zdjęcie Autora

10 czerwca 2016

Grzegorz Halkiew

z cyklu: Świątynia Księżyca (odcinków: 18)

Kontakt z przodkami cz.2
- Zaświaty


« Kontakt z przodkami cz.1 Co to jest intuicja i jak ona działa? »

Zgodnie z magicznym punktem widzenia, świat jest czymś znacznie więcej niż jedynie tym wszystkim, co jesteś w stanie dostrzec gołym okiem- i to jest jedyne racjonalne i obiektywne podejście do życia. Słyszysz, widzisz, czujesz w pewnych granicach od/do. A jeśli słyszysz, widzisz i czujesz tylko w pewnym zakresie to znaczy, że ten zakres stanowi jedynie wycinek większej prawdy. Magia zmierza do poznania jeszcze większych wycinków prawd niż te, które postrzegane są przez fizyczne zmysły.

We współczesnym zachodnim społeczeństwie przywiązującym wagę przede wszystkim do prawd rozumu, logiki i naukowych dociekań, żywa więź z Zaświatami została w dużym stopniu utracona. Choć w sensie czysto materialnym my, przedstawiciele współczesnej zachodniej cywilizacji postępu technicznego, w zasadzie można powiedzieć że jesteśmy zamożni, to niewielu z nas czuje się w życiu spełnionymi. Być może i ty doświadczasz nieokreślonego uczucia braku czegoś, jednak nie jesteś tak do końca pewny, czego. Doświadczenie to owocuje poszukiwaniem sensu istnienia i prawdziwej sensownej duchowości. Zapewne właśnie dlatego zainteresowanie magią stale rośnie.

Do ustanowienia więzi z Zaświatami konieczne jest wzmożenie logiki, rozumu i zrozumienia. Łączenie się ze światem magii często oznacza ponowne odkrywanie języka wcześniejszych poziomów świadomości,  języka snów, wizji, wyobrażeń i symboli. Oznacza też  przygotowanie do wkroczenia w przestrzeń o której istnieniu dawno zapomniałeś.

Jak dobrze wiesz, od najdawniejszych czasów magię praktykowano na całym świecie, w najprzeróżniejszych postaciach. Przeciwko magii były religie, które to chciały zawłaszczyć magię dla siebie na wyłączność.  

Magia jest starodawną sztuką i odegrała istotną rolę w procesie psychicznego i duchowego rozwoju ludzkości. A gdy przyjrzysz się kulturom innym niż twoja własna, dostrzeżesz przejawy myślenia magicznego, które w dużym stopniu kształtuje ludzkie życie. Dawne wierzenia postrzegają Ziemię jako żyjącego ducha, którego głos można usłyszeć w ryku wodospadu, szumie wody czy świście wiatru. Konsekwencją tej wiary jest traktowanie świata z szacunkiem i życie w harmonii z prawami natury.

Warto przyjrzeć się w jaki sposób myślenie magiczne przejawia się w mitach i rytuałach, które odegrały centralną rolę w kształtowaniu się ludzkiego społeczeństwa. Święte miejsca, różni bogowie i boginie, aniołowie, wróżki i istoty duchowe także odgrywają szczególną rolę w magii, natomiast podstawą wszystkich przejawów magicznego myślenia jest koncepcja, zgodnie z którą kosmos stanowi żywy byt, którego wszystkie części są wzajemnie ze sobą powiązane i z którego energiami możemy pracować, jeśli tylko wiemy jak.

http://www.neurolingwistyka.com/kurs-szkolenia-warsztaty/hipnoza-kursy-krotkie/egzorcyzmy-cz-2
« Kontakt z przodkami cz.1 Co to jest intuicja i jak ona działa? »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)