zdjęcie Autora

29 listopada 2016

Mgeli

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Księga odrodzenia narodu polskiego

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: bógcelebrytadrzewoprzestrzeńreligiauroczystośćwyroczniawładza

« Jazda windą Koty i latanie świadome »

Dnia 28 października 2016 o godz. 16 doznałem wizji . Duchy przekazały, że ma tytuł „Księga odrodzenia narodu Polskiego”.

Jechałem przez pewne miasteczko drogą obsadzoną starymi dębami.

Jestem stałym czytelnikiem Taraki. Interesuję się szamanizmem i duchowością pierwotną. Mam pracę i normalne życie osobiste – nie jestem klasycznym wariatem.  Kilka razy w życiu miałem transy szamańskie na jawie. Dotyczyły rzeczy osobistych. Tym razem niespodziewanie miałem wizję trwającą 35 minut. Wizja była przekazywana przez rosnące tam dęby – bardzo to czułem. Nie używam środków psychoaktywnych poza alkoholem. Podczas wizji odczuwałem ból-ścisk w nadnerczach i prąd płynący prze kręgosłup. Po wizji miałem strasznie czerwone policzki. Aby zakończyć wizję, uziemić się, zatrzymałem się w MacDonaldzie i zamówiłem zestaw MacRoyal z sałatką. Pomogło, uspokoiłem się.

Wizja ma charakter nostradamiczno-mickiewiczowski. Patetyczno-mesjanistyczna. Trochę mnie to odraża i przeraża. Ale no cóż. Jest to tylko opis mojej wizji. Przekaz z daleka. Może tylko jak sen, może potencjał, może wezwanie, może paralelna rzeczywistość. Nie chcę tą wizją urazić niczyich wierzeń religijnych czy przekonań. Po prostu opisałem to, co mówiły duchy dębów podczas mojej wizji.

 

Wizja 1

Na Łyścu świętokrzyskim w Zimowe Przesilenie rozpalono Wielki Ogień. Powstali do niego rycerze w zbrojach. Odłożyli miecze i wzięli się za łopaty. Pod kościołem na Świętym Krzyżu wykopali dół. W nim leżały kości Wielkiej Kobiety na 3 m długiej. Z dołu odezwał się głos: „Odnówcie Kult Wielkiej Matki”. I wyszedł z lasu Jeleń Św. Emeryka i oddał swoje poroże na pokarm dla rycerzy. Poroże było pokrojone w plastry i jedli jak komunię.

Wizja 2

Na Ślęży rozpalono Wielki Ogień. Ożyły trolle.

Wizja 3

W Białowieży rozpalono Wielki Ogień. Zebrały się wokół niego żubry i powiedziały: będziemy cię bronić, Polsko.

Wizja 4

W wiosenną równonoc w Częstochowie z Obrazu Jasnogórskiego wyszła żywa kobieta i przemówiła. „Czy nie poznajecie mnie? Jestem Waszą boginią kobietą. Wygońcie stąd Czarnych Mężczyzn. Porzućcie Rzym. Pozostawcie w czci kościoły. Niech w każdej wsi kult sprawuje stara doświadczona kobieta. Wolno Wam odmawiać różaniec, śpiewać co tylko chcecie i palić święty ogień. Niech kielich w kościele pozostanie jako pamiątka Świętego Graala”.

Wizja 5

Powstał smok w Krakowie i zionął ogniem i złotem i blaskiem.

Wizja 6

Rozpalono Wielki Ogień na Giewoncie. Obudziła się Królowa Tatra. Ona nic nie mówi, jeno czuwa i sprawia cuda.

Wizja 7

Zapytałem o Gdańsk. Nad Gdańskiem unosiła się mgła. Nic mi o północy Polski nie objawiono.

Wizja 8

Z Wisły między Warszawą a Toruniem wychodziły z wody stada syren. Twarze miały smukłe. A każda miała po trzy ogony. Sprzyjały nam. Prosiły aby nie regulować rzek.

Wizja 9

Na dębach w Rogalinie i nad Gopłem usiadło wielkie stado orłów.

Wizja 10

Odkopano świętego Graala ze wzgórza Korona w południowo-wschodniej Polsce i przewieziono do Warszawy. I odkopano ukrytą tam Koronę Międzymorza. Lud zebrał się w Warszawie. I usypał Wielką Górę, gdzieś w południowej części miasta. Wyższą niż Pałac Kultury. U jej stóp ustawiono ołtarz.

