zdjęcie Autora

21 października 2014

Marcin Michalik

z cyklu: Tarot i inne doświadczenia (odcinków: 29)

Nasze ezoteryczne środowisko


« Szpitalne OOBE Sny a życie realne »

Dlaczego w społeczeństwie osoby publiczne są albo dotkliwie piętnowane, albo na wskroś uwielbiane? Żenująca jest płynąca z wielu ust fala nieprzemyślanej, niekonstruktywnej krytyki. Ludzie czepiają się dosłownie o wszystko. Przeszkadzają im kompletnie nieistotne szczegóły. Problem polega na zwykłej zazdrości i chęci wyżycia się przez zakompleksione osoby. Osobniki tego typu uwielbiają wylewać swój jad na innych. Niestety, w naszym ezoterycznym środowisku zjawisko to występuje nagminnie. Nie ukrywajmy, że bardzo znaczna część z nas to życiowi nieudacznicy. Czynnikiem dopełniającym cały ten hating, jest niewątpliwie posiadanie niskich umiejętności w dziedzinach ezoterycznych przez tych osobników lub też ich całkowity brak. Dochodzi do sytuacji polegającej na niemożności spełnienia się tego danego człowieka w każdej, czy też prawie każdej sferze własnego życia. Nawet własne hobby wywołuje w nim frustrację. Kiepska sytuacja w pracy, czy fatalnie układające się życie prywatne, potrafią dobić szczególnie ludzi nadwrażliwych, których przecież od najdawniejszych czasów ciągnęło do szeroko pojętego tematu rozwoju duchowego. O ile wielu z nas jest w stanie wytrzymać niesatysfakcjonujące życie zawodowe, o tyle kwestie naszych relacji z drugim człowiekiem są niewątpliwie fundamentalnymi wartościami naszego życia. Niestety, bardzo często nie potrafimy skutecznie odnaleźć się w kontaktach z innymi ludźmi. Decydują o tym społeczne zasady, których nie potrafimy zaakceptować. Towarzystwo, w którym się obracamy, wymaga od nas określonych zachowań będących nie do przyjęcia przez nasze serca. Nasi znajomi to widzą i odwracają się od nas, biorąc nas często za idiotów wierzących w totalnie nieżyciowe idee. Im bardziej jesteś sobą, tym bardziej jesteś nielubiany. 

Korekta przez: ()« Szpitalne OOBE Sny a życie realne »

komentarze

[foto]

1. Im bardziej jesteś sobą, tym bardziej jesteś nielubiany. • autor: Przemysław Kapałka2014-10-22 19:28:24

Z tym się zupełnie nie zgodzę. Ja zawsze byłem lubiany i ceniony za to, że byłem sobą, nawet, jeśli byłem niezrozumiany. Trzeba tylko być nim szczerze, nie na pokaz, dla samego siebie, a nie dla udowodnienia czegoś innym. I przy tym szanować innych, a nie traktować jak tych, którzy tylko przeszkadzają nam w tym "byciu sobą".


2. kwestia przystosowania • autor: Nierozpoznany#92542015-11-02 00:24:31

to kwestia przystosowania do norm społecznych i tego co społeczeństwo sobie ceni innymi słowy wejście w swoistą grę społeczną (Eric Bernie "W co grają ludzie") a nie tylko tego, że ludzie nie cenią ludzi bedących sobą. Żeby będąc sobą być kimś rozumianym i akceptowanym trzeba w zamian dać coś co przedstawia jakąś wartość wg norm wyznawanych przez dana społeczność lub grupę.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)