zdjęcie Autora

22 stycznia 2013

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Auto-promo Taraki 2 (odcinków: 151)

Kto robi Tarakę?

Kategoria: Projekt Taraka

« Pomysły przeciw-trollowe Angielska Taraka zaczyna się wyłaniać »

Autorów Taraki wszystkich jest od poczatku (r. 1997) do dzisiaj: 197
Oto ich czołówka: ("ile", to liczba artykułów i odcinków blogów)


ilekto
1118Wojciech Jóźwiak
394Piotr Jaczewski
100Krzysztof Wirpsza
86Katarzyna Urbanowicz
66Yijing
47Karol Żelazny
47Nes W. Kruk
39Maria Piasecka
35Mirosław Miniszewski
34Marek Rau
31Jacek Dobrowolski
30Ela Bazgier
26Robert Palusiński
26Maria Borkowska
24Terravision
22Janusz P. Waluszko
21od redakcji
19autorzy różni lub anonimowi
18Jarosław Markiewicz
15Aleksandra "Nimue" Kosakowska
13Krzysiek Joczyn
12Łukasz Łuczaj
12Dawid Rzepecki
12Paweł Brągoszewski
11Eryk Swarorzecki
11Marcin Hładki
11Piotr Adrian Donder
10Inqbus
10Przemysław Kapałka

Ale autorów, którzy pisali artykuły (nie blogi) po 1 stycznia 2012, było (tylko) 52, z tego 22 napisało przynajmniej 2 artykuły:


ilekto
39Wojciech Jóźwiak
11Ela Bazgier
10Krzysztof Wirpsza
7Piotr Jaczewski
6Jacek Dobrowolski
6Michał „Hardy” „HardChief”
4Nes W. Kruk
4Matylda Magdalena Błyszczuk
4dyskusja Taraki
2Robert Palusiński
2Eryk Swarorzecki
2Terravision
2Wojciech Usarzewicz
2Inqbus
2Bartosz Kazibudzki
2Paweł Chyc
2Kinga Kościak
2Michał (de) Molka
2Michał Mazur
2Rupert Sheldrake
2Jarosław Bzoma
2Luis Eduardo Luna
2Bea Chorąży-Lech

Autorów blogów aktywnych po 1 stycznia 2012 było 17, oto wszyscy:

ilelong_name
376Piotr Jaczewski
250Wojciech Jóźwiak
86Katarzyna Urbanowicz
46Karol Żelazny
10Krzysztof Wirpsza
6Ela Bazgier
6Terravision
4Jan Szeliga
4Nes W. Kruk
3Jakub Kamiński
3Paweł Brągoszewski
3Bea Chorąży-Lech
2Teresa „Teresti”
2Krzysiek Joczyn
1Michał „Hardy” „HardChief”
1Maria Kojota
1Agnieszka Cupak


Autorów komentarzy było w ogóle 251.
Z tego po 1 stycznia 2012: 177

Oto najaktywniejsi:

ilekto
514Wojciech Jóźwiak
437Piotr Jaczewski
141Przemysław Kapałka
101Michał „Hardy / HardChief”
83Katarzyna Urbanowicz
74Karol Żelazny
60viki
59Michał Mazur
45anetaboryczko
40Terravis - Wiktor Rumocki
39marcusuranicus
39Jan Szeliga
35Kalina
32Edyta Murzynowska-Rogala
30Jerzy Pomianowski
29Ela Bazgier
28stan skupienia
26Jarek Bzoma
24Robert Palusiński
24Krzysztof Wirpsza
21akamai
21Nes W. Kruk
20Paweł Brągoszewski
20olek_m
20Inqbus

Jeszcze ogłoszenie-apel Jacka Dobrowolskiego w sprawie skandalu, jakim jest masowe wycinanie drzew w Warszawie:

Ogłoszenie:

"Zieloni" organizują spotkanie w/s rzezi drzew w Ogrodzie Krasińskich 22 stycznia 2013 o godz. 18.30 - ul.Marszałkowska 1 lok. 160. Aktywiści społeczni zapraszają na specjalną sesję Rady Dzielnicy Śródmieście 23 stycznia w siedzibie Rady Dzielnicy przy ul. Nowogrodzkiej 43 o godz. 16-tej. Mieszkańcy potrzebni! A dziennikarze Gazety Wyborczej zapraszają 24 stycznia o 18-tej na debatę do swej siedziby - ul. Czerska 8/10. Wstęp wolny.


