zdjęcie Autora

13 lutego 2020

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: AstroAkademia (odcinków: 22)

Kurs „Podróż przez zodiak” czyli parada delegatów harmonicznych punktów zodiaku

Kategoria: Astrologia

« Jak zajmować się astrologią harmoniczną i nie oszaleć? Trochę inaczej w AstroAkademii »

http://www.taraka.pl/foto2/Baran-Lew.png

Kurs webinariów z astrologii pt. „Podróż przez zodiak” zaczął się 11 września ub. 2019 roku, trwać będzie jeszcze rok – do 10 lutego 2021. O czym opowiadam na kolejnych godzinnych wykładach online? – O kolejnych punktach harmonicznych zodiaku. A właściwie o sławnych ludziach, którzy urodzili się z czymś ważnym (najczęściej ze Słońcem lub Księżycem) w danym punkcie i którzy przez to są przedstawicielami lub delegatami swojego punktu, i którzy, jakby, zstępują z zodiakalnego koła, aby nas uczyć, co w tym miejscu zodiaku jest. Jaka jest tam ukryta energia, którą oni, urodzenia w tamtych miejscach, wyrażają swoim życiem i dziełami. Do tej pory, połowa lutego 2020, przerobiliśmy punkty w Baranie, Byku, Bliźniętach i Raku. Jesteśmy w trakcie badania Lwa. Wielką przyjemnością jest obserwować, jak przy kolejnym punkcie wyświetlają się poszczególne typy, które, im dłużej im się przyglądać, to coraz lepiej pasują do charakterystyk danego miejsca w zodiaku.

0° Barana: Ayrton Senna da Silva (Goran Bregović, Katarzyna Figura, Chuck Norris, Alexandria Ocasio-Cortez)
– tu idą najtypowsze Barany, które najprostszą linią, niewyszukanymi sposobami i w wielkim pędzie idą do celu, nie przejmując się sprawami pobocznymi. Nagranie»

https://www.astroakademia.pl/n12/course_img/Ayrton_Senna.png

12 6/7° = 12°51' Barana: René Descartes (Andy Warhol, Tadeusz Kantor, Hanna Suchocka)
– tu „leżą” Barany z domieszką żywiołu Ziemi, który każe im widzieć świat jako zbiór klocków, które można rozebrać i złożyć, ludzi jako kukiełki, a jeśli filozofują, to od razu młotkiem. Nagranie»

18° Barana: Jacques Lacan (Émile Zola, Ewa Szelburg-Zarembina, Brigitte Macron)
– te Barany, z domieszką żywiołu Wody są uczuciowe i namiętnie zaangażowane, i często dokonują śmiałych eksperymentów erotycznych. Nagranie»

25 5/7° = 25°43' Barana: Garri Kasparow (Charlie Chaplin, Joseph Ratzinger, Sigmund Freud)
– Barany z udziałem żywiołu Powietrza: realizują się jako młodzi geniusze, którzy wszystko od razu wiedzą. Nagranie»

0° Byka: Leonardo da Vinci (Pina Bausch, Mateusz Morawiecki, Donald Tusk)
– wielką radość uczynił astrologom Leonardo da Vinci rodząc się ze Słońcem w tym punkcie: bo tu są Byki, takie, jakimi być powinny: mistrzowie dobrego gustu, artyści, miłośnicy wygód i dobrego bytu i często arystokratycznie leniwi. Nagranie»

https://www.astroakademia.pl/n12/course_img/Pina_Bausch.jpg
Pina Bausch

6° Byka: Ludwig Wittgenstein (Aldous Huxley, Nastassja Kinski, Elias Canetti)
– czyli Byki intelektualiści, zgodnie z plamą żywiołu Powietrza, która w tym miejscu pada. Kinski też tu pasuje z racji swojego poliglotyzmu i profesjonalniej bezbłędności. Nagranie»

