zdjęcie Autora

30 sierpnia 2014

Piotr Jaczewski

z cyklu: Tkanie słów (odcinków: 219)

Klikanie klepką
Błogosławieństwo bóstwa

Kategoria: Nowy szamanizm

« Dryf heurystyczny Jej Przestrzenność Emergencja »

ON, OFF, BYĆ, NIE BYĆ,  albo-albo, kick, klick, tik, tak, klik, coś jest, czegoś nie ma – szukając tego, co zaburza percepcję przyczyn i skutków dochodzimy do  pełnego dualizmu trybu myślenia i funkcjonowania w rytmie zero-jedynkowym. Być jak..., nie być jak, być bardziej..., być jak... – wyłaniają się i tworzą całą gamę klików, wolicjonalnych i niewolicjonalnych. Od małego kliku  bodziec-klik-postrzegam-klik-reaguję przez kliki psychologiczne ojaka ja jestem biedna sierota klik jednak może nie jest tak źle – klik jestem doskonały wy pyłki marne, śmiecie chcecie to kwestionować... przez kliki relacyjne auuuaaa, kocham ciebiesłońce najmilsze  klik uaaaa, zabieraj te swoje antypatyczne zewłoki tam gdzie słońce nie dochodzi do klików ostatecznych: Powinienem, muszę być szczęśliwą radosną kontemplującą sukces matką polką/ojcem narodu  klik tego bólu nic nie zatrzyma ja się zabiję, ginę ginę, nie powstrzymujcie mnie, zaraz przepiłuję tą gałąź plastikowym nożykiem i spadnę na śmierć i stłuczenie tyłka, zobaczycie!

W pewien sposób nasze kliki – fizycznie tworzą hałas, przed którym usiłujemy się schować... głupota. Nie da się tego samonakręcającego się szaleństwa antropocentryzmu uchwycić bez metaforyzowania. Zbyt wrośnięte ono jest w nasze „jestem”, komunikację i kulturę, zbyt narkotycznie na nas działa.  Głupota to nasza hera, koka, hasz i trzyma nas imadłem za jądra i jajniki, bujając w tę i w tamtą między Erosem i Tanatosem w grze memów i genów.

 

Z błogosławieństwem metafory dowiadujemy się więcej o przyczynie i skutku. Możemy rozpoznać wiatr wrażeń spychających nas w jakimś kierunku, doświadczeń wywołujących narrację i działań prowadzących do kolejnych działań, bo kiedy się powie A…

Możemy rozpoznać ogień, ciepło eufemizmów i podpalanych domów, żar życzeniowości, w którym wybielamy siebie i budujemy miłą reklamową rzeczywistość fantazji, paląc mosty do prawdy za sobą. 

Możemy rozpoznać wodę dopasowania się do otoczenia, do rzeczywistości, pójścia po linii najmniejszego oporu. Kruszące się lodowce zbyt silnych stanowisk oraz koryta wytyczone nam przez przeszłe pokolenia.

Możemy rozpoznać ziemię upraszczania rzeczywistości, budowania formy znanej i chroniącej przed niebytem. Kiełkujących ziaren zasianych przez kogoś oraz murów wznoszonych propagandowym wysiłkiem.

Możemy rozpoznać boga-demona; oskarżyciela, sędziego i prokuratora, przed którym mówimy najprawdziwszą z prawd, bez ściemy i kłamstw, bo ze skrzyżowanymi palcami się nie liczy... tego uprawomocnionego oskarżyciela, sędziego i prokuratora, którego inni w swojej głupocie, bezmyślności i ignorancji nie rozpoznają.

Zamiast tego rozpoznania, uciekając w pułapkę głupoty, chowając się przed własnymi klikami, kulimy się przerażeni i uważamy, że ściany nas ściskają. Chodzimy wokół słupa i wygrażamy się, że nas zamknięto. A mając przebłyski tego, ze wstydu  zmieniamy temat, w gniewie przekonujemy innych do swych racji, z poczucia winy przybijamy siebie kolejnymi gwoździami potomności na pokaz... Tak nękamy siebie i innych, aż rozum się zmęczy i pójdzie spać! ...głupota, szaleństwo i trzy funty lnu. Przestrzeni szukamy, perłowowłosej, białej Pani przestrzeni. 

Tkanie słów: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
Wyobraź sobie wielowymiarową pajęczą sieć wczesnym porankiem, pokrytą kroplami rosy. I każda kropla zawiera odbicie, wszystkich innych kropli rosy - Alan Watts.
Ten blog odzwierciedla dalsze dzieje Okiem Hipnotyzera.
Myśli odzwierciedlają się w działaniu,
Słowa odbijają się w odczuciach,
Wyobraźnia odzwierciedla się w Relacjach,
Rozwiązania skrywają się w Problemach,
Intuicja niesie treści Zachowania,
Kultura uosabia części Osobowości. Myśl! Obserwuj! Działaj! Wyczuwaj! Dyskutuj! Pisz!

Korekta przez: Radek Ziemic (2014-09-01)« Dryf heurystyczny Jej Przestrzenność Emergencja »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)