zdjęcie Autora

20 marca 2018

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Koniunkcja Saturna i Plutona 2020 (odcinków: 47)

Kwiecień 2018: próba przed 2020

Kategoria: Astrologia

« Saturnowo-plutonowe epoki Pożar w Trump Tower »

12 stycznia 2020 będzie koniunkcja Saturna z Plutonem w 22°45' Koziorożca. Szersza strefa koniunkcji, czyli okres kiedy obie planety są odległe o mniej niż 20 stopni, już trwa: zaczęła się w grudniu 2017, skończy w lutym 2022.

Ta koniunkcja należy do cyklu Saturn-Pluton, który rządzi z jednej strony przemocą i wojną, z drugiej strony ustanawianiem (niekiedy siłą) kolejnego nowego porządku w świecie. Porządku nie tyle formalnego i podpisanego, co rozumianego jako dynamiczny układ sił i równowag. O saturnowo-plutonowych epokach pisałem w poprzednim odcinku.

Długotrwałe napięcie – aż pięć lat! – ze strony zbliżających się do siebie Saturna i Plutona jest wzmagane w krótszych przedziałach czasu, gdy do układu Saturn-Pluton dołączają inne planety. Szczególną uwagę należy zwrócić na dołączanie Marsa (z powodu jego znaczeniowego pokrewieństwa z Plutonem) i Merkurego, z powodu czynionego przezeń nacisku na podejmowanie decyzji przez ludzi. Mars lub Merkury w połączeniu z Saturnem i Plutonem mogą zadziałać jak wyzwalacze energii tamtych powolnych planet.

Szybsza planeta (jak Merkury lub Mars), gdy wchodzi pomiędzy dwie powolniejsze, przenosi oddziaływanie pomiędzy nimi, a w wyniku tego aktualizuje (odnawia, wyostrza) trwający, ale nierychliwy – bo jeszcze lub już nieścisły – aspekt tamtych powolniejszych planet.

Taka sytuacja miała miejsce 27-28 stycznia br. kiedy trwała akcja ratunkowa na Nanga Parbat i jednocześnie w Oświęcimiu izraelska ambasador dezawuowała ustawę o IPN. – Wtedy Merkury szedł w znaku Koziorożca od kwadratury z Uranem do koniunkcji z Plutonem, przez co odnowił i zaktualizował „odwieczną”, bo trwająca do co najmniej 2013 roku, fatalną rewolucyjną kwadraturę Urana do Plutona.

W kwietniu 2018, czyli zaraz, będzie na niebie coś podobnego: Mars przejdzie przez znak-sektor Koziorożca od koniunkcji z Saturnem do koniunkcji z Plutonem. Koniunkcja Mars Saturn będzie 2 kwietnia, koniunkcja Mars Pluton 26 kwietnia.


Granatowa kreska na dole zaznacza kwadraturę Słońce-Pluton.

W tym czasie jest wysokie prawdopodobieństwo, że pojawiać się będą zapowiedzi lub prognostyki wydarzeń, które w pełniejszej skali rozwiną się wtedy, gdy koniunkcja Saturn Pluton będzie ściślejsza. Pojawią się „małe dawki”, „próbki” lub „cienie” (cienie w platońskiej jaskini!) tego, co na pełną manifestację czeka na przyszłość, na lata 2019, 20 i 21.

