zdjęcie Autora

01 lipca 2014

Kahuna

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Korea i poszukiwania lekarza

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: podróżwładza

« Groby, mrówki i larwy Życie miejskie i rodzinne »
Byłem znów w Korei (kiedyś miałem sen o starych monetach i Kim Dzong Unie). Tym razem znów przerażeni ludzie, "wódz" przechadzający się pośród nich. Wywołujący paniczny strach. Ja znów byłem gościem. Ci ludzie czegoś szukali dla mnie, coś mieli zrobić dla mnie, ale to się nie udawało. Mieli w oczach strach przed karą, przed śmiercią. Zmiana scenerii. Jakaś szkoła, budynek, gdzie był także jakiś urząd, gabinety lekarskie. Szukałem jednego z nich. Szukałem lekarza. Chodziłem po korytarzach. Trafiłem na wyjście, na daszek. Siedzieli tam jacyś mężczyźni z dziećmi. Dach był stromy, jedno z dzieci zsunęło się na daszek poniżej (oj... jak ja marzę o tym, żeby umieć malować - namalowanie moich snów i zobaczenie ich na żywo - bezcenne) . Jeden z ojców rzucił proste: - Uważaj! - jakby zupełnie nie przejmując się, że dziecko spadnie. Nic się na szczęście nie stało. Wiedziałem, że muszę iść na drugą stronę. Musiałem skoczyć na coś pomiędzy dachem a daszkiem. Było bardzo stromo. Udało się. Wskoczyłem potem na niski daszek i znalazłem się właściwie przy ziemi. Z tej perspektywy wcale nie wyglądało to źle. Nie było nawet wysoko. Wszedłem do budynku, po drugiej stronie, szukając lekarza. 

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.

Korekta przez: ()« Groby, mrówki i larwy Życie miejskie i rodzinne »

komentarze

[foto]

1. Znów ciekawe połączenie • autor: Kahuna2014-07-01 09:23:30

Sen o Kim Dzong Unie - a karta sesji??? 

Król Pucharów
Ukochany przywódca

pytanie - czy ja przewiduję snami kartę, czy to karta sesji odnosi się do moich snów? :D

niestety nie mogę dodać to komentarza zrzutu ekranu. Dodam jednak link w dropbox.


[foto]

2. Jak wydostać się z opresji? • autor: Wojciech Jóźwiak2014-07-04 09:51:54

Przypomnę moją klasyfikację snów:
  • (5) Wycieczki do transpersonalnych światów - zwykle kompletnie niezrozumiałe, obce, groteskowe, absurdalne, puste (nic z nich nie wynika)
  • (4) Archetypowe postaci i sceny o charakterze mitologicznym
  • (3) Sny-sondy, lub: sny-wzierniki; tzn. sny w których umysł (także umysł nieświadomy lub podświadomy) prezentuje samego siebie (na tym poziomie pojawiają się obrazy archetypowe)
  • (2) "Sny współbieżne", czyli symboliczne komentarze życiowych procesów (tu się mieszczą tzw. sny prorocze)
  • (1) Reminiscencje (przypomnienia)
(Z: Sny inicjacyjne. 1999-01-16.)
Ten sens leży gdzieś między 2 a 3. Jeśli towarzyszył jakieś stresowej sytuacji w realu, to był 2, współbieżny. Ale jednocześnie był 3: "umysło-samo-prezentacyjny".
Sen jest czysto męski, występują w nim sami mężczyźni, plus nieokreślone co płci "dziecko". Śniący, czyli Podmiot, sam mężczyzna, wędruje między dwoma męskimi biegunami: opresywnym tyranem Kim Dzongiem, a Lekarzem, który jak wnioskujemy z tytułu, ma go z opresji wyzwolić. Być może te dwa bieguny (ci dwaj biegunowie) powtarzają się w snach Kahuny -- nie sprawdziłem. Ale na taki stały zestaw postaci wyglądają.
Dalej bez analizowania szczegółów: sen rozważa temat: "Jak wydostać się z nadmiernie opresywnej sytuacji?" -- sutuacji spowodowanej nadmiarem "męskiej energii", na który składają się: hierarchia, rygor, obowiązki i brak względów dla istot delikatnych i wymagających "serca", jak to dziecko na stromym dachu pozostawione bez opieki.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)