrzej Lepper miał trzy urodzeniowe silne trygony: Merkurego do Księżyca, co się czyta, że był błyskotliwie inteligentny (co nie sprzecza się z jego niskim wykształceniem) i z oryginalną wyobraźnią. Miał trygon Jowisza do Saturna – czyli coś w horoskopie, czego należy zazdrościć, ponieważ oznacza talent organizatora, planisty, stratega i kogoś, kto potrafi być mózgiem „machin” – organizacji, firm, zespołów. Ale ponieważ w ten układ planet włączony był Mars, to chętniej realizował się w buncie i oporze niż w pozytywnym działaniu.

Miał trygon Słońca do Neptuna – cechę wizjonerów i ludzi obdarzonych intuicją.

Śmierć przyszła w momencie „astrologicznie sprzyjającym”: kiedy jednocześnie Pluton i Uran tworzyły kwadratury do jego urodzeniowego Marsa (i Jowisza, też). Moment w życiu Andrzeja Leppera był kryzysowy – ale z drugiej strony nic nie wskazywało, że ten kryzys ma być śmiertelny.

Ciekawe, że jednocześnie Jowisz doszedł do jego urodzeniowego medium coeli (według przyjętej godziny urodzenia), co m. in. można czytać jako przebłysk sławy. Tyle, że jest to rozgłos pośmiertny.

Astro-obserwator: wstęp na końcu

Dawniej pod tytułem „Mesuranema”, z greckiego mesouranêma co znaczy „środek nieba” czyli medium coeli.


« Masakra na Utoya i złowroga trzynasta harmonika Co już jest i co będzie w nowej AstroAkademii »

komentarze

1. iza 11 • autor: Nierozpoznany#53032011-08-06 23:58:09

..............CZY PAN LEPPER JAKO 11 NUMEROLOGICZNA..JUZ NIE CZUŁ..PRZYTŁACZAJĄCYCH WIATRÓW ZBLIŻAJĄCEGO SIĘ CYKLU ROCZNEGO 7 ...
TO CYKL 12 MIESIĘCZNYCH -REMANENTÓW ŻYCIOWYCH , DEPRESJI ,
NAWARSTWIENIA REFLEKSJI PRZESZŁOŚCII, KTÓRĄ PODŚWIADOMOŚĆ JUŻ DZIŚ, ... "NIE POTRAFIŁA UNIEŚĆ."...
............TAK MYSLĘ INTENSYWNIE O TYM ...MAM GŁÓWNE SKŁADOWE JEGO DATY ....I 11 Z CAŁOSCI ...DATY URODZENIOWEJ ...
ALE TO BARDZIEJ DZIAŁ NUMEROLOGII ..NIŻ ASTROLOGII .

2. godzina urodzenia A.L. • autor: Kita2011-08-07 13:14:53

W swoich horoskopach mam zapisane dane Andrzeja Leppera na godzinę urodzenia: 8. Dane te spisałam kiedyś z jakiegoś forum na którym była dyskusja na temat A.L. Ktoś uzasadniał tę godzinę informacjami od rodziny na temat "wyglądu za oknem" na czas urodzenia. Ale nie zapisałam sobie szczegółów i nie pamiętam uzasadnienia godziny. Godzina 9-a jest podobna jak 8-a w jego przypadku - ascendent wypada we Lwie, Pluton w 1-m domu blisko ascendentu, w IC Neptun zamiast Księzyca.

Niektórzy jako godzinę urodzenia wybierają godzinę 1-ą:
www.horoskop.astrolabium.pl/przyklad-andrzej-lepper.htm
ale osobiście uważam, że godzina ta została wymyślona, żeby opozycja Mars-Jowisz znalazła się na osi i asc w Baranie.

Sposób ustalenia godziny poprzez badanie cykli Saturna - jest bardzo przekonujący.

P.S. Wojtku, dziękuję za odpowiedź. Ale poprawiłam literówkę w swoim tekście i Twoja odpowiedź zniknęła...

3. Ceres w horoskopie Andrzeja Leppera • autor: Kita2011-08-07 13:29:53

Chciałabym zwrócić uwagę na znaczące położenie Ceres w horoskopie Andrzeja Leppera. Wprawdzie nie leży na żadnej osi, ale jest wierzchołkiem Półkrzyża opartego na osi Mars-Jowisz. W dniu śmierci A.L. tranzytujący Półkrzyż oparty na osi Pluton - Mars i wierzchołku Ceres z Uranem "zlał się" osią Pluton-Mars z osią Mars-Jowisz a Ceres natalna oraz tranzytująca ustawiły się w opozycji (3^). Razem oba Półkrzyże utworzyły Wielki Krzyż. Do tego czas śmierci (godzina 10-a - ustalona przez lekarza sądowego) podkreślił ten Krzyż, bo wszystkie osie przeszły przez wierzchołki Krzyża: Asc-Desc przez Ceres jedną i drugą (urodzeniową i tranzytującą), MC-IC przez Marsa i Jowisza oraz przez Plutona i Marsa.

Fakt, iż Ceres tak wyróżnia się w horoskopie człowieka związanego z rolnikami - w jakiś sposób potwierdza, tak myślę, kojarzenie Ceres z rolnictwem.

4. Liczba obiegu Ceres a Neptuna • autor: Nierozpoznany#2522011-08-14 23:48:18

Skoro wspomniana została tu Ceres - to miałbym w związku z tym pewne pytanie, ale nie odnoszące się do kosmogramu Leppera, tylko ogólnie: związane z Artykułem "Dziwne liczby i zbieżności". Jeśli Księżyc ma liczbowo coś wspólnego z Saturnem - obieg księżyca 29 dni, obieg Saturna - 29 lat. Księżyc (władca Raka) Saturn (władca Koziorożca)- czyli znaki opozycyjne. Jeśli przyjąć że Ceres jest władcą Panny. A jej obieg trwa średnio 4,5 roku - to może ona mieć coś wspólnego z Neptunem - władcą opozycyjnego znaku Ryb. Bo jeśli pomnożyć 4-lata (4x365=1460) + pół roku (180). Czyli 1460+180=1640. Liczba wychodzi podobna z obiegiem Neptuna (164,7 lata). Jest 10 razy mniejsza. Czy to może mieć jakiś związek?. Podobnie aspekty 9-krotne mają charakter Neptuna - dążenie do doskonałości.. (Ryby - "wzniosłe-idealistyczne dążenie", to połowa liczby 9 to właśnie 4,5 - tyle co obieg Ceres, a znak panny to też dążenie do doskonałości tyle że konkretne, praktyczne, przyziemne, porządkujące - opozycja i podstawa dla znaku Ryb (władcy Neptuna). Ta druga możliwość jest trochę naciągana - wydaje się też prawdopodobna. Najbardziej jednak zastanawia liczba 1640 - 10 razy mniejsza od obiegu Neptuna.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)