zdjęcie Autora

18 listopada 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Matematyka świadomości I

Kategoria: Techniki rozwoju

« Miękkość i twardość cudów- słaby lub mocny Panpsychizm Kim Jestem? O kruchości i nieciągłości JA »

Pisząc Teorię Wielkiego Transu .. zaznaczyłem, wytłuściłem i skapitalizowałem(:)), co następuje:

JA MYŚLĘ O ŚWIADOMOŚCI I TRANSIE, A NAWET ŻYCIU W KATEGORIACH-METAFORZE RACHUNKU RÓŻNICZKOWEGO I CAŁKOWEGO.

I bynajmniej nie miałem na myśli, że to jakiś szczególnie zaawansowany styl myślenia. A jedynie to, że metafory leżące u podstaw naszego myślenia mają wpływ na przebieg owego myślenia.  Nieświadome założenia kształtują świadome rozumowanie.   W przypadku całek i różniczki, myślenie kategoriami małych zmian czyniącycc dużą całość, kroków tworzących pole jednocześnie pozostających nieciągłymi.

Przyjrzyjmy się więc tej matematyce świadomości:

PLUS i MINUS - skłaniają do myślenia w kategoriach podobnych elementów zbioru.  Mam 4 samochodziki, jeden oddaję, dwa dostaję, ile to będzie?

Czyli spokojnie można twierdzić, że  metafora dodawania czy metafora odejmowania leżąca u podstaw rozumowania będzie skłaniała do uogólnień(wrzucam wszystko do tego samego zbioru) oraz czyniła ze składowych realne obiekty(samochodziki).

MNOŻENIE i DZIELENIE są automatyzacją dodawania i odejmowania, przeniesieniem ich w tło, ku nieświadomości. Myślenie kategoriami mnożenia będzie sugerować oczywistość wyniku. Tutaj podstawiłbym za przykład astrologię: Mars przemnożony przez Słońce czy Słońce podzielone/osłabione wpływem Marsa gdzieśtam..

 

DZIELENIE, PIERWIASTKOWANIE - umieściłem dzielenie tutaj, trochę niesłusznie, ale dla większości osób chyba się zgadza. Siłą rozpędu w tej kategorii jeszcze bardziej niesłusznie znalazłyby się ułamki. Pierwiastki liczy się przez zgadnięcie. W ten sposób pierwiastkowanie, dzielenie wzmacnia tendencję by założenie, hipotezę uznać za pewnik. Patrz: Kwanty - a raczej kwantomowa, odwołujaca się do mikronanoformułamkowych doskonały przykład myślenia kategoriami dzielenia, pierwiastkowania.

 

RÓWNANIE - będzie wzmacniało tendencję do obiektywności, usuwało figurę obserwatora, przenosiło na zewnątrz własne obserwacje tj. wzmacniało projekcje.

 

Siłą rzeczy proste podstawowe działania, uproszczają rzeczywistość. Równają ją.   Choć pewnie czasami ułatwiają podkreślenie istoty sprawy.

C.D.N. (do zastanowienia)

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Miękkość i twardość cudów- słaby lub mocny Panpsychizm Kim Jestem? O kruchości i nieciągłości JA »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)