Wizja 11

W letnie przesilenie do Warszawy w złotej karecie przyjechała Królowa Brytyjska. Była młodą kobietą. Przywiozła Graala Zachodu wysadzanego diamentami. Od wschodu w orszaku białych koni przybył Putin. Przywiózł Graala Wschodu wysadzanego rubinami, który był przez wieki ukryty w Kijowie i stamtąd go zabrał. Po lewej stała królowa. Po prawej Putin. Królowej do Graala nalano mleka. Mleko pochodziło z krów pasących się na wzgórzach Cheddar. Putinowi do Graala nalano krew. Była to krew króla Arabii Saudyjskiej. I wystąpił trzeci człowiek. Twarzy jego nie widziałem. Miał długie posiwiałe włosy. Zapytałem, kto to jest? „A imię jego czterdzieści i cztery”. „To król Polski”. I podano mu Graala Międzymorza wysadzanego szmaragdem. Nalano tam miód pitny uważony w Puszczy Białowieskiej.

Wizja 12

Wdziałem tańczące elfy nad Sanem w Bieszczadach i tańczące rusałki nad Wigrami.

Wizja 13

I wstał Putin i powiedział. Chciałem ogłosić pokój między Słowianami. I ogłoszone dobrowolne królestwo Trzech Rusi do której przyłączyła się Ukraina i Białoruś. Bez rozlewu krwi. A tylko trzy powiaty Ukrainy wstąpiły do Polski bez rozlewu krwi.

I powiedział Putin: chciałem ogłosić pokój między Rusią a Królestwem Międzymorza. Chciałem zjednoczyć wszystkich Słowian, ale zrozumiałem, że jesteście tylko moimi przyrodnimi braćmi. Jesteście pół-Słowianami i pół-potomkami Graala Międzymorza. I Putin ukląkł przed Poroszenką i Łukaszenką i pocałował ich w rękę na znak skruchy.

Nad Morzem Śródziemnym była mgła i mrok. Słońce wstało, gdy król Maroka odbył pielgrzymkę do króla Arabii. Przyjechał karawaną wielbłądów. Spotkali się w Mekce. I  tam król Maroka ucałował króla Arabii, a potem dźgnął króla Arabii nożem. A przelaną krew przesłał w złotej butli Putinowi. I powstał lud Muzułmanów i wybrał Wielkiego Sufiego na swojego przywódcę, i kobiety zdarły zasłony z głów. I nastał pokój wśród Muzułmanów, bo przejrzeli, że ich wiara jest dobra, ale wymaga pozbycia się agresji i oswobodzenia kobiet. Wielki Sufi był Berberem. I słyszałem: „odrodzenie islamu wyjdzie z gór Atlas”.

A Putin i Królowa Elżbieta nałożyli na głowę koronę królowi Międzymorza. I każde z nich wypiło Mleko Avalonu, Miód Białowieży i Krew Arabii.

Wizja 14

Usłyszałem głos: „Niech Polacy zakładają Święte Gaje z dębów. Niech one będą na skraju lasu. Oczyszczone z podszytu. Tam układajcie głazy i zostawiajcie zmarłym strawę.”

Wizja 15

Tajemnica.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.

Korekta przez: Radek Ziemic (2016-11-30)« Jazda windą Koty i latanie świadome »

komentarze

[foto]

1. wizja • autor: Joanna Najdowska2016-11-30 09:33:44

Wilku, nie mam wątpliwości, że to była wizja a nie Twój wymysł. Jest w niej swoista kompletność i logika. Robi wrażenie!
Ja kilka lat temu posadziłam dęby w różnych układach, a każda grupa ma z założenia odgrywać pewną rolę.
Czy próbowałeś zrobić mapę tych wizji? - miejsca, które zobaczyłeś zaznaczyć na mapie.
[foto]

2. Czy we wszystkich • autor: Joanna Najdowska2016-11-30 09:42:25

tych miejscach byłeś? W realu.

