zdjęcie Autora

04 września 2011

Kahuna

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Młody nożownik

Kategoria: Sny i wizje

« Górska wycieczka i sprzątanie kościoła Mężczyźni w ciemnych okularach »
Szedłem przez jakieś podwórko. Mijałem młodego mężczyznę, właściwie chłopak, może miał 18,19 lat. Gdy się mijaliśmy bardzo dziwnie mnie obserwował. Ja zszedłem mu z drogi, nie chcą go denerwować. Gdy byłem już przy swoim aucie usłyszałem jego kroki i to, jak otwiera nóż sprężynowy. Biegnie w moją stronę. Odwracam się by zrobić unik i się budzę.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Górska wycieczka i sprzątanie kościoła Mężczyźni w ciemnych okularach »

komentarze

1. No nie wiem,ale jak • autor: Nierozpoznany#15472011-09-04 13:28:41

No nie wiem,ale jak masz kłopoty to może być nerwicowe. Opiszę swój sen.
[foto]

2. nerwica • autor: Kahuna2011-09-04 13:54:17

Faktem jest, że ostatni tydzień był dosyć nerwowy. Przyszły też nie zapowiada się lżejszy. Ale wrodzony optymizm podpowiada mi, że wszystko dobrze się skończy. Może dlatego ten młody człowiek mnie nie zabił.
[foto]

3. Cień • autor: Wojciech Jóźwiak2011-09-07 15:35:30

Ten młody nożownik to (oczywiście!) postać, która w jungowskiej psychoanalizie nazywa się Cieniem. Czyjś Cień reprezentuje wszystko to, co dana osoba ma w sobie, w umyśle, a co chce ukryć i do czego nie chce się przyznać.
Gdy w śnie pojawia się agresywny Cień, to jakby coś w tobie mówiło: „Ach, gdybym wziął jakieś ciężkie, ostre narzędzie i z nimi się porachował!” Masz w sobie agresję, którą tłumisz i obawiasz się, że wybuchniesz.
Cienie są różne, uzbrojony agresywny osobnik płci meskiej jest dośc typowy. Mnie kiedyś w snach prześladowała postać Meksykańskiego Bandyty. Drugi typowy wariant Cienia to agresywne niebezpieczne zwierzęta: niedźwiedzie, lwy, gryzące koty. Węże. Pająki. Dziwaczni osobnicy kryjacy się po mgłach, zaroślach i cmentarzach. (Kościo)trupy itp. "Pokaż mi swojego Cienia, a powiem ci kim jesteś."
Na cienia młodo-agresywnego (raczej na problemy, przy których wystepuje on jako towarzyszący objaw) można spróbować banalnego sposobu: zająć mięśnie - przez ruch, jakieś sportowe ćwiczenia. Wtedy twoja energia zablokowana w Cieniu (jeśli zechce), skieruje się na pożyteczniejsze cele.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)