zdjęcie Autora

09 czerwca 2016

Grzegorz Halkiew

z cyklu: Świątynia Księżyca (odcinków: 18)

Kontakt z przodkami cz.1
- wstęp do magii


« Podstawy jasnowidzenia cz.2 Kontakt z przodkami cz.2 »

W dzisiejszych czasach nie dla każdego jest tak do końca wiadomo, czym jest magia. Możesz usłyszeć o magii życia lub o magii wydarzenia. Magią określamy też szczególnie ważne wydarzenia w życiu – narodziny dziecka, lub niezwykłe osiągnięcia. Wszystkie te doświadczenia, jakkolwiek różne, mają pewną wspólną cechę- poruszają  do głębi, oczarowują, zaskakują i zachwycają. Czasami używamy pojęcia magia, aby wyrazić zachwyt i szacunek wobec natury i miejsca, jakie w niej zajmujemy. Lub wyrażamy nim poczucie, że wszystko w otaczającym nas świecie znajduje się na właściwym miejscu. Magii doświadczamy wówczas, gdy wykraczamy zachwytem poza codzienną rzeczywistość, aby doznać czegoś cenniejszego i znacznie donioślejszego od szarości losu. Niektórym kojarzy się magia jako element opowieści o wiedźmach i czarnoksiężnikach. Dla wielu słowo to jest reliktem minionej epoki.

Dziś o życiu decyduje racjonalne podejście do siebie i wydarzeń. Jednym z takich racjonalnych elementów jest samoświadomość, logika i konsekwencja. 

Niejednokrotnie usłyszysz, że osoba samoświadoma kieruje własnym życiem. I trudno takiemu oczekiwaniu zaprzeczyć, każdy powinien podejmować decyzje w pełni świadomości konsekwencji. Ale to są te elementy świadomości, które mówią o chwili tu i teraz. A przecież coraz więcej się mówi także o mentalnej kreacji przyszłych wydarzeń, o stwarzaniu wewnętrznej siły kreacji, która wręcz sama kieruje ciebie do oczekiwanego wydarzenia i celu.

Siła ta nie jest zwykłą siłą. Właściwie można by nawet powiedzieć, że w ogóle nie jest siłą, bo  nie wynika ona z żadnego oddziaływania między ciałami. Jeszcze inaczej można by powiedzieć, że jest ona siłą pozorną. Siła ta jest efektem wynikającym z ukierunkowania własnej uwagi na oczekiwany rezultat. Szybciej osiągniesz cel, gdy uważasz go za realny, niż gdy oczekujesz porażki. Szybciej osiągniesz cel, gdy jesteś jedynie na nim ukierunkowany, niż gdy będziesz marzył o tysiącach rozwiązań, do końca nie wiedząc o co tobie chodzi- a w efekcie pozostawiając wybory samemu losowi.

Siła kreacji ma decydujący wpływa na to, jakie zmiany zajdą w twoim losie. I gdy zastanowisz się nad tym, jak wielki wpływ ma przekonanie na osiągane rezultaty zauważysz, że ma to w sobie ten element sprawczy, jaki kiedyś dostrzegano w tym, co nazywamy magią. Magia nadal istnieje, jedyne co się zmieniło, to opisywanie samego zjawiska w sposób dostosowany do współczesnego światopoglądu.

Magia, w największym skrócie, jest sztuką wywoływania pożądanych przez siebie zdarzeń, dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu sił kreacji drzemiących w świecie natury. Magią jest świadomość tego, co robisz i dokąd to ciebie zaprowadzi.

Magią jest też to wszystko co robisz, aby ta siła kreacji wywierała na ciebie silne wrażenie i przekonywała aż do głębi duszy, że osiągniesz to, co tylko chcesz.

Niezależnie od czasu i miejsca, magia opiera się na przekonaniu, że poza zwykłym, codziennym światem istnieje inny wymiar, obszar duchowy współistniejący z namacalną, przyziemną rzeczywistością. Kraina bóstw, duchów i innych bezcielesnych bytów jest także przestrzenią wiedzy i świętych mocy – kiedy przeżywasz magiczną chwilę, zostajesz przeniesiony do duchowego świata. W tym kontekście można powiedzieć, że słowo magia opisuje wewnętrzną naturę istnień współtworzących twój świat jak i wszechświat – duchowy, kosmiczny i wieczny aspekt wszystkich rzeczy.

Praktykowanie magii związane jest z nawiązywaniem kontaktu z duchowością, lub jak kiedyś mówiono z Zaświatami. Ten kontakt można nawiązać bezpośrednio, lub poprzez szczególne rytuały i ceremonie. Wszelka aktywność magiczna związana jest  z duchowym doświadczeniem mentalno emocjonalnych światów; doświadczenia te stanowią serce magii i kształtują magiczną praktykę.

http://www.neurolingwistyka.com/kurs-szkolenia-warsztaty/hipnoza-kursy-krotkie/egzorcyzmy-cz-2
« Podstawy jasnowidzenia cz.2 Kontakt z przodkami cz.2 »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)