zdjęcie Autora

18 listopada 2016

Helka

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Katastrofa dla odmiany wodna

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: samochódśmierćwoda

« Unoszenie się i przenikanie przez ściany Brzytwa i zarost »

Jechałam z mężem miejskim autobusem, który zamiast tyłu miał szeroko otwarte drzwi, coś jak samochód dostawczy. Siedzieliśmy tyłem do kierunku jazdy, mąż na kolanach trzymał służbowego laptopa i tłumaczył mi, że elektrownia, w której pracuje, ma doskonale rozwiązany problem chłodzenia wodą. Ma swoją zaporę daleko od budynków elektrowni, przez co woda jej nie zagraża.
W tym momencie zorientowałam się, że właśnie wieziemy tę wodę na potrzeby elektrowni. Cały autobus wypełniony był ogromnymi workami z cieniutkiej folii, które były pełne wody. Worki nie stanowiły naczynia, raczej służyły oddzieleniu wody od powietrza niezbędnego dla nas. Wszystko było w totalnej perfekcyjnej równowadze.
Obok autobusu pojawiła się starsza tęga kobieta. Myślała, że to MPK i próbowała wejść do środka poprzez otwarty tył do wnętrza. Krzyczeliśmy, że nie wolno, że to nie MPK, ale ona zdążyła już złapać za poręcz. Ten dotyk spowodował zmianę ciężkości wewnątrz pojazdu i na naszych oczach nastąpiło przerwanie folii, po czym zalało nas prawdziwe tsunami. Fala zatopiła kobietę. Ja próbowałam podskoczyć, tak aby unieść się na górze fali. Udało się. Mąż także przeżył. Kiedy wody opadły, zaczęliśmy szukać innych, którzy przeżyli.
Ale szukaliśmy już nie ludzi tylko baterii. Znalazłam jedną - typowy paluszek AA, lekko zaśniedziały. Przeczyściłam ją i chciałam uratować jej życie, wsadzając do jakiegoś urządzenia. Mąż powiedział, że ona może zadziałać wyłącznie w jednym, przeznaczonym dla niej urządzeniu, w innym zginie. Odszukał starą nokię, bateria została uratowana.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.

Korekta przez: ()« Unoszenie się i przenikanie przez ściany Brzytwa i zarost »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)