Auto-promo Taraki 2: wstęp na końcu

Starsze teksty z tego cyklu w blogu Auto-promo.


« Pomysły przeciw-trollowe Angielska Taraka zaczyna się wyłaniać »

komentarze

[foto]

1. Ach, ten Księżyc... • autor: Ela Bazgier2013-01-22 09:28:41

Ach, ten Księżyc w Pannie, te tabelki i zestawienia... Czy właściciel Taraki próbuje obudzić w innych autorach ducha rywalizacji? Ale jak tu wystartować, skoro już na wstępie przewaga WJ jest tak druzgocząca...?
[foto]

2. Taraka wielo-autorska! • autor: Wojciech Jóźwiak2013-01-22 09:53:31

Fakt, trochę mi głupio, że aż tyle nawypisywałem. Ale pocieszam się, że Taraka jest jednak "publikatorem" wielo-autorskim i staram się jak potrafię, żeby była coraz bardziej wielo-autorska.
[foto]

3. Tak, Tak, pozytywna grywalizacja • autor: Piotr Jaczewski2013-01-22 10:09:37

Wojtku nie w tą stronę należy ciągnąć :) Raczej w stronę taj grywalizacji pozytywnej o ilość i jakość. Sam się gryzę często, żeby nie wpaść w motyw "produkuję nadmiernie i zagaduję przestrzeń", a to nie w tą stronę.. nie tędy droga.
Raczej apelować systematycznie i powtarzalnie o pisanie do Taraki, a nie bić się wewnętrznie o nadprodukcję strzelając sobie, sile twórczej samobóje. Jak sądzę temu zawdzięczamy przecież obecność naszej Babci Ezoterycznej - z rewelacyjnym poziomem pisania.
W tą stronę trzeba ciągnąć, wyciągając autorów i potencjalnych autorów z marazmu i "nie chce mi się", skoro nie mogę być pierwszy czy najlepszy to w ogóle nie będę pisał, moje zdanie się nie liczy, "jak śmiesz tyle pisać" "jak śmiesz tak dobrze pisać" - z tej pozycji underdoga ;)
[foto]

4. Różnorodność • autor: Katarzyna Urbanowicz2013-01-22 10:26:13

Mnie osobiscie w Tarace najbardziej odpowiada jej różnorodność. Gdybym się na przykład zaangażowała w pisanie bloga na stronie miłośników jamników siłą rzeczy tematyka tego, o czym piszę musiałaby się ograniczać jeśli już nie do jamników to do innych piesków no i oczywiście nie mogłabym piesków tych krytykować.

Taraka ma tak szeroką formułę, że nawet gdy ktoś z autorów zapuści się w jakieś bezdroże nie będzie to niedobre dla niej ponieważ czasem na styku z pozoru przeciwstawnych formuł wykluwa się coś interesującego i nowatorskiego.

Cieszy mnie, że pojawiają się (na razie nieśmiało) kobiece spojrzenia i mam nadzieję, że Teresti wygra z trollami i pojawią się nowe Panie, a Ela Bazgier będzie miała więcej czasu i mniej oporów przed prezentacją swoich poglądów.
No i nie zapominajmy, że bez Wojtka nie byłoby czegoś tak wyjątkowego, a spektrum stron rozciągałoby się mniej więcej na linii Artuvia - Nautilus.

[foto]

5. Autorzy, blogerzy, komentatorzy • autor: Wojciech Jóźwiak2013-01-22 10:37:32

W dzisiejszym tekście (patrz wyżej) chciałem pokazać, jak rozkładają się siły trzech grup tarakowych twórców: autorów artykułów, autorów blogów i autorów komentarzy. Nie było moim zamiarem zaprowadzanie klimatu rywalizacji ("kto więcej") ani antyrywalizacji ("skoro niektórzy piszą aż tyle, to ja się nie będę pchać").

Dzięki, Kasiu, za uznanie. (Za różnorodność.)

