zdjęcie Autora

20 lipca 2015

Jan Szeliga

z cyklu: Z obserwacji (odcinków: 11)

Konieczność oczyszczania się
Profilaktyka energetyczna.

Kategoria: Własne doświadczenia
Tematy/tagi: energetykaszałas potu

« Świata energii nie da się oszukać Bycie w zgodzie z własnymi wartościami »
Zauważyłem w ostatnich miesiącach, że są takie dni, kiedy wielu moich znajomych pisze na swoich tablicach, na Facebooku, bardzo niepokojące słowa. Często też ci znajomi piszą wprost do mnie, że nie radzą sobie z tym, co życie im przynosi.
 Istotnie, sam ostatnio czuję, że jest jakoś "inaczej" niż było rok, czy kilka lat temu. Z tego co mówią różne przekazy, schodzą teraz na Ziemię nowe energie, które z jednej strony dają nam większe możliwości do rozwoju, ale z drugiej - powodują to, że życie "znacznie przyśpieszyło". Wielu ludzi czuje to samo i nie zawsze daje sobie z tym rady.
Te nowe energie wymagają od nas dużo "szybszego życia" i podejmowania radykalnych życiowych decyzji.
Porównałbym to do jazdy samochodem po zwykłej drodze i po jakimś czasie wjechaniu na autostradę.
Jazda autostradą daje nam możliwość jazdy z dużo większą szybkością, ale też wymaga od nas większej uważności, bo w każdej chwili może gdzieś z tyłu czy z boku coś wyskoczyć, a my nie będziemy wtedy zdolni do tego, aby wystarczająco wcześnie na to zareagować, co grozi katastrofą.
Z tego co widzę, to dużo ludzi sobie z tym nie radzi. Bywają wprawdzie dni lepsze, ale tych gorszych zaczyna być coraz więcej. W te gorsze dni zgłasza się do mnie nawet kilka osób dziennie z prośbą o jakąś poradę, pocieszenie, itp. Tak też jest już od wczoraj. Wiele osób po prostu pogubiło się w tej sytuacji i nawet nie wiedzą, jak i gdzie szukać pomocy. Czasem udają się po pomoc do psychiatrów i psychologów, którzy nie za bardzo wiedzą, co tak na prawdę jest powodem ich samopoczucia. Moim zdaniem najczęściej powodem złego samopoczucia jest podczepienie się negatywnych energii, które wprowadzają chaos w nasze życie i powodują takie a nie inne postępowanie.
Jak temu zaradzić?
W moim przypadku bardzo dobrze pomagają mi praktyki Twardej Ścieżki, a szczególnie szałas potu, który oczyszcza fizycznie i duchowo.
Uważam, że wzięcie udziału w szałasie potu "profilaktycznie", co najmniej raz w miesiącu, pozwala nam na oczyszczenie się i nabranie energii na kolejne dni. Z mojego kilkuletniego doświadczenia mogę powiedzieć, że to rzeczywiście działa.
PS
Jeśli trzeba - to stosuję też oczyszczanie energetyczne. Ale to już jest inna sprawa.

Z obserwacji: wstęp na końcu

"Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem." C.G.Jung

Korekta przez: ()« Świata energii nie da się oszukać Bycie w zgodzie z własnymi wartościami »

komentarze

1. Oczyszczenie energetyczne • autor: Nierozpoznany#92542015-10-25 12:57:30

Oczyszczanie fizyczne w szałasie potu czy też w saunie nazwałbym właśnie oczyszczeniem energetycznym a oczyszczenie energetyczne - oczyszczeniem mentalnym, wizualizacyjnym. Jakoś bardziej energia kojarzy mi się z namacalną fizycznością, a praca z wyobrażanymi sobie wg jakichś wymyślonych systemów wizualizacjami - pracą mentalną, koncepcyjną. Oczywiście może być ona równie ważna, bo może zmieniać i afirmować własne stany mentalne, wzmacniając te dobre i osłabiając gorsze albo ukierunkowując umysł na inne nastawienie wobec świata, na nowe, lepsze filtry postrzegania.

2. To się wiąże jedno z drugim • autor: Nierozpoznany#87012016-05-23 08:05:58

 Ja sądzę, że jesteśmy istotami energo-informacyjnymi. Zmiana postrzegania powoduje zmianę w emocjach i to z kolei zmienia energetykę i tę zmianę można zobaczyć w aurze. Zarówno negatywne myślenie, depresyjny nastrój, jak i wzburzone emocje można zaobserwować w aurze.
Oczyszczanie fizyczne usuwa zanieczyszczenia,  które powstały w organizmie na skutek zakłóceń i blokad  powstałych w tych obszarach- (ciałach) : mentalnym i emocjonalnym. Nie likwiduje jednak samych zakłóceń i blokad  w nich, to może ewentualnie zrobić medytacja, wizualizacja. Oczyszczanie fizyczne usuwa również zanieczyszczenia pochodzące z zewnątrz np.: wdychanie zanieczyszczonego powietrza, czy pochodzące z przemysłowo wytworzonej i przetworzonej żywności,jak również te spowodowane brakiem ruchu, lub jego nadmiarem-- np. zakwasy po intensywnych ćwiczeniach po dłuższej bezczynności.
 Czyli,  mówiąc po ludzku- oczyszczanie fizyczne- takie jak szałas potu,sauna, kąpiele w soli i podobne metody -usuwa zanieczyszczenia spowodowane stresem i  pochodzące z zewnątrz. Skóra działa jak trzecia nerka i poprzez nią można usunąć to, z czym nie poradziły sobie nerki.
[foto]

3. Refleksja po roku • autor: Jan Szeliga2016-07-21 19:57:57

Obserwując to, co się działo przez rok od chwili gdy napisałem te słowa muszę stwierdzić, że ostatnio dzieje się bardzo dużo w świecie energii i tym bardziej potrzeba oczyszczania się na bieżąco jest wręcz konieczna do zachowania dobrego zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)