zdjęcie Autora

16 października 2012

KasandraII

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Koń i wąż

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: końzwierzę groźne

« Wysyłanie lotto Sen z Magdą Gesler »
Pomóżcie mi zrozumieć mój dzisiejszy sen - Potężny wąż oplatał konia, który był bezradny , dobrał się do zadu, otworzył paszczę i całego go pochłonął. Widać było zarys konia w skórze węża koloru pomarańczowego. Było kilka osób to obserwujących i bardzo zdziwionych !

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Wysyłanie lotto Sen z Magdą Gesler »

komentarze

[foto]

1. Wąż i koń czyli yin i yang • autor: Wojciech Jóźwiak2012-10-19 12:29:44

Bardzo ciekawy sen, tym bardziej, że koń i wąż są to dwa potężne zwierzęta mocy, czyli mieszkańcy podświadomej części naszego umysłu. Koń symbolizuję tę siłę (albo energię), którą dawni Chińczycy nazwali yang, czyli wszystko to, co dzieje się jawnie, przy pełnej świadomości, „w świetle dnia” i na otwartej przestrzeni. Koń kojarzy się też z pędem, jazdą, postępem i karierą. Kojarzy się też z władzą sprawowaną jawnie i legalnie, dlatego królowie i wodzowie uwielbiali, by ich portretowano siedzących na rumakach.
Wąż symbolizuje przeciwną stronę świata, w Chinach nazywaną yin – czyli to wszystko, co dzieje się w ukryciu, niejawnie, w nocy, w domu, prywatnie i w ogóle we wszelkim „wnętrzu”: wnętrzu domu, wnętrzu ciała lub wnętrzu umysłu. Taoistyczna filozofia zalecała, żeby yin i yang pozostawały w równowadze, bo wtedy w świecie panuje ład, a wszystkie istoty idą każda swoją właściwą drogą i są szczęśliwe. Uważano m.i., że władca jest yang, a podwładni yin, dorosły ma naturę yang, a dziecko yin; dalej, mężczyzna jest yang, kobieta yin (nie wiem, czy dzisiaj to dalej jest prawdą), świadomość yang, a podświadomość yin.
W twoim śnie, Kassandro, te zwierzęta, koń i wąż, oznaczają obie te strony twojej psychiki. Koń, to ty jako siła yang, czyli ta część ciebie, która stawia cele, kieruje innymi i jasno wie, o co jej chodzi. Wąż, to ty jako siła yin, czyli to, co w tobie pochodzi z twojej kobiecej natury i co jest twoją wewnętrzną potrzebą, potrzebą twojej duszy i ciała. Co widzimy: dochodzi do walki yang i yin. Wąż-yin usiłuje pożreć konia-yang, ale go nie niszczy, tylko tego konia powleka sobą, własną skórą. Koń, czyli siła yang, też się nie poddaje, bo uparcie stoi na nogach. W końcu widzimy stojącego konia, powleczonego skóra węża. Czyli co się stało? - Doszło do połączenia i harmonii yang i yin. Jest tak, jakby tego życzyli sobie taoiści.
I taka jest dla ciebie wróżba-prognoza z tego snu: po jakichś kłopotach jakie masz sama ze sobą, „odrodzisz” się jako osoba bardziej wewnętrznie poukładana, harmonijna i wiedząca czego chce. Pewnie to już niedługo!
[foto]

2. Kolor pomarańczowy • autor: Alexandramag2012-10-19 12:58:55

Wojtku, piękne tłumaczenie.
Ale zwróć uwagę na skórę węża po zmianie. Jest pomarańczowa. Kolor drugiej czakry, ale także kolor szat mnichów buddyjskich:)

3. Koń i wąż • autor: Nierozpoznany#61412012-10-19 17:07:56

Gwoli wyjasnienia- to koń najpierw stał na nogach,nieruchomo ,a kiedy wąż go pożarł ,to już leżał na ziemi powleczony skórą pomarańczową.
Co do interpretacji, to oby tak się stało,że się coś zmieni w moim życiu na lepsze, najwyższy czas po tych wszystkich ciężarach , jakie musze znosić w
życiu, wykonując bardzo męski zawód w swojej firmie.
Ale chyba kolor skóry węża ma znaczący kolor?

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)