Czyli: w kwietniu 2018 miejmy otwartą percepcję, nastawione anteny, na wydarzenia, w których przejawiają się:

 • rygoryzm, ekstremizm i nieprzejednanie postaw

 • pada hasło „żadnych ustępstw”

 • kreowane są figury wrogów

 • polityczne i inne ugrupowania „okopują się na pozycjach”

 • narasta i daje znać o sobie mentalność oblężonej twierdzy

 • politycy głoszą, że – oni lub ich państwa – „duszą się”, brakuje im „powietrza” lub „przestrzeni życiowej”

 • mają miejsce demonstracje siły

 • poszczególne ośrodki siły (czyli rządy i podobne) podejmują decyzje nie oglądając się na partnerów

 • kreowane są figury „czarnej owcy” lub kozła ofiarnego (ang. scapegoating)

 • tworzone są i rozpowszechniają się wizje przyszłych wojen, katastrof i środków zagłady

 • aktorzy odwołują się do bolesnych i tragicznych wydarzeń z przeszłości dla uzasadnienia obecnych planów

 • mają miejsce akty przemocy, przy czym ważniejsza jest nie ich naga faktyczność, tylko symboliczna otoczka – można je nazwać: „przestępstwa symboliczne”.

Mogą też mieć miejsce wydarzenia zapowiadające i projektujące przełamanie tamtych saturnowo-plutonowych klinczów, czyli ruchy w kierunku trudnych kompromisów lub „głosu rozsądku” zamiast „zacietrzewienia” itp.

Ciekawe też będą sygnały ze świata, które nie mieszczą się w powyższym znaczeniowym profilu. Będą one potwierdzeniem tego, że cykl Saturn-Pluton nie kontynuuje się mechanicznie, ale wciąż wynajduje dla swojej realizacji coraz to nowe figury.

Dla czytających kosmogramy polecam następujące w AstroAkademii:

Oraz w następnych latach:


Koniunkcja Saturna i Plutona 2020: wstęp na końcu

Ścisła koniunkcja Saturna i Plutona była 12 stycznia 2020. Ten układ planet dominuje jednak nad szerszym okresem: nad czteroleciem 2018-2022 i zaczyna nową saturnowo-plutonową epokę, która trwać będzie do 2053 r.


« Saturnowo-plutonowe epoki Pożar w Trump Tower »

komentarze

1. No to już mamy konkretną zapowiedż zadymy... • autor: JSC2018-03-20 18:00:15

Noviczok.
[foto]

2. Pozytywne strony tego układu planet • autor: Wojciech Jóźwiak2018-03-20 19:32:28

Na Facebooku zadano mi pytanie:
Czy można dostrzec jakieś pozytywne aspekty tej sytuacji?
Odpowiedziałem:
Tak! Jeśli ktoś jest dość silny, ma szansę w tym czasie zniszczyć swojego wroga. Jeśli ktoś ma wyrazistą i radykalną ideę, to spokojnie może z nią wystąpić i znajdzie zwolenników. Na poziomie bardziej prywatnym jest to dobry czas na kopanie rowów, na rozległe remonty, w tym połączone z odłączeniem na jakiś czas prądu lub wody. Jest dobry czas na ostre praktyki, np. głodówka albo milczenie. Na intensywny trening, taki do siódmych potów. Na branie intensywnych terapii. Na operacje, takie przy których należy liczyć się z ryzykiem zgonu lub nie-wstania. Na to, żeby wstąpić do wojska lub do radykalnej politycznej organizacji. Jest dobry czas na wszelkie życiowe gry, w których nie ma udawania ani konwenansów. Np.: "masz być mój, a jak nie to cię przeklnę". Albo: "powiem twojej żonie". Na rzucanie klątw przez magów, oczywiście, też jest sprzyjający układ planet.
[foto]

3. A wojna walut? • autor: Arkadiusz2018-03-20 19:51:02

Czy w Koziorożcu w tym układzie Saturn - Pluton typowa byłaby wojna walut chiński yuan vs. dolar, wojna o dominację, zmiana ma 1 miejscu gospodarczych mocarstw? Czy to raczej jakis inny znak zodiaku?

