zdjęcie Autora

24 września 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Kiełbasa dla psa - Artysta w grupie Sułtana Brunei


« Miecz Plotki - człowiek z bagażem w grupie Sułtana Brunei Piórko w rzyć - Intelektualista w grupie Sułtana Brunei »
Jeśli jesteś artystą, dajesz przedstawienia, tworzysz sztukę lub tylko egzaltowanie się zachwycasz sułtańskim słowem dostaniesz na dworze sułtana Brunei kiełbasę lub inne ładnie wyglądające kęski-ochłapy. Nie wszystko kiełbasa, co pachnie mięsem...
Kęski kiełbasy będą ci podrzucane nawet przed pierwszym występem.
W każdym razie jeśli jesteś wystarczająco dobrym tłem dla sułtana czeka cię świetlana przyszłość królowej balu. Nie przepraszając za feminizm, zwykle ta rola zarezerwowana jest dla kobiety - to zdecydowanie wygodniejsze oraz buduje potencjał uwodzenia. Na facetach ewentualnie spoczywa lekkie mamienie tą rolą - bycia gwiazdą w centrum zainteresowania i lekkie granie na ambicji.
Przyczyna jest prosta:
Jako Artysta swoim przedstawieniem czy dziełem sprawiasz, że irracjonalność "sułtana Brunei" staje się mniej irracjonalna, relacje w grupie zdają się normalniejsze, szaleństwo mniej widoczne i bardziej wkomponowane w normalność.
Twoje przedstawienie to forma szklanej bańki unoszącej cię do góry. Tym razem z zewnątrz, ze szczerego(!) zadowolenia i ulgi grupy, że jesteś z nimi. Który artysta nie pragnie oklasków ? A masz burek kawałek kiełbaski, fajna sztuczka!
Tu przebudzenie bywa bardzo brutalne, bo rolą psa jest szczekać zgodnie z wolą pana i bezwarunkowo cieszyć się jego rozkazami i obecnością.
Łaska tłumu nie tyleż łatwo się pojawia i znika, co jest normalne. Ale łatwiej niż zdaje się  tej naiwności (ups! przepraszam - otwartości! wrażliwości..) ta łaska zmienia się w otwartą wrogość.
Brutalne przebudzenie kobiety w małżeństwie, gdy okazuje się, że może wierzyć w astrologie, feminizm, nakładać maseczki i wszystko jest ok, dopóki daje wystarczająco często i nie wtrąca się gdzie nie trzeba.
Taki z ciebie pies? Na swojego szczekasz? Masz tu Kij! a teraz płać za możliwość występów tutaj...szczekaj na obcych, merdaj ogonem... może kiedyś dostaniesz jeszcze kawałek kiełbasy.
I ta oczywista, często otwarta przemoc to jest ten punkt:
Łamiesz rozum i robisz to z własnej nieprzymuszonej woli...
a może w międzyczasie dostaniesz dla zachęty kęs kiełbasy?

C.D.N.

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Miecz Plotki - człowiek z bagażem w grupie Sułtana Brunei Piórko w rzyć - Intelektualista w grupie Sułtana Brunei »

komentarze

[foto]

1. Świat jest pełen sułtanów... • autor: Wojciech Jóźwiak2012-09-24 19:53:21

...Brunei! Zaiste.
[foto]

2. Zaiste! • autor: Piotr Jaczewski2012-09-25 08:02:17

Świat jest pełen sułtanów Brunei.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)