8 4/7° = 8°34' Byka: Thor Heyerdahl (Carlos Castaneda, Benjamin Spock, Polska w UE, odkrycie LSD)
– plama Wody na tle Byka: zgodnie z ta charakterystyką odbywa się tu sięganie do korzeni, do źródeł i prapoczątków, a Heyerdahl i Castaneda wsławili się jako mistrzowie rekonstrukcjonizmu. Nagranie»

21 3/7° = 21°26' Byka: Jiddu Krishnamurti (Ernesto Che Guevara, Richard Feynman, Katharine Hepburn, Florence Nightingale)
– oto osobliwe Byki, które budzą entuzjazm i porywają innych, tłumy, za sobą; czynią to zgodnie z padającym tu żywiołem Ognia i łączącą jakością punktów 21 3/7° znaków stałych. Nagranie»

https://www.astroakademia.pl/n12/course_img/Guevara.png

24° Byka: Mark Zuckerberg (Leopold Tyrmand, Behati Prinsloo, Golda Meir)
– podwójnie ziemny Byk, więc w swej byczości spełniony: czyli spływające bogactwo i ustanawianie standardów. Nagranie»

0° Bliźniąt: Maria Konopnicka (Jerzy Bralczyk, Karol Wojtyła, Wojciech Sady)
– zgodnie z charakterystyką Bliźniąt, rodzą tu się biegli w rymowaniu poeci, językoznawcy i filozofowie języka: wszyscy specjaliści od zajmujących ciekawostek. Nagranie»

4 2/7 = 4°17' Bliźniąt: Maurits Cornelis Escher (Le Corbusier, O. Pio, John R.R. Tolkien, Isadora Duncan, Janusz Korwin-Mikke)
– ten ziemny punkt w Bliźniętach ściąga miłośników „starej wiedzy”, zaklętej w samej przestrzeni i w archaicznych przekazach. Prócz tego dziwnie sztywni, jak na Bliźnięta, ale zgodnie z żywiołem Ziemi. Nagranie»

12° Bliźniąt: Marilyn Monroe (Brigitte Bardot, Josephine Baker, D.A.F. Marquis de Sade, Alessandro Cagliostro, Allen Ginsberg)
– zdumiewający punkt, w którym rodzą się uwodzicielskie kobiety i mężczyźni-awanturnicy: domieszka żywiołu Ognia. Nagranie»

https://www.astroakademia.pl/n12/course_img/Baker.png

17 1/7° = 17°09' Bliźniąt: Piotr I Wielki (Václav Havel, Ewa Wachowicz, Jacek Hugo-Bader, Donald Trump, Lech Wałęsa, Lampião, Henryk Jerzy Chmielewski)
– podwójnie powietrzny punkt Bliźniąt wszechstronnych, typu człowiek-orkiestra, mających oczy naokoło głowy. Nagranie»

0° Raka: Paul McCartney (Meryl Streep, Jarosław Kaczyński, Zuzana Čaputová)
– Raki jako takie: uczuciowe, przywiązane, matkujące nie tylko rodzinie ale i całej „rodinie”, tak jak sobie ją wyobrażają. Nagranie»

12 6/7° = 12°51' Raka: Adela Tarkowska (Frida Kahlo, Wojciech Jaruzelski, Juliusz Słowacki)
– paradoksalna plama żywiołu Ognia na tle Raka: każe tu urodzonym wyruszać na wędrówki i borykać się ze swoimi ograniczeniami. Nagranie»

18° Raka: Keanu Reeves (Marcel Proust, Nikola Tesla, bomba na Hiroshimę)
– Raki, które pomimo to (że Raki...) wnoszą pewne „dalekie” i „odlotowe”, często skrajnie nowoczesne i wyzwolicielskie idee i prądy. Nagranie»

25 5/7° = 25°43' Raka: Angela Merkel (Władimir Majakowski, Bruno Jasieński, Stanisław Tym i Jacek Fedorowicz)
– Raki gorliwie i usilnie upodobniające się do swej roli i wzoru, przez to niektóre z nich biegłe w naśladowaniu i parodii. Nagranie»

