zdjęcie Autora

14 września 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Kundalini blues - mocy wyobraźni THE END

Kategoria: Techniki rozwoju

« Granice Niewiedzy - o mocy wyobraźni. piąta era-szóste słońce - nowa kalpa »
Pora skończyć ten cykl. Już i tak rozrósł się niemiłosiernie, a ma w sobie wystarczająco wiele wskazówek do skorzystania z mocy wyobraźni. I tak znając mnie do tego wrócę;)
Mniej znaczy więcej. przynajmniej w tym rejonie, więc kończmy ten kundalini blues czy podsycanie tummo. To pierwsze kundalini czyli budzenie się mocy wyobraźni i przechodzenie jej przez wzorce kulturowe. To drugie, czyli związek właśnie mocy wyobraźni i uwagi z ciałem, żywotnością i wolą życia.
Reszta należy do twojej wyobraźni :)

Ale jako stara maruda, słowoman mogę w spokoju jeszcze raz powtórzyć: jest taki punkt wrażliwości, wyczucia relacyjnego i też etycznego w którym niepewność i niewiedza "co dalej" sprawiają, że wizualizacyjne techniki stają się wizyjne i dają mocne-twarde efekty - najczęściej nieoczekiwanie i zaskakująco pozytywne.
I to kwestia mądrości, czucia bluesa, postawy a nie głębokości transu, intensywności skupienia, siły wiary, entuzjazmu do zaczarowywania swojego świata masą psycho-ezo-papki i innych fantazji.  Właśnie, zastanawiałeś się:


Czym się różni wyobraźnia od fantazji ?
Czym się różni fantazja od fantazjowania?

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Granice Niewiedzy - o mocy wyobraźni. piąta era-szóste słońce - nowa kalpa »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)