zdjęcie Autora

24 września 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Marchewka i Kij - człowiek bez bagażu w grupie Sułtana Brunei


« Bańka mydlana - osobistość w grupie Sułtana Brunei Miecz Plotki - człowiek z bagażem w grupie Sułtana Brunei »
Jeśli jesteś osobą bez bagażu tj. nie masz problemów ani sukcesów, które komunikujesz przy dowolnej okazji, nie masz też silnie zaznaczonego zdania w grupie "Sułtana Brunei" spotka cię na początku marchewka.
Ludzie są responsywni, a więc inteligentni i mili. Znów nie jest to celowe działanie, co więcej mgliście może docierać do ciebie, że nie wiesz dlaczego są tak inteligentni i mili. Ale wszystko idzie naturalnie i jest ok. Nikt na nic nie naciska..
w każdym razie nie na ciebie. Nie wiesz, bo nie możesz namierzyć prawdziwego źródła komunikatów i responsywności tj. "sułtana Brunei" .
Za to zwykle jesteś na samym początku światkiem tego rytuału odświeżania wiary w Sułtana Brunei. Co zresztą ma paradoksalnie wartość uspokajającą: Ci ludzie są tacy mili i inteligentni, bo sami chcą i robią coś:
medytują, jogują, czytają coś, chodzą w jakieś miejsce, spotykają się z kimś, ćwiczą coś. I to jest źródło ich powodzenia, prestiżu, władzy, bycia miłym, inteligentnym i uprzejmym. Marchewka dla ciebie.
Marchewka działa dopóki nie staniesz się responsywny względem grupy.
Dopóki nie będziesz wystarczająco inteligentny, miły i uprzejmy.
Jeśli staniesz się responsywny - czeka cię KIJ. Kij bierze się z budowania lojalności - musisz wiedzieć względem czego lub kogo jesteś responsywny, reagować na to samo źródło komunikatów, lojalności, prestiżu, władzy.
Inaczej o tym mówiąc: Jeśli jesteś jednym z nas musisz udowodnić swoją lojalność dla Sułtana Brunei. Dopóki nie udowodniłeś lojalności, nie jesteś jednym z nas. A przecież czujesz się z nami związany i czujesz się jednym z nas, nieprawdaż?
Tu należy się dygresja: znów propaganda antysektowa-antykultowa robi swoje. Opowieści odrzuconych kochanków lub osób obserwujących zakochanie z boku. Nic z tego nie zgadza się z sygnałami otrzymywanymi z grupy! Do momentu zadzierżnięcia wystarczająco silnej więzi - "lojalności względem grupy" wszystko dzieje się naturalnie. Podobnie naturalnie wyglądają pierwsze wyzwania..stawienie się na spotkanie/imprezę, zrobienie herbaty! Tylko eskalacja tego jest zbyt szybka, kij za szybko nabiera tempa i rozmachu!
To jest moment utraty Ja, traumy powodującej odrzucenie zwykłego Ja. I zachowanie dookoła szybko pokazuje: BĘDZIESZ OKŁADANY KIJEM DOPÓKI NIE UZNASZ PRAWDZIWOŚCI SUŁTANA BRUNEI. POWIEDZ TAK TO PRAWDZIWY SUŁTAN BRUNEI I TO SIĘ SZYBKO SKOŃCZY...
OKŁADANIE KIJEM DZIEJE SIĘ Z TWOJEJ WINY!
Rozdmuchane "Ja jestem sułtanem Brunei, ty jesteś winny przykrości jaką mi sprawiasz to kwestionując. Gdy zrobisz mi herbatę, bogactwo sułtana Brunei spłynie na Ciebie, sam sobie jesteś winny biedy, kwestionując bogactwo sułtana, przecież to prawdziwy Sułtan Brunei"
Powiedz Tak!

Złam rozum! i zrób to z własnej nieprzymuszonej woli...

C.D.N.

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Bańka mydlana - osobistość w grupie Sułtana Brunei Miecz Plotki - człowiek z bagażem w grupie Sułtana Brunei »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)