zdjęcie Autora

04 sierpnia 2016

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Auto-promo Taraki 4 (odcinków: 85)

Krąg wspominkowy dla Nimue

Kategoria: Projekt Taraka
Tematy/tagi: Nimue

« Chujowa Kochanka? Wydajmy książkę Nimue »

5 lipca b.r. (2016) zmarła Ola Nimue Kosakowska, autorka Taraki, praktyczka Twardej Ścieżki, uczestniczka naszych warsztatów i autorka bardzo osobistej drogi duchowej. Pisałem o Niej tu: „Nie ma Nimue”, napisała także Agnieszka Kowalińska: „Żałoba – kolejne tabu Nimue, co?” Najpierw chcieliśmy – my, czyli kilkoro osób z Rady Taraki – zrobić dla niej wspominkowe spotkanie w wąskim gronie i „zaraz”, ale z paru powodów zmieniliśmy ten zamysł. Pomysł podtrzymujemy i poszerzamy, mianowicie...

Chcemy zrobić krąg wspominkowy dla Nimue.

Co by się działo podczas tego spotkania? Przede wszystkim proponuję przeczytanie – w kręgu, na głos – tekstów Nimue. Być może wszystkich, które opublikowała. Po to, żeby jej przekaz do nas dotarł. Żebyśmy wyraźnie uświadomili sobie, co nam przekazywała, co nam mówiła i jakie duchowe i intelektualne poszukiwania były dla Niej ważne. Po drugie, zrobilibyśmy szałas potu. Proponuję też, żeby na tym spotkaniu wspólnie obejrzeć film, o którym kiedyś pisała i z którego bohaterkami – archetypową trójcą kobiet – utożsamiała się. I oczywiście, zbieram propozycje programu od Was.

Gdzie to zrobimy? Znajdźmy ośrodek na ok. 30 osób, taki, że można swobodnie rozpalić ognisko do szałasu potu.

Kiedy? W październiku. Jak patrzę na swoje terminy, to najlepsze byłyby weekendy 1-2 października lub 22-23 października 2016. Te daty nie trafiają wprawdzie w pełnię Księżyca, ale myślę, żeby tym się nie przejmować.

Kto by wziął udział? Właśnie dlatego pisze tutaj, otwartym tekstem w Tarace, a nie np. w którejś z grup mailowych, ponieważ zależy nam, żeby spotkały się osoby z różnych środowisk, w których Nimue działała, a nie tylko z kręgu warsztatów Twardej Ścieżki. Niektórych z Jej Przyjaciół jeszcze nie znam i inną drogę do nich nie dotrę.

Jeśli w jakikolwiek sposób chcesz i możesz pomóc w przygotowaniu Kręgu Nimue, napisz: tutaj w komentarzu niżej, albo mailem do mnie (red@taraka.pl), albo w grupie mailowej Doradcy Taraki (jeśli tam należysz). Szczególnie będzie cenne, jeśli jesteś właścicielem lub gospodarzem ośrodka, masz w nim wolny weekend i chętnie (i niezbyt drogo) będziesz gościć nas u siebie.


Auto-promo Taraki 4: wstęp na końcu

Starsze teksty z tego cyklu w blogach:
Auto-promo 3
Auto-promo 2
Auto-promo
Auto-promo Zero.


« Chujowa Kochanka? Wydajmy książkę Nimue »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)