3. tak, byłem... • autor: Nierozpoznany#97922016-11-30 11:26:29

tak, byłem
[foto]

4. Kościoły w ręce doświadczonych kobiet! • autor: Wojciech Jóźwiak2016-11-30 11:48:30

Najlepsze jest to:
Wygońcie stąd Czarnych Mężczyzn. Porzućcie Rzym. Pozostawcie w czci kościoły. Niech w każdej wsi kult sprawuje stara doświadczona kobieta. Wolno Wam odmawiać różaniec, śpiewać co tylko chcecie i palić święty ogień. Niech kielich w kościele pozostanie jako pamiątka Świętego Graala
Czyli pogańska rewolucja moherów.
Co zgadza się z opinią Agnieszki Kołakowskiej ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Agnieszka_Ko%C5%82akowska ) że Polską rządzą -- w sensie władzy duchowej -- kapłani i matrony, czyli bezżenni mężczyźni i kobiety po klimakterium.
Wizja wzywa mohery do buntu przeciw księżom i wzięcia kościołów w swoje wyłączne ręce. Ciekawe, że kiedyś coś podobnego sugerował Jacek Dobrowolski, ale nie znajdę, gdzie.
Różne bywały reformacje i bunty przeciw Kościołowi Kat., ale takiego jeszcze nie było. :)

5. @Waldemar Jóźwiak • autor: Nierozpoznany#79092016-11-30 21:08:32

Mnie się bardziej podobał Putin klęczący przed Łukaszenką i Poroszenką ;-)

Problem z proroctwami jest następujący: nikt ich nie rozumie, nawet ten, który je głosi. Nasuwa się zatem pytanie: po co nam proroctwa? Kluczowe, gdy wspomniec bitwę pod Salaminą i mur z drewna, który wznieśli Ateńczycy na skutek przepowiedni Pytii.
[foto]

6. Będzie ciekawie • autor: Michał Mazur2016-12-01 00:02:05

Ciekawe to. Choćby te aspekty geopolityczne. Bo Rosja faktycznie może kiedyś zawrzeć trwałe przymierze z Ukrainą i Białorusią, wyciszyć wzajemne napięcia... a jednocześnie "pobiedzić" Arabię Saudyjską. I to już tak na dobre.(btw - wizje maja swoją specyfikę, więc raczej bym sugerował nie traktować "Putina" czy "Poroszenki" dosłownie, ale jako personifikacje narodów, lub woli politycznej która nimi steruje i dla każdego jest inna. Zresztą, oni obaj mogą nie dożyć momentu pojednania)

O ile się orientuję, na poziomie rozumowania świadomego taki scenariusz wydaje się niemożliwy dla 99,9% ludzi... choć paradoksalnie, jest on również możliwy, z wielu względów. Jednak do przewidywania rozwoju wydarzeń w taki sposób trzeba mieć albo bardzo dużą wiedzę na temat zależności geopolitycznych (z lokalnymi kontekstami), albo bardzo silne "przebicie" z podświadomości, np. w formie wizyjnego transu. Co przemawia za autentycznością opisywanej wizji. 

(btw obstawiam, że Mohammad bin Salman będzie ostatnim władcą z dynastii Saudów. Człowiek arogancki, głupi, okrutny i leniwy - który jednocześnie skupia w swoich rękach coraz więcej władzy. Porażki w walkach z niedożywionymi Jemeńczykami są wystarczającym świadectwem jego matołectwa. Jego upadek będzie oznaczał koniec całego królestwa Arabii Saudyjskiej i kres ciągłości sukcesji dynastycznej)
[foto]

7. Trzy grosze • autor: Katarzyna Urbanowicz2016-12-01 18:26:29

Wyznaję zasadę, że z wizjami i snami się nie dyskutuje. Jednak ta wizja wręcz skłania do wyszukania źródeł, pewnie nieświadomych, które pozyskała podświadomość autora. Przekonałam się, że w moich snach nie pojawią się elementy duchowości wschodniej ponieważ ani się na niej nie znam ani nią nie fascynuję. Nie pojawią się też (z racji mojego wieku) kultowe postaci dziecinnych kreskówek i symboli w nich zawartych jako że za mojego dzieciństwa nie było kreskówek, filmy (czarno białe zresztą) oglądali tylko dorośli. Dlatego chętnie tropię tworzywo, z którego czerpał autor wizji i widzę tu pewne prawidłowości.

Sam tytuł brzmi jak na dzisiejsze czasy nieznośnie pompatycznie. Kojarzy mi się z ostatnim obwołaniem Chrystusa Królem Polski zgodnie z wizją kobiety Rozalii Celakówny

Dla mnie jest antologią elementów znanych i używanych niejednokrotnie, np.

