zdjęcie Autora

07 października 2014

Katarzyna Urbanowicz

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Lew uwięziony

Kategoria: Sny i wizje

« Drzwi do piekieł i strusie Białe zęby »

W ogrodzie zoologicznym jest lew. Przyprowadzają mu jakieś zwierzę, żeby lew mógł je sobie „upolować”. Ale lew patrzy się na to zwierzę i mówi: „Nie! Ona jest w ciąży i ja jej nic nie zrobię. Jak nie będzie w ciąży, to wtedy ją zjem.” Potem przyprowadzają mu lwicę. Już nie wiem, co z tą lwicą dalej się stało, w każdym razie powiedział: „ona nie jest w ciąży”, a ja jestem przekonana, że jej nie oszczędził i że za to spotyka go kara.

         Raptem ogród zoologiczny zmienia się w dziwne miejsce, które jednocześnie jest czyimś więzieniem (jedno pomieszczenie), w którym lew odsiaduje karę za to, co zrobił lwicy nie będącej w ciąży. Inne części tego pomieszczenia to duży salon i jakaś sypialnia. Między tymi pomieszczeniami/pokojami przechadza się kilka znajomych i nieznajomych mi osób. Lew jest mi bliski, wymieniamy jakieś porozumiewawcze znaki. Oprócz lwa są jego przyjaciele (lew występuje w postaci człowieka, oni też). Jestem też ja, w ciąży i prowadzę jakąś bardzo dziwną grę z tymi wszystkimi mężczyznami; tak naprawdę z jednymi się przyjaźnię, z innymi nie; czasem udaję taką przyjaźń — ja sama tej gry nie rozumiem. Pamiętam tylko, że elementem tej gry był taniec z podskokami z jednym z tych mężczyzn na oczach tego lwa, na którym chyba najbardziej mi zależało. Z powodu ciąży czuję się bezpieczna i bezkarna. Oni wszyscy mnie przestrzegali, że z jej powodu powinnam być bardziej ostrożna, ale ja nie zważałam i dalej zapamiętale tańczyłam. To był taki taniec po przekątnych kwadratowego pokoju.

         Później pojawia się kilka kobiet. Jedna idzie spać do drugiego pokoju, zaś druga oświadcza, że ma zamiar wrócić do domu. Jest późna noc (czas w śnie zgadza się z rzeczywistym czasem — równo 12 w nocy), a ja rozumiem, że całe towarzystwo wyjeżdża gdzieś daleko, że spotkanie jest spotkaniem pożegnalnym i że ona się z nimi zabierze. Lew nikogo nie interesuje

         A lew? Z jakichś powodów to będzie kres życia lwa. Wiem, że to oni dokonają na nim egzekucji. Nic nie robię, czekam.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Drzwi do piekieł i strusie Białe zęby »

komentarze

[foto]

1. Nie jestem pewna • autor: Katarzyna Urbanowicz2014-10-08 14:53:32

Nie jestem pewna czy to prawidłowe odczytanie. Mnie ten sen przyśnił się w przeddzień pomysłu na odcinek bloga o Che Guevarze. W dodatku z powodu rozmaitych wersji jego horoskopu mógłby okazać się jednym z egzemplarzy Lwa, które odegrały jakąś rolę w moim życiorysie - choć wydaje mi się, na na zbyt wiele z nich natrafiłam - dlatego też nie potrafię odgadnąć o którego z nich chodziło. Na pewno było ich zbyt wielu, a Strzelec w konfrontacji z Lwami postępuje właśnie w sposób opisany we śnie - podejmuje grę dla zachowania swojej integralności.
[foto]

2. Sposób powiązania • autor: Katarzyna Urbanowicz2014-10-08 20:36:05

Dla mnie to proste. Gdzieś w środku mojej pamięci zaktywizował się męski wzorzec z lat wczesnej młodości i zderzył z męskim wzorcem lat dojrzałych. Wojtek Jóźwiak zamieścił na Fb kilka dni wcześniej link do artykułu o Che Guevarze. Ten artykuł jakoś fermentował w mojej głowie przedstawiając we śnie postać lwa uwięzionego w zoo. Wzorzec uwięzionego wojownika został zastąpiony przez mężczyznę uwięzionego przez codzienność jako lwa uwięzionego w jednym z pokojów mieszkania. Z takim mężczyzną i jego otoczeniem niby-przyjaciół podejmuje się cywilizowane gry (taniec) udając, że jest to ktoś w rodzaju "lwa oswojonego", nie tylko uwięzionego. Kobieta dojrzewając odsuwa na bok postaci lwów-wojowników na rzecz lwów-niewolników ale wcale nie wzrusza jej ich los. Ona jest w ciąży, a więc odpowiada za los następnych pokoleń a wojownicy nie są już ostoją rodziny. Kobieta godzi się z tym, choć nie żywi szacunku do lwa-niewolnika i mało wzrusza ją jego los. Tak widzę przesłanie tego snu

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)