zdjęcie Autora

25 września 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Kruszenie lodów - Kumpela w grupie Sułtana Brunei


« Podrzucanie grochu - Księżniczka w grupie Sułtana Brunei Snucie jedwabnych woali - Matrona w grupie Sułtana Brunei »
Jeśli jesteś Kumpelą - swobodnie dysponujesz czasem, seksem, obecnością przyjmując bardziej męski punkt widzenia i nie rozumiejąc o co tym babom chodzi, czeka cię kruszenie lodów. Z tobą fajnie się robi nawet  herbatę!
Swoją drogą zachowujesz się jak osoba bez obciążeń i faktycznie w tą stronę marchewki i kija sprawa będzie zdąrzać. Z tym, że kij używany przez grupę jest zbędny.
Z tobą wszystko się fajnie robi! Fajnie się z tobą rozmawia, fajnie wariuje. Z żartów nawet sama robisz za niby kochankę i kochankę wszystkiego i wszystkich. Na poważnie lub sprawiając tego pozory. A więc stopniowo będziesz dostawać konkretne zadania, wyzwania, będzie się robić różne rzeczy. I tak się będzie działo, dopóki nie przekroczysz własnej wewnętrznej granicy.. i nie zaczniesz okładać się sama kijem!
Będzie następowało dzielenie lodami i kruszenie lodów dopóki nie poczujesz wody...nie zaczniesz tonąć we własnych odczuciach, skojarzeniach i obżerać się lodami z poczucia wstrętu do własnej osoby.
Łamiąc swoje zasady przejmujesz w części rolę kopciuszka, to taka forma podrzucania grochu w postaci zadań dla chętnej księżniczki. Tu układ i sygnał otrzymany od grupy jest prosty i czytelny: Nie musisz się winić, jeśli zrobiłaś to z lojalności, dla utrzymania prestiżu i władzy grupy. Przestań okładać się kijem!
I to jest racjonalne przedstawienie sprawy. Przestań okładać się kijem, to nie twoja wina. Marchewka. Czemu tu się dziwić, skoro zachowałaś się tak szalenie? Oni tylko podają ci pomocną dłoń.
Co robisz?
Łamiesz rozum i robisz to z własnej nieprzymuszonej woli...

C.D.N.

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Podrzucanie grochu - Księżniczka w grupie Sułtana Brunei Snucie jedwabnych woali - Matrona w grupie Sułtana Brunei »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)