zdjęcie Autora

18 grudnia 2012

Karol Żelazny

z cyklu: Złoty Środek (odcinków: 79)

Ludzie nie chcą być zdrowi i szczęśliwi


« Zaufaj Intuicji Jose Silva i Bert Helliger – szamani twardej ścieżki ( z Teksasu i Wiednia) »
Czego więc tak naprawdę chcemy? Chcemy aby naprawić nasze zabawki. Co się zepsuło? Kasa, mąż, żona, dziecko albo teściowa.

Naprawić teściową może być trudno więc zacznijmy od czegoś łatwiejszego, np. męża. Jak naprawiać? Najlepiej bezboleśnie, bez zmian, bez podejmowania i egzekwowania decyzji. Moze tak da się to zakleić plastrem a tamto skręcić drutem i będzie super!

Problem w tym że taka dorażna naprawa nie działa. Mąż przestanie żuć tabletki antydepresyjne, chodzić do psychologa albo szamana i znów będzie zepsuty.

A czemu przestanie żuć? Bo nie był naprawiany fundamentalnie, od samego dołu.

Pozostaje kwestia czy naszego bohatera w ogóle da się naprawić? A jeśli nie?

Masz przynajmniej trzy wyjscia: spróbować życia bez zabawki, kupić nową alb zaakceptować swoją starą zepsutą zabawkę taką jaka jest, tak z serca.

Bezwzględna akceptacja prowadzi czasem do fundamentalnej zmiany w tobie i w zabawce,tak oboje byliście popsuci, i ta zmiana może was naprawić. Powodzenia!

Złoty Środek: wstęp na końcu

Pewien człowiek był ścigany przez tygrysa, kiedy znalazł się na skraju stromej skarpy. Czepiając się krzaków i korzeni zaczął spuszczać się w dół. "Jestem uratowany" pomyślał, kiedy ku swojemu przerażeniu zobaczył drugiego tygrysa czekającego go na dole.

Nagle zauważył dziką truskawkę, rosnącą na prawie pionowej powierzchni skarpy. Zerwał ją i włożył do ust. Była tak smaczna, że przez chwilę zapomniał o tygrysach, rozkoszując się słodyczą truskawki rozpływającej się w jego ustach.

Ten blog jest właśnie o tej truskawce :)


« Zaufaj Intuicji Jose Silva i Bert Helliger – szamani twardej ścieżki ( z Teksasu i Wiednia) »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)