zdjęcie Autora

13 kwietnia 2020

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Koniunkcja Saturna i Plutona 2020 (odcinków: 47)

Mała epoka Wodnika: lata 2020-2026
Część pierwsza

Kategoria: Astrologia
Tematy/tagi: astro-historiaastrologiacykle planetprognoza

« Pandemia: cień epoki wyszedł na jaw Co było inaczej? Obecne i poprzednie przesilenie w cyklu Saturn Pluton »

Mamy za sobą koniunkcję Saturna i Plutona z 12 stycznia b.r. 2020 i aktualnie doświadczamy jej skutków. Ale czas gna dalej, planety krążą i trzeba przygotować się na ich nowe konfiguracje. W najbliższych miesiącach i latach czekają nas następujące tranzyty światowe („world transits” jak je nazwali Grof i Tarnas); jeden z nich, wejście Saturna do znaku Wodnika już częściowo się zrealizował w połowie marca b.r.. W większości z nich biorą udział Uran lub znak Wodnika, a ściślej jego początek, 0° Wodnika czyli punkt harmoniczny trzykrotny powietrzny. Dlatego najbliższe siedmiolecie można nazwać tytułową „małą epoką Wodnika”. Oczywiście z legendarną i w Hair śpiewaną rzekomo precesyjną Erą Wodnika nie ma ona nic wspólnego, tak jak tamta z rzeczywistością.

Wspomniane konfiguracje planet to:

  • wejście Saturna do znaku Wodnika (tranzyt Saturna przez 0° Wodnika): marzec 2020 (już było), lipiec 2020 (wstecznie), grudzień 2020 (ostatecznie)
  • wejście Jowisza tamże (Jowisz przez 0° Wod.): grudzień 2020
  • koniunkcja Jowisza i Saturna: jw. czyli grudzień 2020
  • kwadratura Jowisza (z Wodnika) do Urana (w Byku): styczeń 2021
  • kwadratura Saturna (z Wodnika) do Urana (w Byku): luty, czerwiec, grudzień 2021 – czyli praktycznie cały r. 2021, ale w 2022 odchylenie od ścisłości wciąż będzie mniejsze niż 1 stopień
  • przejście Plutona przez 0° Wodnika: pięć razy w latach 2023-24, w tym ostatecznie w listopadzie 2024 (Pluton wyjdzie z Wodnika w styczniu 2044)
  • koniunkcja Saturna i Neptuna z prawie jednoczesnym wejściem obu planet do Barana, czyli w skrócie koniunkcja Saturna i Neptuna w kardynalnym Punkcie Barana (0° Barana) w lutym 2026.

Kolejno przyjrzymy się historycznym precedensom tych światowych tranzytów. Możliwe, że pozwoli to nam postawić wstępne prognozy na ten dziwny wycinek przyszłości.

Saturn przez Zero Wodnika

Gdy to piszę, Saturn jest w 1°20' Wodnika, czyli w silnej koniunkcji z Zerem Wodnika. Podczas tej bieżącej koniunkcji sporo już wydarzyło się: WHO ogłosiła pandemię covid-19 (11 marca 2020), gdy koniunkcji brakowało do ścisłości 0.8 stopnia; następnego dnia polski rząd zaprowadził „stan zagrożenia epidemią” i zaczął przykręcać śrubę rygorów. 1 stopień po ścisłości, 7 kwietnia 2020 w Chinach zakończono blokadę Wuhanu.

Poprzednia koniunkcja Saturna z Zerem Wodnika była 29 lat temu w 1991 r.. Co się działo? Dogrywała się historia Związku Radzieckiego: przy odchyleniu +1.70° Jelcyn ogłosił zwycięstwo resurgującej Rosji (czyli swoje własne) nad walącym się ZSRR pod wodzą puczysty Janajewa; było to 21 sierpnia 1991. W grudniu tegoż roku Ukraina w referendum wybrała niepodległość; też w grudniu w Białowieży rozwiązano ZSRR – Saturn był już 5.22° po koniunkcji z Zerem Wodnika. W Polsce w tym samym miesiącu zaczęło nadawać Radio Maryja, +3.43°.