4. A wojna walut? • autor: JSC2018-03-20 20:08:51

Teraz na rynek wkracza nowy zawodnk: crypto.
Ich wpływ rozciąga się na inne sektory:
- minerzy czyszczą rynek kart graficznych ku rozpaczy graczy
- minerzy zwiększają popyt na prąd
- uderza w reklamy internetowe jako alternatywna droga monetaryzacji stron www
- polityka i regulacje prawne przestają być bojętne na ten temat
[foto]

5. Arkadiusz: wojna walut? • autor: Wojciech Jóźwiak2018-03-20 20:43:11

Wojna walutowa? -- Tak! To jest jeden z moich ulubionych scenariuszy na tę zbliżającą się koniunkcję Saturn Pluton.
Ale nie teraz, nie w kwietniu 2018. Później! Raczej już po ścisłej koniunkcji Saturn Pluton i podczas następującej po nie koniunkcji Jowisz Saturn na początku Wodnika, zimą 2020/21.
Koniunkcje Saturn Jowisz, co 20 lat, mają związek z przyśpieszeniami i nowościami w ekonomii i w krążeniu pieniądza. Mam nadzieję, że do tego czasu przeczytam 3 tomy (albo 5) książki "Wojna o pieniądz" Song Hongbinga.
Kryptowaluty też wejdą jako znaczący czynnik, ale także nie zaraz, trzeba poczekać.
[foto]

6. Petro czyli pseudo-krypto • autor: Wojciech Jóźwiak2018-03-21 14:14:36

Coś już się dzieje. Piszą, że rząd Wenezueli sporządził pseudo-krypto -- albo klepto -- walutę "petro".
Socjalistyczni kleptokraci jak ci z rozkradzionej Wenezueli mogą wymyślać tylko kleptowaluty.
https://bithub.pl/artykuly/petro-czyli-wenezuelska-kryptowaluta/

7. Waluta Maduro? • autor: JSC2018-03-21 14:33:02

Omijać z daleka! A jak już to zastanów się do czego jesteś w stanie dopuścić się, aby windykować ew. długi?

8. Chiny nie odważą się • autor: Jerzy Pomianowski2018-03-21 19:51:22

Chyba nie. Chiny nie mogą doprowadzić do utraty wartości dolara (choć bardzo tego chcą), bo zostałyby z workami bezużytecznych amerykańskich papierów. Kupują wprawdzie złoto, ale to ciągle promile wartości gospodarki chińskiej.
[foto]

9. Ktoś trzeci? • autor: Wojciech Jóźwiak2018-03-21 20:26:51

A jeśli ktoś trzeci spowoduje dewaluację i dolara i jena?

10. Australia z częścią Azji? • autor: Jerzy Pomianowski2018-03-22 13:39:36

Chyba nikt w pojedynkę nie da rady. Tworzy się jakaś wspólnota łącząca Australię, Oceanię i kraje Pacyfiku. Może oni? Ale USA również tam chcą przenieść swoje interesy, więc może być gorąco.
PS
Zapomniałem o najważniejszym. Ten kto się zamachnie na dolara musi mieć armię porównywalną do US Army, albo choćby sprawną broń atomową.
[foto]

11. Euro Saturn Pluton • autor: Wojciech Jóźwiak2018-03-23 14:43:51

My tu gadu gadu o dolarze i jenie, a zapomnieliśmy o euro. Euro jako gotówka zostało wprowadzone 1 stycznia 2002 podczas opozycji Saturn Pluton. Czyli w tej samej fazie cyklu, co atak na WTC, założenie PiS i wojna z Irakiem. Być może to oznacza, że euro bardziej niż dolar lub jen jest podatne na bycie zamieszanym w wojny walutowe, gdyby działy się podczas faz cyklu Saturn Pluton. Zobaczymy.

12. Może być... • autor: JSC2018-03-23 15:02:53

Skoro kraj taki Timor Wschodni przyjął go na walutę państwową.