— „Powstali do niego rycerze w zbrojach” – byłą taka legenda o rycerzach śpiących pod Giewontem, którzy powstaną, gdy Polska znajdzie się w wielkim zagrożeniu

— „kości Wielkiej Kobiety na 3 m długiej.” Często w internecie pokazują się filmy i fotografie (prawdopodobnie fałszywki) o kościach wielkoluda odkopanych ostatnio, a niektóre z nich podobno były kośćmi kobiet.

— „Odnówcie Kult Wielkiej Matki” — takie nawoływania czyta się ostatnio w sferach zbliżonych do duchowości.

— „Jeleń Św. Emeryka  - ta i inne legendy związane z podobnymi wydarzeniami (np. w filmach i powieściach o  Robin Hoodzie) są często bardzo podobne i powszechnie znane

— Trolle akurat nie są polską specjalnością, ale weszły do kultury masowej.

[foto]

8. c.d. • autor: Katarzyna Urbanowicz2016-12-01 18:29:14

—  Święty Graal, Królowa Tatra, smok wawelski, syreny, elfy. rusałki – j.w. weszły do kultury masowej

— cheddar – smaczny ser. Kopiec Kościuszki i inne kopce (np. na Podlasiu) są znane. Podobno jest też kilka w Warszawie – Na Ursynowie, Kopa Cwila znana z przepychanek z Kościołem i Górka Szczęśliwicka też jest usypanym kopcem.

Proroctwa składające się ze znanych elementów (w tym przypadku prawie wyłącznie) najczęściej są projekcjami umysłu, który przywołał posiadaną wiedzę, co często się dzieje w momentach deprywacji sensorycznej. Podobno drzewa migające podczas jazdy samochodem lub pociągiem mogą wywołać taki stan z powodu rytmicznej zmiany światła i cienia

Porównując to ze słynnymi historycznymi proroctwami (np. Nostradamusa) widzimy, że tamte wymagają usilnej pracy w dokopaniu się do znaczenia użytych symboli i dla nieznających się na rzeczy raczej trudne do odgadnięcia a ponadto podatne na różne interpretacje. Ta wizja robi wrażenie bardzo naiwnej i mocno uproszczonej. Prawdziwe proroctwa dlatego są niezbyt zrozumiałe, że zawierają elementy w większości nie do przewidzenia" Niemniej jako tekst ma sporo uroku, właśnie jako antologia motywów kultury masowej.

[foto]

9. Moje wtrącenie • autor: Przemysław Kapałka2016-12-03 15:26:12

Wiosną, kiedy zadałem pytanie na temat Polski, odebrałem coś takiego: Jeszcze dwa lata musicie wytrzymać.@ad 4: Wygonić Czarnych, ale pozostawić w czci kościoły. Wolno wam śpiewać co chcecie - a więc również dzisiejsze pieśni religijne. Czyli jakiś kompromis pomiędzy chrześcijaństwem a innymi czynnikami, a nie totalne odrzucenie. Ja też tak to widzę, całkiem odrzucać nie należy.
[foto]

10. Wizja 1: kości kobiety 3 m długiej • autor: Wojciech Jóźwiak2016-12-03 19:42:54

Niżej źródło tej wiadomości. Wprawdzie nie na Św. Krzyżu, a na Ostrowie Lednickim (ale oba miejsca podobnie nacechowanie "pra") i nie 3 m a 215 cm, ale poza tym się zgadza:
2016-11-19 Archeolog: "gigantka" z Ostrowa Lednickiego mogła być chora psychicznie
Kobieta o nadzwyczaj dużym wzroście, żyjąca w średniowieczu na Ostrowie Lednickim (woj. wielkopolskie), mogła cierpieć na chorobę psychiczną - dowodzi archeolog dr Magdalena Matczak.
[foto]

11. Inne źródło • autor: Wojciech Jóźwiak2016-12-03 19:45:50

Innym źródłem tego motywu może być powieść Nienackiego "Ja Dago", gdzie tytułowy bohater był wychowany przez kobietę olbrzymkę.

12. Dla mnie osobiście,... • autor: Nierozpoznany#97922016-12-06 16:15:01

Dla mnie osobiście, po kilku dniach najwartościowsze i zaskakujące wydają się w tej wizji śmierć króla Arabii i gest ’Putina’ - i chyba to może być ten mały element proroczy, poczekamy, zobaczymy.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)