zdjęcie Autora

12 czerwca 2009

Wojciech Jóźwiak

e-tom: Panorama astrologii

Kurs Panorama astrologii
Kurs astrologii dla tych, którzy (jeszcze) nic nie wiedzą i się śpieszą

Kategoria: Astrologia


Wojciech Jóźwiak

Panorama astrologii
czyli: kurs astrologii dla tych, którzy (jeszcze) nic nie wiedzą i się śpieszą

- czyli szybki rzut oka na główne pojęcia i metody astrologii

Nazywam ten kurs "kursem dla tych, którzy nic nie wiedzą i się śpieszą". Został on pomyślany specjalnie dla osób, które zaczynają nawet od zera, potrzebują szybkiej i łatwo przyswajalnej wiedzy o astrologii, chcą zyskać pojęcie, "co to właściwie jest" (ta astrologia) i co robią astrologowie siedząc nad swoimi wykresami - ale z drugiej strony szukają wiedzy rzetelnej i nie zanadto uproszczonej. Wyszedłem naprzeciw tym potrzebom, pisząc cykl wykładów, które przedstawiają astrologię taką, jaka jest - w pigułce i w skrócie. Oczywiście nie całą, tylko raczej szybki wstęp do astrologii.

Kurs "Panorama" jest praktyczny: przedstawiam to, co się praktycznie robi z horoskopami. Inne sprawy, czyli np. rozważania dlaczego tak jest (dlaczego tak a nie inaczej astrologowie coś kreślą w horoskopach), albo jaka była historia pojęć astrologii, a także jak się ma astrologia do faktów nt. fizycznych planet - starałem się ograniczyć do minimum.

Z kursu "Panorama" możesz nauczyć się podstaw astrologii: w istocie jest on dobrym wstępem do kursów bardziej zaawansowanych, w tym do kursu p.t. "Podstawy". Kurs "Panorama" zawiera konieczne minimum astrologicznej wiedzy.

Jednocześnie astrologia wyłożona w "Panoramie" jest zgodna z całą astrologiczną wiedzą i metodami, które przekazuję na pozostałych cyklach kursowych. Nie jest to więc coś takiego, jak opowiadanie maluchom, że dzieci przynosi bocian - nie są to historyjki, które później odwołuje się, żeby zastąpić je jakimiś "prawdziwszymi". To jest po prostu astrologia taka jaka jest, moja astrologia - czyli ten jej nurt, który sam uprawiam. Tyle że została tu wyłożona tak przystępnie, że chyba bardziej się już nie da.

Ale uwaga! Przystępność nie znaczy, że wiedza sama wejdzie do głowy. Jednak najprostszy nawet wykład astrologii wymaga uwagi, skupienia i pamiętania; wymaga wyobraźni przestrzennej i zmysłu psychologicznego. Wymaga też pracy i systematyczności. Nawet gdyby okazało się, że jesteś astrologicznym geniuszem (czego ci życzę!), to radzę robić sobie notatki czytając. Radzę też odpowiadać na pytania sprawdzające i pytać mnie - o wszystko; i dyskutować. Do tego służą dołączone do wykładów wątki forum dyskusyjnego. Po to wynaleziono Internet!

Wykłady obecnego kursu "Panorama" po części pisałem w latach 2006-7 dla pisma "Gwiazdy Mówią", później zostały zebrane, przejrzane, poprawione i zaktualizowane, uzupełnione o pytania sprawdzające i wątki forum.

Życzę satysfakcji ze studiowania!

Wojciech Jóźwiak


Wstęp: Kurs Panorama • 1. Pierwszy rzut oka na kosmogram • 2. Planety • 3. Planety - ciąg dalszy • 4. Do czego w życiu przydają się planety • 5. Znaki a planety • 5a. Znaki a planety: druga połowa zodiaku • 6. Co astrolog kolejno widzi w horoskopie? • 7. Grupy znaków • 8. Aspekty • 9. Tranzyty • 10. Cykle planet • 10a. Cykle planet czyli podstawa astrologii w pigułce • 11. Synastrie • 12. Podsumowanie: Co widzimy w horoskopie?

Uwaga: Kurs PANORAMA równolegle istnieje (działa, jest przeze mnie prowadzony) w serwisie AKADEMIA ASTROLOGII - www.astroakademia.pl. Tamta wersja jest interaktywna, tzn. tam jesteś w kontakcie ze mną i społecznością Akademii przez forum. Możesz od razu sprawdzać swoje postępy! W serwisie Astroakademia masz też program do rysowania kosmogramów i kilka innych pomocy naukowych. Jest tam więcej kursów - dla bardziej zaawansowanych. ZACHĘCAM!


Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)