Swoją stroną to na tle dyskusji o walutach wyobraziłem sobie jaki potencjał ma Bliski Wschód gdyby przestali się tak żreć...
Możnaby zrobić walutę dla banków opierające się na szariacie, które mają ciekawy model biznesowy, który można zaimplementować właściwie wszędzie albo waluta OPECu.
[foto]

13. Jeszcze kwiecień nie zaczął się, a już trzy wydarzenia w tym klimacie • autor: Wojciech Jóźwiak2018-03-24 13:35:14

Jeszcze Mars nie włączył się w kwietniową koniunkcję z Saturnem i Plutonem w Koziorożcu, a dopiero wszedł do Koziorożca, kiedy wydarzyły się co najmniej trzy znaczące wydarzenia w duchu tamtego układu planet:
1) Putin wygrał wybory wynikiem 75% i przedłużył sobie władzę już nie jako zwykły prezydent, a święty wódz. Z wolą uczynienia Rosji dominującą potęgą w świecie, przemocowymi sposobami, bo Rosja innych nie zna/ nie uznaje.
2) PiS przystąpiło do zaostrzania ustawy przeciw aborcji.
3) Została nagłośniona afera Cambridge Analitica, czyli wykorzystywanie psychometrii i danych z Facebooka do sterowania wyborem Trumpa na prezydenta.
Wszystkie te wydarzenia mają konsekwencje wybiegające w przyszłość i zapewne w okresie koniunkcji Saturn Pluton będą "pracować" i będą amplifikowane.
Oczywiście, wydarzenie (2) jest lokalne, ale łączy się z szerszym polem związków polityki i religii i możliwych ruchów w kierunku schizmy i innych ekstremizmów w obrębie KK.

14. Dopisałbym jeszcze 2 punkty... • autor: JSC2018-03-24 14:06:05

4) Wojna handlowa Trumpa
5) Prowokacja z Noviczokiem
[foto]

15. Tak! • autor: Wojciech Jóźwiak2018-03-24 15:11:55

Tak, JSC. Obserwujmy dalej.

16. Ano... sporo się dzieje • autor: JSC2018-03-24 15:19:42

Z innej beczki, ale nie bez wpływu na ten cały bajzel...
Afera Cambridge Analityca, która pogrąża Facebooka.
[foto]

17. ad.2 • autor: Arkadiusz2018-03-24 16:00:58

Nie wiem dokładnie, czy PiS chciał się zabrać za tę ustawę. Wydaje mi się, że to raczej kłopot dla nich, taki gorący kartofel rzucany im przez KK i obrońców życia. Bardziej tu bym podkreślił sam Czarny Protest jako wzmocnioną reaktywność kobiet, ich wściekłość i chęć wymuszenia czy wywalczenia oczywistych praw. W tym roku na wybory samorządowe wychodzi opozycja Uran - Wenus. Kobiety mogą mieć znaczenie. Gdyby to były wybory parlamentarne to nieźle by namieszały. W samorządowych trudno tu znaleźć jakieś przełożenie polityczne.
[foto]

18. Samorządowe... • autor: Wojciech Jóźwiak2018-03-24 16:08:24

podzielą Polskę na wschodnią pro- i zachodnią anty-pisowską. Opozycja antypisowska poczuje ziemię pod stopami. To wzmacnia. W perspektywie: początek secesji.

19. Cały ten konflikt jest sztuczny... • autor: JSC2018-03-24 16:08:47

Katoprawica uznaje płód za człowieka... zatem powinna stosować 148 art. KK:
(...)§ 1. Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.(...)
[foto]

20. Skoro politykujemy • autor: Arkadiusz2018-03-24 16:22:30

Ciekawe było to zestawienie ścisłych aspektów Saturna i Plutona z partią PiS. 2001 r. - powstanie PiS. 2010 r. - katastrofa smoleńska. I wkrótce zima 2019-2020? Kampania wyborcza pod koniec 2019 r. będzie niesamowicie gorąca, czyż nie?

