zdjęcie Autora

05 września 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Karmamudra - tantryczny sex

Kategoria: Techniki rozwoju

« Phowa - wyjście z ciała Ezoterroryzm Przesądów »
Pora kończyć ten cykl. Tantra(W tym buddyjska) naładowana jest erotyczną symboliką. Yab-yum Siłą rzeczy taka jest jej istota: przekształcenie pożądania w ...
Samo naładowanie symbolami i ich wzajemne powiązania i zagęszczenie jest niesamowite. Tak, że nie chcąc robić wykładu z tantry, a jedynie poszukać inspiracji do twardszych praktyk wiążących mowę z energią  - musiałem nieźle lawirować.
Co zresztą zmieniło teksty i rozważania w mikro-pigułki i ograniczyło ich objętość.
Owo przeładowanie patrząc okiem hipnotyzera ma sens,ułatwia przemawianie wprost do nieświadomości i rozbudowywanie skojarzeń aż rezultatem będzie nowy stan świadomości, percepcja  i zachowania. Przy okazji czyni z tantry spójny system w którym A jest połączone z Z. Jednocześnie szyfruje to przekaz, poszczególne znaki, gesty czyli mudry mają wielopoziomowe znaczenia:
Action Mudra (Karmamudra), Wisdom Mudra (Jnanamudra), Phenomena Mudra (Dharmamudra), Pledge Mudra (Samayamudra), and Great Mudra (Mahamudra)Action mudra is a woman, phenomena mudra is all appearance, commitment or pledge mudra is tummo, wisdom mudra is the meditation deity, and non-duality is the great mudra.
I gdzieniegdzie ciężko rozróżnić, czy mowa o kobiecie, doznaniach zmysłowych i świecie, tummo, medytacyjnym bóstwie czy niedualnej percepcji. Tym ciężej to rozróżnić, gdyż chodzi o uzyskanie stanu w którym nie ma takowej różnicy. W tym celu jogin stara się włączyć w strumień praktyki(Tantra! continuum) wraz ze wzrostem swojej siły koncentracji na praktyce coraz mocniejsze doświadczenia. Z niedualnym stanem, tummo, przejawieniami, yidamem, kobietą wymieniane są spojrzenia, uśmiechy, flirtuje się, aż dochodzi do połączenia.. dziwna mieszanka w której wzrost pożądania i pragnień ma doprowadzić do nieulegania im tj. nie pozwalania by zdominowały świadomość. I całkowicie zgodna z ludzką naturą  - patrząc okiem hipnotyzera - wypierane treści, automatyzmy mają tendencję do przejmowania kontroli i zniekształcania świadomości oraz zachowań.
Wracając do twardej mowy-energii - tu naturalną praktyką byłoby łamanie językowych tabu! Zwłaszcza w zakresie fizjologicznych treści. Przemawianie w obszarach budzących wstyd, lęk lub gniew - choćby przed lustrem.
 
Oczywistym skojarzeniem do twardej praktyki jest tu "mówienie we wzwodzie" oraz "dźwięki naśladujące seks"! Pierwsze odrobinę ze względu na tabu, a odrobinę na różnicę w ośrodkach kierujących mową i wzwodem.  Drugie, ze względu na społeczne tabu powodujące, że takie imitacje z reguły kończą się na kilku dźwiękach.I tu odkryłem swoją szowinistyczną lukę w edukacji: kiedy mówienie podczas seksu jest dla kobiet najtrudniejsze?
I tym radosnym przyznaniem się do własnej niewiedzy kończę ten cykl tantrycznych inspiracji do poszukiwań związków mowy z psychiczną energią.

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Phowa - wyjście z ciała Ezoterroryzm Przesądów »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)