zdjęcie Autora

25 lipca 2011

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Astro-obserwator (odcinków: 202)

Masakra na Utoya i złowroga trzynasta harmonika

Kategoria: Astrologia

« Sny i (twój, nasz) związek z imum coeli Kariera i zagadkowa śmierć Andrzeja Leppera »

22 lipca 2011 o godz. 15:22 w centrum Oslo wybuchły bomby zabijając siedmiu przechodniów. Ok. półtorej godziny później, czyli przed godz. 17-tą, przebrany za policjanta terrorysta zaczął strzelać do młodzieży na zjeździe na wyspie Utoya – też w rejonie stolicy Norwegii. Zamordował 86 osób – taką liczbę podaje prasa w chwili gdy to piszę.

Co widać w kosmogramie ta moment tej masakry? Nie jest „różowo”: Pluton i Uran stoją w kwadraturze. Mniejsze „złe” aspekty, półkwadratury (po 45 stopni) tworzą Mars z Jowiszem i Merkury z Saturnem. Ale te układy planet, chociaż faktycznie nieprzyjemne, nie wyjaśniają jeszcze grozy wydarzenia, które wtedy nastąpiło. Stu zamordowanych w małej Norwegii, to jakby sześć tysięcy w 60-krotnie ludniejszych Stanach Zjednoczonych. Czyli, względnie, większa skala nieszczęścia niż atak na WTC w 2001 roku!

Coś mnie tknęło, gdzie szukać astrologicznego wyjaśnienia. W trzynastej harmonice. Co to jest? Otóż zwykły zodiak należy do dwunastej harmoniki. Powstaje przez podział koła ekliptyki na 12 części. Popularne aspekty: opozycja, trygon, kwadratura, także wywodzą się z podziału na 12: opozycja to 6/12, trygon 4/12, kwadratura 3/12. Astrologowie często używają piątej harmoniki – kiedy rysują aspekty kwintyl i bikwintyl, czyli 1/5 i 2/5 koła, oraz siódmej.

masakra_utoya.jpg

W kosmogramie masakry na Utoya cztery złoczynne planety: Pluton, Neptun, Mars i Saturn tworzą układ powiązanych 13-krotnych aspektów.

Z każdą harmoniką wiąże się szczególny kompleks znaczeń. Piąta harmonika oznacza energię, entuzjazm i charyzmę. (Papież Jan Paweł II miał urodzeniowy horoskop oparty na 5-tej harmonice.) Siódma oznacza uduchowienie. Co może znaczyć harmonika TRZYNASTA? Od czasu Johna Addeya, „wynalazcy” harmonik w astrologii (napisał książkę o nich w 1976 r.), podejrzewamy, że oznacza śmierć, zwłaszcza gwałtowną i masową, a także nieprzystosowanie do życia. Trzynastkowy układ planet nad Utoya to podejrzenie potwierdza.

Te dni w ogóle były smutne. Następnego dnia zmarła, nie dożywszy 28 lat, kultowa brytyjska piosenkarka Amy Winehouse. Poszła w ślady Marylin Monroe, Janis Joplin, Jima Morrisona. W mojej okolicy powiało grozą, bo ujawniono, że tuż przy zabytkowym Milanówku, mieście-ogrodzie, ma być budowany mega-park rozrywki, polski disneyland. Ale jest nadzieja, że skończy się na gadaniu, bo trzynasta harmoniczna nie sprzyja budowaniu, nawet takiej groteski.

Astro-obserwator: wstęp na końcu

Dawniej pod tytułem „Mesuranema”, z greckiego mesouranêma co znaczy „środek nieba” czyli medium coeli.


« Sny i (twój, nasz) związek z imum coeli Kariera i zagadkowa śmierć Andrzeja Leppera »

komentarze

[foto]

1. Czas ołowiu... • autor: Terravis Wiktor Rumocki2011-07-25 19:31:05

Nie wiem Wojtku czy się ze mną zgodzisz, ale wydaje mi się, że:
1. Dominował tutaj Saturn, bo był blisko MC. Był to czas planetarny Saturna - planety łączonej przez alchemików z ołowiem, który tutaj wystrzeliwany był w kierunku ofiar. Ponadto zamachowiec zadeklarował ultrakonserwatywne poglądy, co z Saturnem dobrze koreluje.
2. Księżyc w wojowniczym Baranie - zakorzeniona w podświadomości szaleńca nienawiść znalazła ujście.
3. Mars w Bliźniętach - to połączenie miało złą opinię w tradycji Złotego Brzasku: przypisane jest w tamtym systemie do dziewiątki mieczy , która nosi u Crowleya tytuł okrucieństwo a oryginalnie był to nawet tytuł rozpacz i okrucieństwo.
Co prawda wspomniana dziewiątka mieczy tak jak ustaliłeś może mieć sens pozytywny w postaci walki o wolność i chęci uwolnienia się od ograniczeń, ale bywa, że karta ta jest paskudna i wspomniane uwolnienie od ograniczeń prowadzi do koszmaru.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)