08 września 2011

Nikea

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2517)

"Krakowski rysunek " i działka

Kategoria: Sny i wizje

« Byłam konduktorką Zęby i nakładka na zęby »
Jestem w Krakowie ( uwielbiam to miasto) spaceruję po Trakcie Królewskim , zatrzymuję się przy jednej z kamienic wchodzę do środka i znajduję się w bardzo dużym sklepie .Sklep obsługuje dwóch mężczyzn- jeden sprzedaje ubranka dziecięce ( bardzo kolorowe)- drugi perfumy w przedziwnych flakonikach , podchodzę i zachwycam się zapachami.Wychodzę ze sklepu idę w stronę Kościoła Mariackiego kiedy decyduję się do niego wejść moją uwagę przykuwa stojąca nieopodal sztaluga .Przyglądam się szkicom, zauważam że pod nimi znajduję się kolorowy rysunek , zrywam kartki jadną po drugiej aż moim oczom ukazuję się barwny dziecięcy rysunek - myślę sobie - przecież na płótnie się maluje a nie rysuje ,chcę zabrać rysunek ze sobą ale nie da się go ściągnąć ze sztalugi.

Znajduję się na małej ,kwadratowej działce klęcząc dotykam ręką trawy do mojej ręki przykleja się kalka? - unoszę rękę i kalka zostaje ściągnięta z całej powierzchni działki , składam ją w kwadrat i odkładam na bok , czynność powtarzam trzy razy.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Byłam konduktorką Zęby i nakładka na zęby »

komentarze

1. Dziecko? • autor: Nierozpoznany#61162011-09-08 15:15:33

Co prawda nie ma tego w tagach, ale moją uwagę zwróciło "dziecięce ubranka" i "dziecięcy rysunek".

2. Motyw dziecięcy jest wyrażny • autor: Nierozpoznany#33732011-09-08 15:37:05

Motyw dziecięcy jest wyrażny w tym snie, nie wiem w jakim sensie pytasz o "dziecko" - mam już córeczkę i następnego się nie spodziewam .Nie wiem może powinnam odwiedzić mój kochany Kraków

3. Jak dla mnie Kraków • autor: Nierozpoznany#15472011-09-08 20:32:19

Jak dla mnie Kraków jest tu głównym bohaterem. Czasami to miasto bywa męczące,ale kraków to kraków:) Lubię stąd czasem wyjechać,ale fajnie jest wrócić. Choć właściwie ludzie są najważniejsi tacy swoi nie krakówkowi:)

4. odp. Mat • autor: Nierozpoznany#33732011-09-09 08:04:47

Ok rozumiem, błędnie zrozumiałam twój wpis

5. zakup i kalka • autor: Nierozpoznany#35272011-09-09 08:35:39

Niki mam pytanie...nic nie kupiłaś w tym sklepie? I jeszcze jedno na działce napisałaś "klęcząc dotykam ręką trawy" i przykleja mi się kalka. Więc klęcząc dotykałaś trawy?

6. odp. viki • autor: Nierozpoznany#33732011-09-09 08:44:19

W sklepie nie dokonałam żadnego zakupu , jęśli chodzi o drugą część to na trawie klęczałam i składałam tą dziwną kalkę

7. niepełna mandala w śnie • autor: Nierozpoznany#35272011-09-09 09:31:18

Jesteś w Krakowie, mieście, które uwielbiasz…Kraków to także miasto mocy…więc oznaka siły, energii. Spacerujesz po Trakcie Królów niczym królewna, jednak by mieć atuty władzy i wolności musisz (jak dla mnie) skorzystać z podpowiedzi , którą udzielają ci sprzedawcy. Bo lądujesz w sklepie i widzisz dziecięce ubranka i piękne perfumy. Może by osiągnąć „wewnętrzną pełnię” musisz połączyć w sobie cechy dziecka (dziecięce ubranka) czyli spontaniczność, naturalność itd. oraz kobiecości, które symbolizują te perfumy. Bo perfumy to „afrodyzjak” także na facetów, tyle, że sztuczny, cechę trwalszą prezentują te dziecięce ubranka, bo to co jest naturalne i radosne w nas. Nie kupujesz nic w sklepie, czyli może jeszcze nie masz tej pełni (tak to interpretuję). Jak dla mnie potwierdza to dalsza cześć snu, bo twoją uwagę, by wejść do swojej świątyni czyli Kościoła Mariackiego odciąga dziecięcy rysunek, który „powoduje”, że nie wchodzisz do świątyni. Może najpierw trzeba „popracować” nad tymi cechami dziecięcymi?
Następnie jesteś na kwadratowej działce… A kwadrat to część mandali ( symbol ziemi). Klęcząc (jakbyś miała złożyć hołd matce ziemi, tak to czuję) dotykasz kalki, która przykleja ci się do ręki. Składasz ją 3 razy w kształt kwadratu. To, że składasz 3 razy to też ważne. Bo liczba 3 (ściągnięte z Gwiazdy Mówią od Wojtka Jóźwiaka :)) to symbol darcia, tarcia i cierni…Więc by osiągnąć pełnię, harmonię (i wejść do świątyni) musisz uzdrowić swoją kobiecość. Kalka służy także do kopiowania. Może powtarzasz los kobiet (jeśli chodzi o cierpienie) w swojej rodzinie? Kalka może oznaczać sztuczność, nienaturalność (kopiuje), bo taki masz obraz kobiecości przekazany od matki? Dlatego musisz dostać się do swojej prawdziwej natury. Zauważ, gdy ściągasz kalkę to masz obraz ziemi (kwadrat) taką jaka jest i Matka Ziemia jest odkryta na Ojca Niebo (tu brakujące kolo) czyli symbol jedności, pełni. Tak czuję twój sen…

8. odp. viki • autor: Nierozpoznany#33732011-09-09 10:22:44

Droga Viki bardzo ciekawie zinterptetowałaś - dodam że dzisiejszej nocy miałam sen ,który jest odwrotnością snu "Awaria w kopalni "
- znajduję się w taj samej kopalni jest w niej jasno, palą się światła , przed wejściem do trzech różnych korytarzy stoi mój ojciec i pokazuje mi narysowane plany architektoniczne , jest ich sporo - zastanawiam się który z nich będzie najlepszy.
po ostatnich moich snach czuję że w moim życiu zaczyna się coś " odkręcać "
Dżiękuję i pozdrawiam

9. odp alicja • autor: Nierozpoznany#33732011-09-09 10:26:10

Alu widzę że oby dwie mamy dużo uczucia dla tego miasta- Kraków

10. światło w kopalni • autor: Nierozpoznany#35272011-09-09 19:56:17

Chyba rzeczywiście odkręcisz, bo w tym ostatnim śnie oświeci cię (zapalone światła w kopalni), dotrzesz do istoty problemu (bo 3 korytarze). Przewodnikiem jest twój ojciec...
Pozdrawiam

Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)