Dwie koniunkcje temu prawie dokładnie na ingres Saturna do Wodnika na orbitę wyleciał Gagarin; było to 12 kwietnia 1961, odchylenie -0.75°; ciekawe, że wówczas też była koniunkcja Jowisza i Saturna, wspomnę o niej dalej. W tym samym roku jesienią i przy prawie tych samych pozycjach powolnych planet, 30 października 1961, Sowieci poczęstowali świat równoległym prezentem: nad Arktyką zdetonowali Car Bombę, najsilniejszą (i absurdalną w swojej mocy) bombę termojądrową, jaką ktokolwiek i kiedykolwiek sporządził i użył. Saturn był wtedy „niżej” w zodiaku niż przy Gagarinie, 5.90° przed Zerem Wodnika. (Jowisz wtedy wchodził do Wodnika, a Uran do Panny.)

Trzy koniunkcje temu w 1933 r., przy odchyleniu +7.52° Hitler został kanclerzem Niemiec. Wcześniej, ale tej samej zimy, przy +3.18°, Stalin i jego drużyna zainicjowali ludobójstwo głodem – Hołodomor – w Ukrainie.

Cztery koniunkcje wstecz był rok 1903, gdy Orville Wright poleciał pierwszym proto-samolotem: przy odchyleniu +6.48° – w uderzającej analogii z Gagarinem dwa obiegi Saturna później. Saturn był w koniunkcji z Marsem, oczywiście obie planety na początku Wodnika. W tej samej teoretyczno-rewolucyjnej serii Uljanow-Lenin pytał „Co robić?”, -4.9°, a Dmowski definiował „nowoczesnego Polaka”, przy +9.3°.

Z wcześniejszych wydarzeń odnotuję zdobycie tureckiej twierdzy Azow przez Kozaków (21 czerwca 1637, -7°), co było testem kozackiej siły i tęsknot i przygrywką do wojen pod Chmielnickim 11 później podczas koniunkcji Saturna i Plutona. Oraz ostateczne zdobycie Meksyku przez Cortesa: 13 sierpnia 1521, +11°, więc już właściwie poza koniunkcją z 0° Wodnika, ale z Saturnem jak najbardziej w tym znaku; wojna z Aztekami roztoczyła się właśnie podczas koniunkcji.

Czego w tej serii wydarzeń, na pierwszy rzut oka od sasa-lasa, możemy się dopatrzyć?

Zwraca uwagę ciąg w górę: czyli pierwszy lotniczy test Wrightów, 1903, i pierwsze orbitowanie Gagarina, 1961.

Kilka wydarzeń ma wspólny sens: „słaby rośnie w siłę”, lub dopiero swoją przyszłą siłę sobie uświadamia, lub tę odkrytą niedawno siłę zaczyna właśnie egzekwować. Jest to oczywiste w przypadku Lenina, który formułuje nową taktykę dla swoich przyszłych followers, po tym, jak dotychczasowa partia mu się rozpadła. Podobnie Dmowski dopiero zbiera teoretyczne myśli. Do tego samego klucza należy pierwsza audycja Tadeusza Rydzyka: oto dotąd słaby i nieznany próbuje swoich sił. Zdobycie Azowa miało podobną „energię”: oto lekceważona i niezauważana przez główne siły banda stepowych piratów bierze fortecę głównego rozdającego karty w regionie, czyli Turcji, fortecę, która była korzeniem tureckiego panowania na pograniczu Stepu i Morza. Sens „słaby bierze górę” i pozostaje jako zwycięzca na arenie, ma też akcja Jelcyna z 1991 r., i wygrana Hitlera z 1933 r.. Cortes z setką desperadów też był słabeuszem w porównaniu z tysiącami wojowników Montezumy. Wszystkie te wydarzenia spina idea rewolucji, rozumianej jako wyłonienie się nieznanej wcześniej, nieobecnej lub rozproszonej siły, która bądź wtedy się wyłania (Lenin, Dmowski, Rydzyk), bądź odnosi pierwsze zwycięstwo, wraz z którym się konstytuuje (Azow, Hitler), bądź zwycięża ostatecznie (Cortes, Jelcyn).

Trzecią kategorię stanowią pokazy brutalnej, zgniatającej siły: tu należą Car Bomba, zaprowadzenie Hołodomoru, i takiż współ-sens miało zwycięstwo Cortesa, przecież genocyd na ludach Wyżyny Meksykańskiej; wszystkie trzy „miażdżenia” absurdalne w swym masowym i bezmyślnym okrucieństwie.

