12 września 2011

Ceres

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Ślub na jeziorze

Kategoria: Sny i wizje

« Taniec w Kościele Kobieta w czarnych rękawiczkach »
Dziś śniło mi się niewielkie jezioro otoczone lasem. Na niebie świeciło słońce, a w krystalicznie czystej wodzie odbijały się cienie drzew. Na środku maleńka wyspa z dwoma jabłoniami (poza drzewami mogło się na niej zmieścić tylko kilka osób). Wokół jeziora stłoczyli się ludzie, którzy przybyli na... mój ślub. Na wyspie czekał na mnie pan młody wraz z kapłanem, który był jakimś duchem tego jeziora, oraz jeszcze jedną niezidentyfikowaną postacią. Na brzegu na przeciwko wyspy, czekała moja rodzina, która z niewiadomego powodu pokłóciła się o coś i była niezadowolona. Ja ubrana byłam w piękną białą suknię rodem ze starej rosyjskiej animowanej bajki o królowej śniegu. Na głowie zamiast welonu miałam tiarę ze srebrnych drucików i pereł w kształcie łezek. Na wyspę przeszłam z brzegu ni to po wodzie, ni to po lodzie. Potem odbyła się bardzo krótka ceremonia. Zaraz, gdy pan młody i ja wypowiedzieliśmy "tak", wskoczyliśmy razem do jeziora a ludzie stłoczeni na brzegu bili nam brawo w tym czasie.

Sen jak dla mnie bardzo dziwny, tym bardziej, że nie mam obecnie stałego partnera i nie planuję ślubu. Ciekawa jestem, co może on oznaczać?

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Taniec w Kościele Kobieta w czarnych rękawiczkach »

komentarze

1. Pytanie do Ceres • autor: Nierozpoznany#35272011-09-15 09:04:36

Ceres mam pytanie, czy w twojej rodzinie w ostatnim czasie były zgrzyty, kłótnie, pod którymi ty się "nie podpisujesz", nie chcesz się angażować w spory?

2. obraz mandaliczny • autor: Nierozpoznany#55402011-09-16 14:16:07

Ja widzę w tym śnie piękną mandalę. Mandala jest m.in. symbolem Jaźni. Kiedy pojawia się w snach, może sygnalizować zbliżanie się do konfrontacji z tym archetypem. Jaźń opisuje się często jako koło z wyraźnie zaznaczonym centrum (maleńka wyspa na środku jeziora), ale nie posiadające granic (las i tłum ludzi). W procesie indywiduacji (dochodzenia do Jaźni) bardzo ważne jest jednoczenie przeciwieństw (2 jabłonki, para młoda). Być może ten ślub to symbol zjednoczenia dwóch części Twojej osobowości: Animy i Animusa. Dzieje się to za pośrednictwem kolejnej archetypowej postaci: Starego Mędrca, która może symbolizować jakiegoś konkretnego przewodnika na Twojej drodze rozwoju albo po prostu część Ciebie. Las i ludzie wokół jeziora to być może Twoja bardziej prymitywna natura (instynkty pierwotne, stadne, itp.), może też rodzinne wzorce. Oddzieliłaś się od nich idąc po wodzie. To też bardzo ciekawe. Woda symbolizuje m.in. sferę nieświadomą i emocje. Zauważ, że nie zanurzyłaś się w nich, nie pozwoliłaś im się zalać. Do tego potrzebny jest pewien dystans oznaczający dojrzałość. Oczywiście ślub też zawierają (przynajmniej w założeniu) osoby dojrzałe. Twoje skojarzenie z Królową Śniegu może oznaczać jednak pewien chłód emocjonalny. Również po wodzie przeszłaś prawdopodobnie dlatego, że była zamarznięta. Być może to ostrzeżenie, a może tylko Twoja obawa, że ta dojrzałość jest okupiona zbytnim chłodem emocjonalnym. W każdym razie ślub się odbywa i szczęśliwa para może już bezpiecznie (bo razem) zanurzyć się i eksplorować przestworza nieświadomości. Być może też połączyć się z "duchem tego jeziora".

3. "Baśniowy" sen • autor: Nierozpoznany#35272011-09-16 16:25:10

Twój sen ma baśniowy charakter. Sceneria: jezioro otoczone lasem (a las zielony to symbol połączenia ze źródłem, siła psychiczna) a w środku jeziora maleńka wyspa na której odbywa się ceremonia- twój ślub. Co zwróciło moją uwagę w tym śnie to wątek, w którym twoja rodzina się kłóci. Kłótnia to rozładowanie negatywnych emocji, po których następuje oczyszczenie. Ale ciebie tam wśród nich nie ma (być może nie chcesz się angażować w „rodzinne spory”?) Sama przypominasz mi nimfę wodną (już nie dziewczynę, ale jeszcze nie kobietę) suniesz po wodzie ale się nie zanurzasz w niej- taka umiejętność pojawia się w snach lub w baśniach. Na swój ślub ubrana jesteś w białą suknię, a biały to symbol niewinności, ale też wyzwolenia od problemów. W tym śnie „na szczęście” na nowej drodze życia (zamiast welonu) masz srebrną tiarę wysadzaną perłami. Perły to symbol dziewictwa, ale także (wyczytałam gdzieś) szlachetnych intencji. Srebrny to kolor księżyca, a księżyc odpowiada za: kobiecość, łagodność, płodność, poczucie bezpieczeństwa, wrażliwość. To są twoje atuty. Dodatkowo ta wyspa przypomina mi „kawałek raju”, bo są rajskie drzewka (2 jabłonie) Te jabłonie to symbol zdrowia, szczęścia, dostatku (gdyby był zerwany owoc to symbol grzechu ale tu go nie ma). Sam ślub, ceremonia mówi o rozpoczęciu nowego etapu w życiu, odcięciu się od rodziny (bo wtedy zakładasz już swoją i „podążasz za mężem”) Piszesz, że nie masz nikogo na stale, więc może chcesz zacząć nowy etap w swoim życiu, usamodzielnić się? Acha końcówka snu wskakujesz do jeziora razem z partnerem… A jezioro, czyli woda to oczyszczenie, gotowość na seks z mężczyzną.
Jeśli nie rozpoczynasz w swoim życiu czegoś nowego (praca, przeprowadzka, studia itp.) i nie ma zgrzytów w rodzinie to dla mnie sen zapowiada przeżycie gorącej, namiętnej miłości (bo rzecz dzieje się w lesie). Tak czuję ten sen.
Pozdrawiam

4. strzala amora • autor: Nierozpoznany#35272011-09-16 16:31:18

Pochwalisz się jak cię trafi "strzała amora"?

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)