zdjęcie Autora

05 kwietnia 2015

Nes W. Kruk

z cyklu: Trans-Forma (odcinków: 3)

mono-ZAD

Kategoria: Nowy szamanizm
Tematy/tagi: muzykatrans

« Rave-N_77 ZAD - Crazy Horse »

Projekt ZAD (Zespół Adaptacyjno-Dramatyczny) to  mój pierwszy otwarty projekt transowo-muzyczny powołany do życia po równonocy wiosennej 2013. Wszystkie zbiory utworów w ramach tego projektu mogą być modyfikowane, a chętni do wzięcia udziału mogą rozszerzać ścieżki o własne dźwięki. W dobie internetu można współtworzyć muzykę bez konieczności spotykania się w jednym studio. Zainteresowanym służę surowymi ścieżkami (bez upiększaczy typu delay) i jednocześnie zapraszam do współpracy.

Zbiór "mono" jest pierwszym z cyklu ZAD.

Wszystkie utwory służą mi do wprowadzania się w trans lub w odmienny stan świadomości (wcześniej też do usypiania Luny), więc nie jest to stricte twórczość muzyczna. Jeśli już uznać to za twórczość, powiedziałbym, że to muzyka transowa. Etniczni szamani czy dawni czarownicy wykorzystywali narzędzia i instrumenty im znane i osadzone w kulturze. Podobnież ja nie wzbraniam się przed wykorzystaniem współczesnej technologii. Szamanizm i czarostwo (rodzime) to ścieżki magiczne na wskroś praktyczne. Jeśli muzyka transowa wprowadza w trans, to kwestia instrumentu czy narzędzia jest sprawą drugorzędną.

Do odsłuchiwania zazwyczaj używam dobrych słuchawek. Wszystkie utwory z cyklu ZAD (w sumie kilkadziesiąt) nagrane zostały zwyczajnym smarfonem i9100 i zmiksowane aplikacją typu looper na androida do beatboxu i obrobione zazwyczaj w audacity.

Dźwięki to głównie wokaliza, proste instrumenty (didgeridoo, drumla, djembe), przedmioty (patyki, butelki, sprężyny, kamienie, woda itp).


 1. Szer Rate
 2. Pikap Ommm
 3. Hej Papa Rapabowie Czikamra
 4. Rhka Pa Pu
 5. Luna
 6. Sham
 7. Ptaszek Łihi
 8. Logos
 9. Fiu Fiu
 10. Matka Pierze
 11. Rrakh Jap
 12. Pan Pompa Nic Nie Mówił O Pogrzebie
 13. Szerrate Szer Re

Do pobrania tutaj.

Trans-Forma: wstęp na końcu

Muzyka, dźwięk i ruch - odwieczne techniki transowe dla szamanów, szamanek, szamanistów, czarowników i czarownic, wiedźm i wiedźminów. N-joy.

Korekta przez: Radek Ziemic (2015-04-08)« Rave-N_77 ZAD - Crazy Horse »

komentarze

[foto]

1. Nie można • autor: Radek Ziemic2015-04-08 22:17:23

ani ściągnąć, ani otworzyć plików. Folder się otwiera, a dalej nic. A może ja nie mogę. Czy jest potrzebna jakaś specjalna technologia?
[foto]

2. kliknąć • autor: Nes W. Kruk2015-04-09 03:01:54

Wystarczy kliknąć strzałkę u góry strony. Po najechaniu kursorem pojawia się napis "pobierz". :)
[foto]

3. JEST • autor: Radek Ziemic2015-04-09 12:26:09

Dziękuję. :-)

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)