21. Po co czekać tak długo... • autor: JSC2018-03-24 16:31:43

Skoro ostatnia miesięcznica tuż, tuż...
[foto]

22. >> JSC, Arkadiusz • autor: Wojciech Jóźwiak2018-03-24 16:35:37

JSC: Wtedy powinna być prowadzona ewidencja zygot (czyli także zapłodnień!), każdy przypadek "śmierci" zygoty badany policyjnie i w razie stwierdzenia winy, winna osoba kierowana do osądzenia, z wyrokiem co najmniej 8 lat.

Ar.: Tak, jeśli coś nie p..dyknie wcześniej. Głównym niebezpieczeństwem dla PiS jest wyłonienie się konkurencji z prawej strony, czyli prawicy naprawdę radykalnej, takiej Franco+Pinochet. Anty-europejskiej i przy okazji pro-rosyjskiej, dyskretnie lub otwarcie. Która przechwyci zwolenników, tych najbardziej aktywnych i zdegustowanym słabością i niekonsekwencją aktualnego PiSu.
[foto]

23. Tak, można to sobie wyobrazić • autor: Arkadiusz2018-03-24 16:48:15

Jeśli nałożymy na to antropocen, przepowiadane katastrofy ekologiczne na najbliższe lata, kolejne i jeszcze większe fale emigrantów z terenów nie nadających się do biologicznego życia w kierunku Europy Zachodniej, to możemy sobie wyobrazić upadek strefy i waluty Euro, wygaśnięcie blasku Zachodu, niechęć do UE, rosnące (już!) poparcie do wyjścia Polski z UE i powstanie silnej partii przebijającej PiS w nacjonalizmie. Choć może to nie kwestia nacjonalizmu ale jakiś etap narastającej walki o przetrwanie.

24. Dokładnie tak... • autor: JSC2018-03-24 17:01:39

(...)JSC: Wtedy powinna być prowadzona ewidencja zygot (czyli także zapłodnień!), każdy przypadek "śmierci" zygoty badany policyjnie i w razie stwierdzenia winy, winna osoba kierowana do osądzenia, z wyrokiem co najmniej 8 lat.(...)
To jest oczywisty wniosek z poglądu prawnego, że człowiekiem jest się od poczęcia.

Z tym, że z ta policja to przesada... śmierć, która w sposób oczywisty nie jest powiązana z przestępstwem nie podlega śledztwu. Ponadto aborcja będzie dopuszczona na zasadzie a’la obrona konieczna.
[foto]

25. Cambridge Analytica... • autor: Wojciech Jóźwiak2018-03-24 18:00:39

Praktyki Cambridge Analytica można uznać za pierwszy przypadek ingerencji Sztucznej (AI) Inteligencji w politykę.
Bo algorytmy Kosińskiego/Kogana mają cechy AI.

26. aborcją emocjonują się ludzie po 60 • autor: Jerzy Pomianowski2018-03-24 21:49:04

Nie jest dobrze.Problem aborcji jest zawsze uruchamiany gdy trzeba nocą uchwalać jakieś nieprzyjemne dla ludności ustawy. Co to może być tym razem? Sprzedaż zasobów wodnych w dobre ręce, czy coś innego?
[foto]

27. Przemysław Doxa Słomski + planety • autor: Wojciech Jóźwiak2018-03-24 21:55:07

Przemysław "Doxa" Słomski w swoim blogu porównuje rok 1938 i 2018:
http://slomski.us/2018/03/16/analogie-1938-2018
(Przeczytaj koniecznie.)
Dodać trzeba:
1938: jest świeżo po kwadraturze Uran Pluton z lat 1931-1935, a zbliża się kwadratura Saturn Pluton z lat 1939-40.
2018: jest świeżo po kwadraturze Uran Pluton z lat 2013-2017, a zbliża się koniunkcja Saturn Pluton z lat 2019-2020.
[foto]