0° Lwa: Mireille Mathieu (Alexandre Dumas, Mick Jagger, Carl Gustav Jung, Agnieszka Osiecka)
– Lwy typowe: wulkanicznie energiczne, spontaniczne, pełne optymizmu i robiące niewiele ponadto, że realizują samych siebie. Nagranie»

https://www.astroakademia.pl/n12/course_img/Jagger.png

6° Lwa: Henry Ford (Jacqueline Kennedy Onassis, Arnold Schwarzenegger, Benito Mussolini, Marlene Dietrich)
– Lwy z domieszką żywiołu Ziemi, czyli asemblaż („rozłożyć na części i złożyć na nowo”), zmysł organizatora, tropizm do pieniędzy i praca z ciałem. Nagranie»

Horoskopy-kosmogramy wszystkich wymienionych wyżej sławnych osób znajdziesz na stronie: Osoby znane i historyczne – w witrynie AstroAkademii.

Webinaria odbywają się w środy, od godz. 19:00, trwają 1 godzinę. Jak wejść na aktualne webinarium, dowiesz się na w instrukcji na stronie AstroAkademii.

Te wątki forum, które już przerobiliśmy, są dostępne wolno: Baran 0, 13, 18 i 25 stopni, Byk i jego punkty harmoniczne, Bliźnięta! i Rak. Aktualny wątek, Lew, na razie jest pod paywallem.


Cykle planet w historii i polityce

Polecam też cykl webinariów, który przedstawiałem latem 2019, pt. „Cykle planet w historii i polityce”. Jego wątek forum: Cykle planet 2019: informacje. Niżej przegląd lub spis treści:

Cykl Saturna dla Polski. Nagranie»
Saturn podczas Katastrofy Smoleńskiej i klimat okresu po niej. Podobieństwo do zejścia Saturna pod urodzeniowy ascendent w horoskopie osoby. Cykl Saturna osoby. Wydarzenia przy Saturnie na umownym ascendencie Polski. Wydarzenia dla medium coeli i imum coeli. Przegląd obrotów cyklu Sat. od 1915 r. Trzech silnych ludzi, których przewroty zaburzyły cykl Saturna: Piłsudski, Gomułka, Kaczyński – ale których wejścia też układały się w cykl.

Dwie wojny światowe i cykl Saturn-Pluton. Nagranie»
Początek I Wojny Św. podczas koniunkcji Saturna i Plutona – początek II Wojny Św. przy zbieżnej kwadraturze tych planet. Z cyklem S-P skorelowane są m.in. zamachy Mussoliniego 1922 i Hitlera 1923, wielki kryzys 1929, początek Zimnej Wojny 1947, kryzys sueski 1956, wojna wietnamska 1965, kryzys naftowy 1973, program „Gwiezdnych Wojen” 1983 Reagana, wojny jugosłowiańskie ok. 1991-2, 2001 atak na WTC i retorsje na Afganistan i Irak, początek Arabskiej Wiosny 2010.

Rewolucja Francuska, Wiosna Ludów i hippisi: cykl Uran-Pluton. Nagranie»
Uderzające podobieństwo okresu Wielkiej Rewolucji Francuskiej i „Szalonych Sixties”. Czym są rewolucje i jakie archetypy realizują? Wydarzenia w kolejnych zwrotnych fazach cyklu Urana i Plutona. Karol I stracony przez Cromwella w tej samej fazie cyklu, co Ludwik XVI przez Robespierre'a. Lata zaburzeń 2008-2018 podczas ostatniej kwadratury U-P.

Archetypy zewnętrznych planet i fazy okołoporodowe wg Stanislava Grofa. Nagranie»
Uzupełnienia: Jak cykl Saturna przejawia się w historii innych (niż Polska) państw/narodów? Czy może ważne są punkty kardynalne ekliptyki, nie zaś „osie narodowe”? Więcej o śmierci Marka Gusminiego pod krzyżem papieskim, 24.04.2014.
Cztery fazy okołoporodowe według Stanislava Grofa i ich przełożenie na archetypy planet: Neptuna, Saturna, Plutona i Urana. Cykle dwóch planet (z tej grupy) jako realizacja dwóch odpowiednich faz „uogólnionego porodu” wg Grofa. Które cykle znamy, głównie dzięki Tarnasowi, a które pozostają nadal niejasne?