Mój ideał jest taki, żeby Taraka była pisana i "robiona" przez grupę ludzi, którzy mają pewien wspólny zakres poglądów i zainteresowań. Nie jest moim celem-zamysłem ani ilościowa masówka ("więcej tekstów, więcej ruchu!") ani "imperialistyczne" poszerzanie różnorodności i zakresu tematów. Hasło dla angielskiego "kącika" Taraki wydaje mi się dobrze określać nasz wspólny zbiorczy temat: "Praca z symbolami i archetypami". Tego w Tarace powinniśmy się trzymać.
[foto]

6. No przecież żartowałam... • autor: Ela Bazgier2013-01-22 10:46:08

No przecież żartowałam z tą rywalizacją. Ale dobrze, nożyce się odezwały :))
Kasiu, czekam na tekst o jamnikach, je krytykujący! Poprzedni pamiętam, wiem, że jamniki ci podpadły. One zresztą sie same o to proszą. Coś takiego w sobie, skubane, mają. Prowokują i ludzi, i inne psy. Dlatego często trafiają pod opiekę osób niepokornych, zadziornych, rogatych dusz... ale tu przecież nie o jamnikach miało być, wsiadłam na swój ulubiony temat, może dlatego, że Majsterek leży tuż obok i posapuje.
[foto]

7. Metafory Imperium Oświeconej Dyktatury • autor: Piotr Jaczewski2013-01-22 11:05:42

;) Dorzuciłbym metafory - do tej listy:) Co prawda podobne, z tym, że symbol jest bardziej punktowy, metafora to "pojemnik", archetyp to "reflektor/źródło oświetlenia"
Wiadomo, że nie chciałeś zaprowadzać klimatu rywalizacji - ale też nie unikajmy tego tematu. Takie sprawy występują i mają znaczenie i wpływają nawet "nieświadomie" na kreatywność i płodność umysłu ;) Król zapewnia plony i pomyślność królestwu..
Podobnie nie kryjmy się i nie krygujmy z ekspansywnością. Tarakę popieram sercem całym, więc chciałbym, żeby się rozwijała. Altruistycznie i niealtruistycznie(pełne e-czasopismo). W różnorodności i trzymaniu tego fasonu i osi "symbole,metafory, archetypy" - bez traktowania ich zbyt serio, ale i bez marginalizacji i wypierania.
Podobnie, wybacz Wojtku, pomimo nastawienia na różnorodność nie dam Ci umniejszyć Twej Oświeconej Dyktatury. Prowadzę też kilka spraw i WIEM jakiego wysiłku i zaangażowania to wymaga, wiem też, że samemu w ten sposób o sobie się nie myśli. Ale też nie ma co się łudzić :P Król zapewnia plony i pomyślność królestwu.. i ten pion i poziom i różnorodność taraki zawdzięczamy Tobie, i prymowi w pisaniu i całej reszcie.
Niech będzie pozytywna rywalizacja, różnorodność i imperializm.

[foto]

8. Statystyki • autor: Przemysław Kapałka2013-01-23 09:19:01

Zestawienie Wojtka jest bardzo interesujące jako statystyka, nic więcej. I chyba niczym więcej nie miało zamiaru być. Przytoczę jeszcze złotą myśl, którą podał nam wykładowca statystyki: Do statystyki nigdy nie może należeć ostatnie słowo, natomiast bardzo często należy do niej słowo pierwsze.

Tylko myślę, że artykułów i odcinków blogów nie można liczyć razem. To nie jest to samo i upełnie innego wymaga wysiłku twórczego. Myślę, że co najmniej 1:5.


9. Wyznania młodego "stachanowca" • autor: Nierozpoznany#61722013-01-23 09:54:43

To ja też coś dorzucę od siebie, a co. Wzrośnie mi współczynnik w komentarzach i może powalczę o "Trójcę" z silnej czwartej pozycji ;)) Sam mam manię statystyk, a z Panną nie mam kompletnie nic wspólnego (no może ascendent w Koziorożcu w ostatnim stopniu - junktura Wodnika - podobno pannowata). Ostatnimi czasy dokonałem aktu anihilacji dotychczasowej blogowej twórczości. A statystyki nadal wskazują... Siłą Taraki jest jej jakość nie masowość. Czasem jedno zdanie i mam ochotę krzyczeć czytając - eureka! Empatycznie współodczuwam poszukiwania Wojtka, żeby ten tarakowy rdzeń "uchwycić. Piotrze - diagnoza z Królestwem jak najbardziej trafna. Jako obecny od niedawna "tfurca" i czytelnik bardzo chciałbym, żeby zdecydowanie rozszerzał się ten rdzeń - zarówno co do punktów widzenia, jak i dyskutowanych tematów. Z pozdrowieniami dla "tarakowej" załogi (dżi) :))

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)