Niedawnych wydarzeń okołokoronawirusowych nie analizuję jako zbyt świeżych; obecna koniunkcja (lub ingres Saturna do Wodnika) trwa i jeszcze się nie rozwinęła.

Jowisz przez Zero Wodnika

Jowisz okrąża Słońce, Ziemię i zodiak w ciągu 11,86 lat. Podczas poprzedniego przejścia przez 0° Wodnika wynaleziono Bitcoin! – Z b. dobrą ścisłością, bo przy -0.45° odchylenia; 3 stycznia 2009.

Trzy cykle temu Gorbaczow został sekretarzem generalnym czyli gensekiem: 11 marca 1985, odchylenie +7.17, więc już sporo „po”.

Cztery cykle temu w r. 1973 miała miejsce długa seria burzliwych wydarzeń; jednak głównym czynnikiem wydaje się w niej nie tyle ingres Jowisza do Wodnika, co równoczesna kwadratura Saturna do Plutona. Wtedy została odpalona wojna Jom Kippur , podczas której OPEC użył szczególnej broni: embarga czyli wstrzymania sprzedaży ropy naftowej, co pociągnęło kryzys gospodarczy. Wtedy Pinochet obalił i zabił (oczywiście nie swoimi rękami) Allendego, w USA zaczynała się afera Watergate, a „my” dosłownie w tych samych październikowych dniach wygraliśmy swoją małą piłkarską wojnę na Wembley. Jednak Jowisz wchodzący do Wodnika był wtedy raczej astro-przyczyną numer dwa, nie główną.

Z dawniejszych wydarzeń wojennych, zwracają cztery przypadki, które można objąć formułą „dobijanie bestii” lub „wyważanie bramy” (z trupem bestii ewentualnie w tle). Były to: Traktat z Kanagawy (marzec 1854, -5.58°) którym komandor Peary wyważył drzwi do zamkniętej dotamtąd Japonii; desant pod Warną, w którym Brytyjczycy i Francuzi weszli do Wojny Krymskiej (maj 1854, ten sam obrót i faza Jowisza co poprzednio, -3.8°); lądowanie Wilhelma Orańskiego czyli początek angielskiej Chwalebnej Rewolucji (listopad 1688, -8°), który właściwie stał się początkiem nowoczesnej Anglii; Bitwa pod Sadową (lipiec 1866, odchylenie -0.75°) – bestią była Austria Habsburgów pobiedzona przez wschodzące mocarstwo Pruskie, od czego musiała przepoczwarzyć się w Austro-Węgry, by po półwieczu runąć w niebyt.

Także podczas przejść Jowisza przez Zero Wodnika Rosjanie odpalili swoją pierwszą bombę jądrową (sierpień 1949, -7°), proklamowano Chińską Republikę Ludową (październik 1949, -7°), a bracia Montgolfier jęli się pierwszych prób z balonem (listopad 1783, -1°). – Wydarzenia te pasują do odpowiednich serii z Saturnem na wejściu do Wodnika.

Wyciągamy stąd wnioski, że koniunkcja Jowisza z harmonicznym punktem 0° Wodnika:

  • Sprzyja wynalazkom: patrz bitcoin (pierwsza kryptowaluta oparta na blockchainie), balon – przy czym oba wynalazki mają sens oderwania od „ziemi”: przy balonie Montgolfierów od dosłownej ziemi pod stopami, przy bitcoinie od jakiejkolwiek monetarnej materialności, nie tylko metalu, ale i ludzkiego, rządowego nadzoru i kontroli

  • Wzmacnia inne bardziej skuteczne konfiguracje planet, działa jak ich amplifikator – patrz burzliwa jesień 1973

  • W wydarzeniach typu „dobijanie bestii” lub „wyważanie bramy” możemy widzieć ogólniejszą kategorię wymuszania modernizacji. Do tej serii można doliczyć zakładanie Księstwa Warszawskiego przez Napoleona, które działo się też w tej fazie Jowisza, choć z tamtego rozwlekłego procesu trudno wybrać odpowiednio ostry punkt w czasie.

