zdjęcie Autora

01 marca 2016

Bea Chorąży-Lech

Wiedźmy - czyli TE KTÓRE WIEDZĄ

Kategoria: Prezentacje
Tematy/tagi: kobieca magiarozwój osobistyszamanizm

Zaczęło się kilka lat temu.
Kasia Majak - fotografka, twórczyni projektu Kobiety Mocy, przyjechała do nas, do Trzech Źródeł, by zrobić mi zdjęcie. Zgodziłam się, bo tak już mam, kiedy poczuję, że energia w tym kierunku mnie popycha - płynę razem z nią. Dzień był wiosenny, dookoła kwitły czeremchy, a my siedziałyśmy w sali, właściwie to ja siedziałam... Kasia robiła zdjęcia. Pełen profesjonalizm, dokładnie wiedziała, co chce uchwycić, w końcu ma oko wiedźmy :). Byłam już naprawdę zmęczona, uszanowałam w myślach wszystkie modelki! Gdy tak siedziałam - zamknęłam na chwilę oczy... i poczułam, jak przez otwarte okno przybył ciepły podmuch wiatru i smagnął mnie po policzku, zakrakał kruk i podjęłam decyzję: "Pokażę się". Kasia zrobiła zdjęcie i stwierdziła, że to jest TO.
Pamiętam jeszcze moment podpisywania umowy: poczułam, że zdjęcie zaczyna w tej właśnie chwili swoje samodzielne życie.
Kasia podróżowała po całej Polsce od kobiety do kobiety i fotografowała "wiedźmy", czyli:  TE, KTÓRE WIEDZĄ.

Kiedy za jakiś czas dostałam maila ze zdjęciem, w pierwszej chwili poczułam, że patrzy na mnie z ekranu moja Przodkini!!!! Byłam wstrząśnięta, natomiast mój mąż i dzieci nie ;). Stwierdzili, że doskonale znają ten wzrok, że znają tę jakość.

Zanim cykl wystaw zagościł w Polsce, miał swoje sukcesy za granicą, między innymi w Nowym Yorku. Z portretów patrzą na widza kobiety. Każda inna, każda mocna z własnym przekazem i historią. Mijają lata, a Kasi projekt żyje, rozwija się i inspiruje kolejne kobiety, powstaje książka, fotografie i wywiady z wiedźmami.

http://www.kobietymocy.com/


Przyzwyczaiłam się w zasadzie do braku "przypadków" w życiu, a jednak wciąż jestem zaskoczona tym, jak to działa. W moich pamiętnikach sprzed wielu lat jest postanowienie, że zmierzam do celu, którym jest stanie się TĄ, KTÓRA WIE. Okazuje się to niemierzalne osobiście. Życie, magia codzienność, obcowanie z energiami przyrody - to niekończące się doświadczenia i odkrywanie siebie wciąż głębiej. Właściwie to zapomniałam o tym postanowieniu do stycznia tego roku.

Pojechałyśmy z przyjaciółką, Anią Kot, do Rzeszowa, by poprowadzić warsztaty "Drzewo Rodu - Praca z Przodkami". Tam Ania wręczyła mi prezent przedurodzinowy :), mianowicie kalendarz Spirala 2016 - niezwykły, magiczny, tworzony przez kobiety dla kobiet.Kalendarz ma swój tytuł, temat przewodni i w tym roku jest to "Ta, Która Wie". Otworzyłam i zobaczyłam na początku swoje zdjęcie... To, które żyje już własnym życiem :). Ania też dopiero je zobaczyła, obie byłyśmy zaskoczone. Dziękuję Duchowi za tak osobisty kalendarz na ten rok i za wszelkie znaki, które dzięki niemu odbieram.

Niedawno w telewizji śniadaniowej tvn wyemitowano reportaż na temat projektu, w którym również wzięłam udział na prośbę Kasi. Przyjechali do nas, do Trzech Źródeł, mężczyźni, nakręcili dużo materiału, byli otwarci i uważni. Obawiałam się, jak będzie wyglądać całość w tv. Reportaż wyszedł  piękny, bez zbędnych trików dla "wystraszenia" widza. Kasia powiedziała tam w skrócie o swoim projekcie, pokazano portrety.
Wspieram ją od samego początku, bo uważam że to, co robi, jest niezwykłe, [tu:] wprowadza "Wiedźmę" do świata, przywraca jej godność. Mam nadzieję, że uda się wkrótce pokazać wszystkie pozostałe zdjęcia kobiet z projektu, również wydać książkę.


http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/wspolczesne-wiedzmy,194634.html

Korekta przez: ()


Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)