28. Tak, przepraszam za omyłkę. Minął Uran Pluton, szedł Saturn Pluton • autor: Wojciech Jóźwiak2018-03-24 23:24:16

Poprawiłem.
[foto]

29. Autonomiczny samochód po raz pierwszy zabił człowieka • autor: Wojciech Jóźwiak2018-03-25 20:36:34

18 marca, mniej więcej podczas wejścia Marsa do Koziorożca, autonomiczny samochód należący do firmy Uber zabił 49-letnią Elaine Herzberg w Tempe, Arizona.
Link do Wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/Elaine_Herzberg
Link do kosmogramu: Pierwsza osoba zabita... Tempe, Arizona
Samochód jechał nieznacznie przekraczając dozwoloną prędkość. Ani automat, ani kierowca-rezerwowiec, który był na pokładzie, nie próbowali hamować.
Tak oto autonomiczne samochody utraciły swą cnotę.
Gdy połączyć z aferą Cambridge Analytiki, rysują się ciekawe prognostyki dla sztucznej inteligencji.

30. Nie znam szczegółów sprawy • autor: JSC2018-03-25 21:01:02

i dlatego sądzę, że za wcześnie na wskazywanie winnych.

31. Witam • autor: Nierozpoznany#101892018-03-26 19:59:15

To mój pierwszy tekst, więc pozwolę sobie wszystkich serdecznie powitać.
Co do sprawy Pluton Saturn. Zauważam, że owa zimna wojna po koniunkcji S-P w Lwie, była de facto  jedynie wojną teoretyczną - na nasze szczęście. Gdyby się zmaterializowałą  jako wymina ciosów mocarstw - spełniała by dokładnie cechy Lwa i Słońca  - Wybuchały by "małe Słońca" na Ziemi i było by to najbardziej "widowiskowe" przestawienie w dziejach Ziemi. I ostatnie.
Obecna koniunkcja   S-P jest praktycznie na Słońcu (!)  w Koziorożcu, więc "powinna" mieć jakiegoś spektakularnego "aktora" w swoim okazaniu. Związki z  Merkurym sugerują "wieść straszną" powiązaną z "wilekim władcą" być może idącym na wojnę lub jawiącym się jako "mąż opatrznościowy" o "strasznym obliczu". To może być zarówno fizyczny polityk ,lub jakąś "gwiazdeczka" z czarnej otchłani.. od której wszystkim zrobi się ciepło. Arbitralne prowadzenie stanu wyjątkowego i ogranicznie praw  z powodu przewidywanego kataklizmu to juz tylko formalność. Tak czy tak, na pewno czeka nas/gdzieś dyktatura. Włądza na pewno sięgnie po przemoc. Raczej w układzie z bankierami (Pluton). Ponieważ to Koziorożec to tzw. ludem nikt się nie będzie przejmował. Będą dekrety. Klechy oczywiście też "w układzie" (Jowisz w Koziorożcu). Sekstyl do Neptuna w Rybach to raczej już tylko sprawana ściema i propaganda. Księżyc w Lwie.. lud naiwny jak dziecko, nic nie rozumie i nic nie wie. (kwinkunks) Trzeba by popatrzeć na które stolice koniunkcja S-P wypadnie na Asc i na MC, i mamy wtedy głównych aktorów. Tradycyjnie też państwa z silnym Koziorożcem będą "napędzać sytuację". To tyle moich skojarzeń. Pozdrawiam.