Koniunkcja Jowisza i Saturna

Koniunkcje te wypadają co 20 lat (dokładniej: 19,84 roku). Poprzednia z 2000 r. nie popisała się niczym ważnym; z tamtego czasu pamiętam dobrą koniunkturę na rynku prasowym. Bogatsza w wydarzenia była koniunkcja z lat 1980-81, wtedy miały miejsce, sortując wg ścisłości aspektu: zamach na Jana Pawła II (maj 1981, -2.67°), rajd Izraela na irackie instalacje jądrowe (czerwiec 1981, -2.38°); objawienia w Medziugorju (tak samo, -0.25°) i już mocno po ścisłości koniunkcji, stan wojenny w Polsce (+12.80°) – ale wtedy była to potrójna koniunkcja Saturna, Plutona i Jowisza nad punktem 0° Skorpiona. Z dawnych wydarzeń w tej generycznej fazie cyklu Jowisz Saturn odbyła się intronizacja Czyngis Chana (maj 1206, +1.48°) i usuwerennienie się proroka Mahometa (grudzień 610, +3.88°).

Wspólną tendencję trudno znaleźć: raczej należy przyjąć, że ta koniunkcja jeśli się objawia, to jako wzmacniacz dla innych cykli. Jeśli Czytelnik ma własne odmienne lub poszerzające obserwacje, chętnie z nimi się zapoznam. Też trzeba brać pod uwagę, że przy jednoczesnym przekraczaniu przez obie planety Punktu Wodnika (czyli 0° Wodnika) wystąpi synergia tendencji związanych z przejściami Saturn-Wodnik i Jowisz-Wodnik.

Ciąg dalszy nastąpi. W następnym odcinku/odcinkach: aspekty Urana, Pluton przez 0° Wodnika, cykl Saturn Neptun.


Koniunkcja Saturna i Plutona 2020: wstęp na końcu

Ścisła koniunkcja Saturna i Plutona była 12 stycznia 2020. Ten układ planet dominuje jednak nad szerszym okresem: nad czteroleciem 2018-2022 i zaczyna nową saturnowo-plutonową epokę, która trwać będzie do 2053 r.


« Pandemia: cień epoki wyszedł na jaw Co było inaczej? Obecne i poprzednie przesilenie w cyklu Saturn Pluton »

komentarze

1. takie drobiazgi • autor: And21022020-04-13 21:18:10

Z drobnych obserwacji chyba wodnikowych choć i pewnie Jowiszowych współczesnych: wymuszony start ogólnopolskiego oficjalnego nauczania przez internet, wysyp różnej maści konstruktorów respiratorów i innych patentów medycznych (maski od nurkowania). Masowe groby na ofiary zarazy (Uran z byka kwadrat Saturn) i pracujące non stop krematoria (Saturn/Uran). Nauczanie w domu połączone  z zakazem wychodzenia dla dzieci - Jowisz kwadrat Uran w Byku. Zarzucenie tematu ekologii i ocieplenia klimatu na rzecz epidemii -  zdominowanie planetami w Koziorożcu - Urana w Byku. Z jednej strony "uwięzienie" społeczeństw w domach z drugiej zwolnienia osadzonych z więzień (układ Saturn Pluton  w opozycji do Raka.) Pożegnania umierających przez internet z rodzinami (neptun w Rybach w 3 domu do Saturn Pluton) też zastosowanie wynalazku. No i ogólnie - wszyscy czekają na wynalazek szczepionki - Jowisz w Wodniku...
[foto]

2. Mordory tego nie przetrzymają • autor: Wojciech Jóźwiak2020-04-13 21:26:51

Zanim napiszę drugi odcinek, jedno powiem, co wydaje mi się coraz bardziej jasne w miarę obserwowania układów planet 2020-22: mordory tego nie przetrzymają.
[foto]

3. Nadzieja w mroku • autor: Siena2020-04-13 21:35:36

Jednym z tych mordorow bedzie kapitalizm z zdegenerowanym sektorem bankowym
[foto]

