zdjęcie Autora

15 kwietnia 2013

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Auto-promo Taraki 3 (odcinków: 142)

Logo Taraki nabiera kolorów!

Kategoria: Projekt Taraka

« Łza się kręci czyli Taraka sprzed 5 lat Sheldrake, logo Taraki, siedemdziesięciolecie LSD, a krzyże zostawmy krzyżakom »

Z prawdziwą satysfakcją przedstawiam dzisiaj dwa rysunki Drzewa Taraki, które namalowała Anna Mackiewicz-Chojnacka. (Skocz w dół → )

Zastanawiam się, czy by nie zrobić tak, żeby konkurs na Logo lub Drzewo Taraki był nieustający, a logo lub inny emblemat Taraki byłby stale otwarty na zmiany?

Z drugiej strony Twórcy lóg byliby jakoś uhonorowani, np. przez umieszczenie na specjalnej liście.

A jeszcze co do projektów Anny: cieszę się, że Twórczyni poszła w wyobrażeniu Drzewa T. w kierunku, którego nikt dotąd nie próbował, a ja czuję, że właśnie tędy droga, w stronę psychedelicznego koloru. Logo Taraki nawiązuje do herbów, a szlacheckie herby, chociaż mogą być zredukowane do bezkolorowego glifu, to jednak całą swoją krasę i moc uzyskują dopiero z kolorem. Nie przypadkiem były nazywane klejnotami. Polecam jako kolorowy przykład stary wizerunek herbu Sas:

Herb wspólny Polsce, Węgrom i Mołdawii. Żeby było śmieszniej, słowo sas po węgiersku, czytane oczywiście [szasz], znaczy: orzeł.

Monochromatyczne logo to „papierowy przeżytek”, czyli przeżytek z fazy, kiedy teksty były drukowane i zszywane w gazety, a na papierze kolory druk kosztował pięć albo lepiej razy niż monochrom. W komputerze/internecie nie mamy powodu przy tym się upierać.

Kolorowe herby miały potężnego sojusznika w malarskiej technologii, mianowicie w emalii. Niżej kilka przykładów emaliowanych herbów, które na poczekaniu wyciągnąłem z Googli. (Aha, jeśli ktoś będzie szukać, to „emaliowany” po ang. jest enamel.) Spokojnie można emaliowe miniatury brać za wzór przy naszych projektach.

A tu już dzieła Anny Mackiewicz-Chojnackiej:

Auto-promo Taraki 3: wstęp na końcu

Starsze teksty z tego cyklu w blogach Auto-promo 2 i Auto-promo.« Łza się kręci czyli Taraka sprzed 5 lat Sheldrake, logo Taraki, siedemdziesięciolecie LSD, a krzyże zostawmy krzyżakom »

komentarze

1. jakie ładne • autor: Nierozpoznany#6812013-04-15 23:02:52

łoł :-) łoł :-) szczególnie podoba mi się kompozycja z "kołem sterowym" wschodzącym, a kolorystycznie bardziej wyraziste niebieskości pierwszego rysunku. Dziewczyno, jak Ty ładnie rysujesz :-)
[foto]

2. Piękne, super, czad • autor: ALiv2013-04-16 12:48:27

A zwłaszcza drugie, możnaby nawet nasze "koło sterowe" ;) powiększyć i bardziej zza drzewa wyciągnąć, byłobby widać więcej krzyża i wyglądało by przy okazji jak aura drzewa.

3. koło • autor: Nierozpoznany#67322013-04-23 08:31:33

Właśnie to koło jakby nie w tym miejscu co powinno :)
Prawie jak mandala to logo, bardzo mi się podoba.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)