21 marca 2012

Nadia

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Kościół koptyjski

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: bóg

« Apartamenty Farby, pochodnia i lama »
W mieszkaniu w kamienicy przy ulicy Księcia Bogusława był kościół koptyjski. Mieszkałam naprzeciw tej kamienicy i postanowiłam, że tam pójdę, zobaczyć co to za jedni:) Weszłam do tego mieszkania. Zobaczyłam mężczyzn w garniturach i kobiety w długich, grafitowych sukniach. Suknie były proste, z lnu albo bawełny. Kobiety miały długie włosy i w tych sukniach wyglądały bardzo szlachetnie. Gdy weszłam, powiedziałam, że chciałabym poznać ten kościół i dwaj mężczyźni natychmiast do mnie podeszli i zaczęli mi nacierać olejem skronie, czubek czaszki i miejsce pomiędzy oczami.
Powiedzieli, że w ten oto sposób stałam się członkiem kościoła koptyjskiego.

Byłam bardzo niezadowolona, że stało się to bez mojej woli. Chciałam przecież tylko się im przyjrzeć, a tu od razu taki "chrzest". Poza tym w ogóle mi się nie podobali, zwłaszcza mężczyźni - bo nosili garnitury i czarne wypastowane na glanc buty - a to mi się wydawało jakieś złowieszcze. Wszyscy sprawiali wrażenie, jakby to był tajny arystokratyczny zakon. Czułam, że ten chrzest związał mnie z nimi i że będzie to miało jakieś konsekwencje, ale postanowiłam już więcej do nich nie chodzić.

śniłam 20 marca 2012

PS. O kościele koptyjskim wiem niewiele. Kojarzy mi się z Ojcami Pustyni, eremitami i ascetami. Nie wiem dlaczego ci panowie w garniturach przyśnili mi się jako hierarchowie tego kościoła.
W rzeczywistości też mieszkałam w tym miejscu, o którym piszę.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Apartamenty Farby, pochodnia i lama »

komentarze

[foto]

1. Zmarł Papież tego kościoła • autor: Kahuna2012-03-21 19:39:35

W weekend zmarł ich papież Szenuda III. Ciekawy sen.

2. kościół koptyjski • autor: Nierozpoznany#82422012-03-22 10:42:04

O! Ciekawe. Nic o nim nie wiedziałam. Nie wiedziałam nawet, że jest ktoś taki. Przeczytałam teraz, że spędził 6 lat na odosobnieniu w grocie, którą sam sobie wykuł. Widziałam kiedyś w Egipcie mały kościółek koptyjski na pustyni, na szczycie wzgórza. I wiedziałam, że koptowie są prześladowani przez muzułmanów, ale nigdy nie zajmowałam się tym tematem. A sen śnił mi się z niedzieli na poniedziałek, czyli 18-go. 20-go zapisałam ten sen.

3. ul. Księcia Bogusława • autor: Nierozpoznany#82422012-03-22 10:49:19

Dodam jeszcze, że zapisując ten sen poczułam, że ważne jest bym napisała nazwę tej ulicy - Księcia Bogusława. Bogusław, to ten który sławi Boga, a książę to władca. To pewnie tu była informacja o tym Szenudzie III.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)