32. Prawda o wypadku samochodu autonomicznego... • autor: JSC2018-03-27 00:04:36

okazała się taka, że sprawcą okazała się sama ofiara:
https://www.spidersweb.pl/2018/03/autonomiczny-uber-wypadek.html
[foto]

33. Wojciech, JSC -... • autor: Mirosław Piróg2018-03-27 00:47:16

Wojciech, JSC - racja, samochody (nawet te nieautonomiczne) już od swego powstania utraciły cnotę. Każda technika jest zawodna, zwłaszcza w kontakcie z niekontaktującą murzynką (polecam film z wydarzenia). AI też nie będzie doskonała, nie projektujmy na nią Boga.
[foto]

34. Futaż z wypadku • autor: Wojciech Jóźwiak2018-03-27 07:51:49

[foto]

35. Kolejny wątek: Francuzi konta islam(izm) • autor: Wojciech Jóźwiak2018-03-27 12:05:18

Racjonalista.TV donosi:
http://racjonalista.tv/stu-francuskich-intelektualistow-ostrzega-przed-islamskim-totalitaryzmem/
Powyższy apel ogłoszono 19 marca, czyli kiedy Mars dopiero wszedł do Kozio., był ok. 1° Kozio.
A już zdawało się, że o najeździe islamskim na Europę można zapomnieć. Wiadomość ciekawa też dlatego, że autorzy są republikanami, którzy sprzeciwiają się wspólnemu frontowi islamistów i lewicowców, którzy domagają się w istocie apartheidu -- bo prawnej autonomii muzułmanów. Nie jest to replika na akt terroru ze strony wyznawców islamu, tylko na próbę "zręcznego sposobu" z ich strony, żeby bez przemocy zbudować sobie legalny przyczółek (punkt zaczepienia) we Francji.

Radzę zwrócić uwagę na zdanie z tamtego apelu:
"Republika gwarantuje, że te same prawa stosują się do każdego z nas. To jest po prostu nazywane sprawiedliwością."
Proste, prawda? Ale w Polsce tak nie jest.
I dalej o swoich przeciwnikach:
"Islamizm czuje się poniżony, kiedy nie jest w pozycji dominującej."
[foto]

36. Gaza/Izrael i rakiety jemeńskich partyzantów na Rijad • autor: Wojciech Jóźwiak2018-03-31 21:42:08

Mars zbliżając się do Saturna w Koziorożcu porusza Bliskim Wschodem:
A) Izraelczycy strzelają do Gazyjczyków, którzy tłumnie ruszyli na dzieląca ich granice, a że używają nie tylko gumowych kul, to 15 zabili.
B) W zeszłą niedzielę jemeńscy pro-irańscy partyzanci wystrzelili na Rijad rakiety. Szczegóły obu akcji w prasie i e-prasie.
Przypomnę, że zgodnie z zaleceniami tego artykułu obserwujemy bieżące wydarzenia podczas rajdu Marsa przez znak Koziorożca z tkwiącymi tam Saturnem i Plutonem jako prognostyk na lata 2019-20 kiedy Saturn i Pluton będą w koniunkcji. Wtedy obecnie pokazujące się zaczątki, kiełki-zarodki wydarzeń rozwiną się na dobre. (Raczej: na złe.) Nieustannie trzymam zakład, że Saudowie padną, Arabię uwolnioną od nich wezmą po części sunniccy radykałowie w rodzaju Isis, po części szyiccy radykałowie mający oparcie w Iranie lub będący tamtejszymi agentami. Oczywiście pokoju tam nie będzie, przeciwnie. Zagrożony Izrael wezwie inwazję amerykańską na tamten region.
PS. Atak był podczas opozycji Księżyca do Plutona. Wybitnie nacechowany moment, również jako prognostyk. Tu kosmogram: https://www.astroakademia.pl/n12/chart.php?id=4472

37. Tu jest ciekawe podsumowanie ciekaweo marca • autor: JSC2018-04-01 03:25:31

[foto]

38. `geopolityczne-podsumowanie-miesiaca` • autor: Wojciech Jóźwiak2018-04-01 09:21:18

Wzmocnienie wojsk Ukrainy na Zakarpaciu (Przedkarpaciu?) z tamtej notki dla PL ważne, bo tuż przy naszej granicy. Ewentualne zapalenie granicy UA-HU, a jeszcze bardziej UA-PL to sam miód dla Moskala.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)