Pokolenie czarodziejów z koniunkcją Neptun-Pluton. Nagranie»
Transgresje związane z Uranem, Neptunem i Plutonem. 479-letni cykl Uran-Pluton. Wybitne postaci z pokolenia z koniunkcją Neptuna i Plutona: od Picassa do Dali z Tolkienem w środku. Chanel nas ubrała, Le Corbusier nas „umieszkał”. Twórcy formacji Nowoczesności. Osobliwości ruchu Plutona: jego utykanie w punktach libracyjnych równoodległych od Neptuna i Słońca. Od 1947 do dzisiaj: Pluton w grawitacyjnej pułapce w „wiecznym sekstylu” do Neptuna. Faza ta trwać będzie ok. 85 lat, do r. 2030. Czy jednocześnie jest to data rozpadu cywilizacyjnej formacji Nowoczesności?

Saturnowo-Plutonowe epoki: 1883, 1914, 1947, 1983. Nagranie»
Przegląd epok-obrotów cyklu Saturn-Pluton zaczynających się od koniunkcji w latach 1914, 1947, 1983 i początki obecnej 2019-20. Synoptyczny przegląd saturnowo-plutonowych epok w ważniejszych krajach świata. Wydarzenia i wojny obrotu zaczętego w 1851 r. czyli „epoki wojen narzędziowych” Początek obrotu około 1883 r. Wydarzenia początku obrotu 1819. Luter i Sobór Trydencki. Powstanie Chmielnickiego. Sprzęganie się różnych cykli.

Jesień Narodów 1989 i jej precedensy: cykle Urana, Neptuna i Saturna. Nagranie»
Rok 1989 i sąsiednie lata jako okres koniunkcji Urana, Neptuna i Saturna, czyli kumulacji zwrotnych momentów trzech planetarnych cykli. Archetypowa treść cykli Uran-Neptun, Saturn-Neptun i Saturn-Uran. New Age i Romantyzm. Okres Młodej Polski oraz awangarda Picassa i Diagiliewa. Cykl Neptun-Saturn: Solve et Coagula (z talii tarota O. Wirtha); IPhone 2007, Brexit 2016. Cykl Saturn-Uran: ekstrema; Pearl Harbour 1941 i Klondike 1857.


Przyszłą astrohistorię przedstawia poniższy wykres:

https://www.astroakademia.pl/n12/lecture_img/Cykl_Sat_Plu_2020.jpg


AstroAkademia: wstęp na końcu

Aktualności AstroAkademii - kursów, dyskusji, spotkań i innych akcji, które prowadzę na stronie www.astroakademia.pl


« Jak zajmować się astrologią harmoniczną i nie oszaleć? Trochę inaczej w AstroAkademii »

komentarze

1. Naprawdę chciałam wysłuchać... • autor: Agnes.salawa2020-02-16 15:28:31

Naprawdę chciałam wysłuchać do końca tego wykładu ale z powodu natarczywej propagandy politycznej nie dałam rady. Czy naprawdę nie można mówić o astrologii bez popadanie w polityczna propagandę ? Od osób zajmujących się ezoteryka spodziewałam się szerszego spojrzenia na świat. 
[foto]

2. Ad Agnes.salawa • autor: Wojciech Jóźwiak2020-02-16 17:53:57

Bardzo jestem ciekaw, (a) w którym nagraniu, i (b) kogo tak usilnie polit-propagowałem? Lub może de-polit-propagowałem?
[foto]

3. Czy Czytelnicy zgadzają się? • autor: Wojciech Jóźwiak2020-02-16 18:06:20

...Że tam uprawiam polit-propagandę?


