zdjęcie Autora

12 czerwca 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Miejski drim

Kategoria: Techniki rozwoju

« Wyższy poziom świadomości Wyrd - magiczna siła transu »
Nie wykreślajmy szamanienia z miasta. Tu jest potrzebne: Tu gdzie są ludzie. To mój odzew po przeczytaniu Miasta. Faktycznie nie-miejskie poszukiwania przestrzeni są łatwiejsze. Twarda ścieżka, a tak trochę na łatwiznę...
Żart! :)
Dla mnie, być może przez zbuddyjszczenie żywioły w mieście są równie mocno zarysowane, co w plenerze. Miasto jest ludzkie. Przestrzeń jest tak samo obecna, jak w ciele ludzkim. Płyny, woda tak samo jak w ciele ludzkim. Kości-ziemia jak w ciele ludzkim. Metabolizm, ogień jak w ciele ludzkim.  Tu też jest energia, moc, drim(lub śnienie ! :), które jakoś ludzi ściągnęło i zasila do owego zajmowania przestrzeni, natręctwa i rozpychania się. A w tym drimie natura jest natrętna, wpycha się, przepycha się i rzuca w oczy, a w nie-mieście zwyczajnie jest. Ten drim, również tworzy inność, która usiłuje odnaleźć się poza miastem.
My tu zwyczajnie mamy inne duchy do ujarzmiania i obłaskawiania! I potrzeba zdolnych do tego szamanów.
Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Wyższy poziom świadomości Wyrd - magiczna siła transu »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)