4. Elegia na redukcję mordorów • autor: Edward Kirejczyk2020-04-14 00:40:31

W mordorach gołym, nieuzbrojonym okiem widać nadmiar personelu i wiele zmarnowanych możliwości pracy zdalnej. A co z potrzebami ludzkimi, wg Maslowa i niezliczonych następców? Korporacyjni wielcy chcą mieć oko na wszystko. Tylko po co śledzić osobiście, skoro można zdalnie przywołać do porządku i wezwać do raportu każdego, kto nie ruszył myszką dłużej niż 10 min.? Ludzie garną się do ludzi, wielkiego świata i Bóg wie czego jeszcze. Pierwszy raz zetknąłem się z tym w końcu lat 70. XX w. chyba w Zalesiu (tym w połowie drogi między Białą Podlaską a Terespolem) albo w bardzo bliskim sąsiedztwie. W miejscowym tzw. przedsiębiorstwie uspołecznionym brakowało do pracy kobiet. Płacono lepiej niż w Białej Podlaskiej - wówczas mieście wojewódzkim. Ale kobiety wolały marnować czas i siły jeżdżąc do BP (w drodze powrotnej łatwiej było dostać po zębach przecinakiem biletowym niż dostać się do autobusu), niż zostać na miejscu. Kiedy rozmawiałem o tym ze studentkami, komentowały krótko: miasto przyciąga.
Możliwości pracy zdalnej były od dawna, nie tylko w biurach. Ze siedem lat temu dostałem europejski certyfikat zdalnego prowadzenia zajęć akademickich. To oczywiście jeden z wielu tysięcy przykładów na brukselskie absurdy - na cholerę komu taki certyfikat? Musiałem w tym celu zdać egzaminy z wielu umiejętności, w tym organizowania i nadzorowania portali wiki. Kto dziś wykorzystuje te wyrafinowane techniki? Czy one w ogóle pasują do polskiej edukacji na jakimkolwiek poziomie, nawet studiów doktoranckich?
Nie wierzę w likwidację mordorów. Ludzie za bardzo lubią budować ściany więzień z własnych pleców. Ale odradzam inwestowanie w spółki budujące, będące  właścicielami lub operatorami biurowców. Po epidemii ta branża powinna skurczyć się o co najmniej 20%.

5. Kilka możliwych wydarzen • autor: Mikołaj2020-04-14 06:29:06

Kilka możliwych wydarzen w duchu przykładów z tekstu:1. Wprowadzenie de facto komunizmu w Europie - centralnie sterowana gospodarka, nacjonalizacja środków produkcji, nasilona inwigilacja i kontrola populacji. Takim Jelcynem może być biurokracja europejska, której wielu wieszczyło bezzębny upadek, a tu niespodzianka. Ostatni kop od socjalizmu zanim wszystko zbankrutuje i Europa pogrąży się w nowym ciemnym wieku
2. Likwidacja papierowego euro, wprowadzenie cyfrowego euro, delegalizacja nieoficjalnych krypto walut. Są informacje, że testy już trwaja. Celem jest egzekucja opodatkowania oraz negatywnych stop procentowych
3. Wprowadzenie obowiązkowych podskórnych chipów - pod pretekstem uchronienia społeczeństwa przed ludźmi bez szczepień 

Tak czy owak, totalitaryzm. Dużo się mówi o Chinach, systemie punktowym dla dobrych i niedobrych obywateli, a nasi miejscowi towarzysze nie próżnują.

Aż się tęskni za dawnymi problemami typu ile jest płci albo jak nie urazić kogoś kto szuka sposobu by być urażonym
[foto]

6. „Rządy PiS-u to szczyt osiągnięć bullshit państwa” • autor: Wojciech Jóźwiak2020-04-14 09:01:15

7. kontynuacja postępu • autor: Jerzy Pomianowski2020-04-14 21:00:12

Pis po prostu kontynuuje politykę poprzedniej władzy. Tworzenie urzędniczej fikcji postępu, i konieczności ciągłej walki.  Aktualnie (przed wirusem)  walki ze smogiem, walki o milion pojazdów na bateryjki.  Pechowo trafiło na tą zarządzoną odgórnie pandemię. Niestety opozycja nie ma dla narodu jakichś atrakcyjnych propozycji. Przedłużyć wiek emerytalny, zapędzić dziadków do roboty w magazynach, zagonić kobiety do roboty przy szparagach w Niemczech.  Dać każdemu 3 stówy.To jest słabo nośne.

