zdjęcie Autora

19 maja 2011

sny innych, WJ

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Karmienie lwów mięsem

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: jedzenieobcokrajowieczwierzę groźne

« Indianin i Słońce Treserka lwów »
W dużej hali zajmowałam się mieleniem mięsa. Widziałam bardzo dużą ilość pięknego, zmielonego mięsa, a z drugiej strony hali były dzikie zwierzęta, które nie interesowały się tym. Kiedy parę razy mięso upadło na podłogę, przybliżał się do mnie człowiek - brodaty, garbaty, zgięty - z miotłą i szufelką, zbierał mięso i mówił, że nie jest człowiekiem, tylko "kimś pośrednim". Wówczas dzikie zwierzęta poruszyły się. Rzuciłam im kulki z mięsa, ale jedno z tych zwierząt - chyba lew - jednak zbliżało się do mnie. Zawołałam córkę. która była za drzwiami, ale ona nie przyszła mi z pomocą. Zaczęłam lwu wrzucać mięso do paszczy i się uciszył.
(Z kolekcji Matyldy, przed 15.X.1996)

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Indianin i Słońce Treserka lwów »

komentarze

[foto]

1. Energia jako mięso • autor: Wojciech Jóźwiak2011-05-19 13:50:15

Są sny powierzchowne, które zwykle można bezpośrednio skojarzyć z jakimiś wydarzeniami i problemami w codziennym życiu. Są również sny głębokie, które są zwykle dziwaczne i szokują nas czymś, co nigdy się nie zdarza w świecie rzeczywistym. Ten sen przybył z bardzo głębokich warstw psychiki. Energia psychiczna, która żyje w głębinach naszego umysłu, od czasu do czasu prezentuje się w naszych snach pod postacią niezróżnicowanej, ale naładowanej mocą substancji - najczęściej jako woda, ale również jako ogień, ruchoma masa ziemi, krew lub właśnie mięso. Dlatego jeżeli w snach oglądamy krwawe i okrutne sceny, nie musimy od razu się bać, że wydarzy się coś złego. W tym śnie owa psychiczna energia pokazuje samą siebie pod postacią mięsa. Dlaczego? Bo mięso to coś, z czego sami jesteśmy zbudowani, a jednocześnie jest to nasz pokarm, który sam kiedyś był żyjącą istotą.
Co się dzieje - według tego snu - z twoją energią psychiczną? Mielisz mięso, a więc potrafisz tę energię wytwarzać. Jesteś człowiekiem samowystarczalnym energetycznie: nie potrzebujesz bodźców z zewnątrz, które będą cię popychać do działania, przeciwnie, sama jesteś takim bodźcem dla innych. "Córka nie może mi pomóc" - zauważasz we śnie - również to zdarzenie podkreśla twoją energetyczną samodzielność.
Ale upuszczasz zmielone mięso na podłogę, gubisz je - co oznacza, że przeznaczasz swoje siły na niewłaściwe cele, tracisz energię na daremne wysiłki. Istota, która nie jest człowiekiem, jakiś dziwaczny gnom (takie stwory w snach są strażnikami porządku na świecie, dlatego chodzą ze szczotkami) musi cię dopiero upominać.
Musisz we śnie uciszać drapieżniki przy pomocy tego mięsa. Te dzikie lwy, to pasożyty energetyczne. Mogą to być ludzie, którzy żyją twoim kosztem, ale także mogą to być jakieś błędne działania, jakieś namiętności, które wysysają z Ciebie energię. Ten sen jest wołaniem z bardzo głębokiego poziomu Twojej psychiki - jest wezwaniem, abyś przyjrzała się swojemu życiu i sprawdziła, czy zajmujesz się naprawdę tym, co jest ci najbardziej potrzebne? Czy nie marnujesz swojego życia, swojego drogocennego czasu i sił? Ale ponieważ nie piszesz w liście nic o sobie, nie potrafię powiedzieć więcej. Dodam tylko, że często mięso we śnie jest sygnałem alarmowym - że jeżeli śniący nie zmieni czegoś ważnego w swoim postępowaniu, nagromadzone błędy zaatakują MIĘSO właśnie - czyli jego ciało, powodując chorobę.
(Komentarz pod pseudonimem Matyldy, z 1996)

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)