Link do: https://www.astroakademia.pl/n12/mp4/1_Cykl_Saturna_Polski.mp4

4. Panie Wojciechu • autor: Weider2020-02-27 20:15:06

horoskop Che Guevara jest zle wykreślony bo ten urodził się 14 czerwca nie maja
[foto]

5. No to z Guevarą mamy zagadkę... • autor: Wojciech Jóźwiak2020-02-27 23:03:52

...bo ktoś się myli: albo Wikipedie, albo astro-kolekcjonerzy danych urodzeniowych. Bardziej wierzyłbym tym drugim, ponieważ im bardziej zależy:[foto]

6. Prawdopodobne rozwiązanie zagadki Guevary • autor: Wojciech Jóźwiak2020-02-27 23:13:12

W hiszpańskiej Wikipedii jest przypis przy dacie urodzenia, który tak brzmi po przetłumaczeniu przez Google Translator (niestety, nie znam hiszp.):
Data urodzenia widniejąca na jego akcie urodzenia to 14 czerwca 1928 r. Che Guevara potwierdził tę datę przez całe życie. Jednak niektóre źródła wskazują, że data była fałszywa.
     Anderson, Jon Lee (1997): Che Guevara: rewolucyjne życie (s. 17). Barcelona: Anagrama, 1997. Ten biograf potwierdza, że Che Guevara urodził się 14 maja 1928 r.
     Peker, Luciana (2005): „Urocza forteca”, artykuł z 25 lutego 2005 r. W suplemencie Las 12, opublikowanym w gazecie Página / 12 (Buenos Aires) z 3 marca 2005 r. W tym wywiadzie Julia Constenla Our Dziennikarz i osobisty przyjaciel Celii de la Serna (matki Ernesto Che Guevary) - mówi, że Celia de la Serna wyznała, że w czasie małżeństwa była w ciąży, że prawdziwa data urodzenia jej syna to 14 maja z 1928 r. i że akt urodzenia został sfałszowany miesiąc później, aby uniknąć skandalu.

7. Astrologom • autor: Weider2020-02-28 04:18:27

ciągle rzucają kłody pod nogi. Tak czy inaczej wykłady majstersztyk:)
[foto]

8. Meisterstück • autor: Wojciech Jóźwiak2020-02-28 08:15:29

Dzięki, Weiderze, za uznanie. :)

9. Sekstyl Neptun-Pluton • autor: Weider2020-05-06 10:17:39

Nawet by mi nie przyszło do głowy, że może być groźniejszy układ jak koniunkcja Saturn-Pluton. Czyli będziemy z trwogą wyczekiwać końca ’wiecznego sekstylu’ Neptuna z Plutonem. Ale on chyba będzie działać do 2035 roku. Dzięki Panu mamy wielce prawdopodobny moment kiedy kryzys klimatyczny przejdzie w następną fazę. Myśle, że to nie będzie apogeum katastrofy globalnego ocieplenia ale jego początek
[foto]

10. Sekstyl Neptun Pluton • autor: Wojciech Jóźwiak2020-05-06 12:23:23

Sekstyl Neptun Pluton czyli konfiguracja kiedy Pluton podąża na Neptunem pozostając w węźle libracyjnym Słońce-Neptun, jest wart przebadania w historii.
Ostatnio wystepował w nast. epokach:
1) Od połowy XX wieku do teraz i dalej aż do około 2035 jak napisał wyżej Weider,
2) Od około 1450 do ok. 1550 -- widoczny jest w kosmogramie upadku Konstantynopola 1453 ale już nie ma go podczas Unii Lubelskiej  1569,
3) Między latami ok. 950 do 1050.
Epoka nr 1 to obecny niebywały rozrost cywilizacji, tzw. "Wielka Nowoczesność".
Epoka nr 2 to Renesans, czyli twórczość wielkich Włochów, dalej Kolumb (odkrycia) , Gutenberg (przemysł komunikacji) i Luter (reformacja).
Epoka nr 3 to okres chrystianizacji Słowian i Skandynawii i powstania państw na wschód i północ od dawnego Rzymu i monarchii Franków.
Wcześniejszych libracji Plutona nie sprawdzałem. Ale jak widać zjawisko powtarza się co około pół tysiąclecia. Chociaż nie powtarza się zbyt dokładnie, bo na to orbita Plutona jest zbyt nieregularna.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)