8. O nowych restrykcjach • autor: Weider2020-04-16 18:44:56

Nie jestem zdecydowanie fanem partii rządzącej. Ale w kwestii ostatnich obostrzeń i mandatów udzielanych przez często traktujących się jako propolicjantów ludzi mam ambiwalentne uczucia. Słyszałem o paru rzeczach które mnie zszokowały. O tym, że policjanci proszą o okazywanie produktów, które zostały zakupione aby ocenić czy jest to produkt pierwszej potrzeby. Gdyby był zakaz kupowania powiedzmy kosmetyków to chyba legalnie nie były by sprzedawane. Każdy słyszał, że nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Ale ja mam wątpliwości i chętnie się dowiem dla czego piszę bzdury bo tak: Dzisiaj jest pierwszy dzień obowiązkowego noszenia masek w Polsce. Poszedłem dzisiaj do marketu po zakupy. Spacer w dwie strony zajął mi góra 25 minut. I w tym czasie spotkałem 7 osób, które nie nosiły masek. Nie liczę oczywiście tych, które znajdowały się na swojej posesji czy za ogrodzeniem w miejscu pracy. Mówię prawdę. Czy ten nakaz, jest strasznym i bez podstawnym pozbawieniem/ograniczeniem wolności. Bo moim zdaniem nie jest a już na pewno nie jest bezpodstawnym. I na pewno nie jestem zwolennikiem aby dyrektywy i regulaminy były nie jasne. I żeby człowiek nie mógł realnie odwołać się od mandatu bo wiemy jak jest. Podobno sanepid wlepia kary przeciętnie 6.000, które musisz opłacić teraz a zaskarżać je możesz później i pewnie w bladej abstrakcji. A teraz grozi ci wejście na konto. Ja tą przeginke rozumiem. Ale jeżeli jest kwarantanna i izolacja inaczej lockdown to dla mnie 12.000 pln dla rowerzysty to nie jest to moim zdaniem cena z kosmosu. Przepisy są nie jasne - podobno nawet wzięci prawnicy mają problem aby to interpretować. Ale takie osoby niweczą wysiłki i koszty jakie zostały poniesione przez wszystkich. A kiedyś w telewizji słyszałem, że głupota nie jest okolicznością łagodzącą.
[foto]

9. Nadużycia w imię walki z wirusem • autor: Wojciech Jóźwiak2020-04-16 19:31:41

Zalecam przeczytać w Nowej Konfederacji tekst "Wolność zainfekowana, czyli nadużycia w imię walki z wirusem" autor Tomasz Pułról, dzisiaj czyli 16.04.2020.
NK jest pod paywallem, ale dla tego jednego tekstu warto wykupić abonament.

10. po co jest pandemia • autor: Jerzy Pomianowski2020-04-18 20:47:25

No cóż. Okazało się że zarządzenie światowej pandemii jest skuteczniejsze niż walka z ociepleniem, smogiem, faszyzmem, świniobiciem,  z przeciwnikami czegokolwiek. Pandemia będzie trwała tak długo aż zostaną zrealizowane cele finansowe, gospodarcze, czy polityczne jej wprowadzenia.
[foto]

11. Internetowe wybory • autor: Arkadiusz2020-04-19 15:44:42

Senat doda do pisowskiej ustawy głosowanie przez Internet. To chyba pomysł na czasie?
[foto]

12. Dla pamieci wklejam moje uwagi... • autor: Wojciech Jóźwiak2020-04-19 20:26:57

...sprzed roku nt. małej epoki Wodnika:

Zły internet papier skosił (2019-05-07 15:32:48)

--- W latach 1995 - 2003 Uran był w Wodniku i to połączenie dwóch uranicznych sił skosiło papier. Skosiło też łokmeny, szpulowe wideo, aparaty na błonę i firmę Kodak. Tamta mała epoka Wodnika zaprowadziła masową komputeryzację, laptopizację, internetyzację, mobilizację komórkową, cyfrową fotografizację zintegrowaną z telefonem, GPS-yzację i wikipedyzację. Jak pomyśleć, to w całkiem innej rzeczywistości od tamtego czasu żyjemy.
[foto]

13. Ciąg dalszy nastąpi. Dlaczego jeszcze nie nastąpił? • autor: Wojciech Jóźwiak2020-05-04 10:49:47

Zakończyłem ten artykuł nast. akapitem:
"Ciąg dalszy nastąpi. W następnym odcinku/odcinkach: aspekty Urana, Pluton przez 0° Wodnika, cykl Saturn Neptun. "
Napisałem to równo 3 tygodnie, 21 dni temu. Dalszego ciągu dotąd nie napisałem, ponieważ bardziej zajęły mnie inne sprawy. Prócz tego przyjąłem, że skoro ta Mała Epoka Wodnika zacznie się na dobre w grudniu b.r. 2020, to mam czas na dopracowanie i dokończenie. I tak jak dotąd trzymam.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)