zdjęcie Autora

25 września 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Krzywe zwierciadło - Rzemieślnik w grupie Sułtana Brunei


« Piórko w rzyć - Intelektualista w grupie Sułtana Brunei Wysiadywanie Jaj - Kopciuszek w grupie Sułtana Brunei »
Jeśli masz fach w ręku, nie mówisz wiele, lubisz działać i robić coś konkretnego a myślenie i cała reszta delikatnie mówiąc nie są twoją najmocniejszą stroną w grupie Sułtana Brunei przeżyjesz najmilsze zaskoczenie twojego życia:
Nie wiedziałeś, że jesteś taaak inteligentny!
Nie wiedziałeś, że jesteś taaak emocjonalnie otwarty i wrażliwy!
Nie wiedziałeś, że można taaak słuchać Twoich słów!

Nie wiedziałeś, że można taaak cieszyć się twoją obecnością!
A przede wszystkim nie wiedziałeś, że możesz spotkać się z takim poparciem płynącym z góry, boków, dołu..i to nie jest skierowane DO ciebie i na ciebie, ale istnieje wokół, gotowe do zauważenia:
Jesteś stawiany jako przykład cnót człowieczych!
I jest to odzwierciedlenie tej części komunikatu "Jestem Sułtanem Brunei, zamknij się! I zrób mi herbatę!". A nie ty masz robić tą herbatę, tylko cała reszta! Twoja postać jest przedstawiona w krzywym powiększającym zwierciadle jako komunikat "Nie myśl. Nie mów. Idź robić herbatę" - "Lepiej robić herbatę, niż myśleć i mówić". Jesteś ucieleśnieniem słów sułtana Brunei!
A jeśli zorientujesz się, że twoim zadaniem jest uciszanie innych czekają cię dodatkowe gratisy. Jesteś też przykładem cnót męskich, prawda ? Jeśli jesteś obrotny,  oraz potrafisz się dogadać, ale też trzasnąć kogo trzeba i kiedy trzeba, no może tylko pięścią w stół przywalić dla podkreślenia racji  krąg złego wezyra z przyjemnością przygarnie cię pod swe skrzydła. Może nawet staniesz się samym złym wezyrem?
W każdym razie, że coś jest nie tak masz szansę zorientować się dopiero, gdy robisz coś, co się samemu tobie nie podoba. I spotykasz się z rozgrzeszeniem. Tylko wtedy jest już za późno:
Łamiesz rozum i robisz to z własnej nieprzymuszonej woli...

C.D.N.

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Piórko w rzyć - Intelektualista w grupie Sułtana Brunei Wysiadywanie Jaj - Kopciuszek w grupie Sułtana Brunei »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)