zdjęcie Autora

13 lutego 2015

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Auto-promo Taraki 4 (odcinków: 85)

Naukowe podstawy jogi sukcesu
- czy są?

Kategoria: Techniki rozwoju
Tematy/tagi: joga Zachodu

« Ezoteryka pieniądza Sprawozdania z podróży po własnym umyśle »

Czy joga sukcesu, czyli sztuka sięgania po większe pieniądze, dochody i sukces biznesowy poprzez przemianę świadomości lub manipulacje na świadomości, ma ewentualne naukowe podstawy?

Czy np. ktoś z psychologów badał-sprawdzał, jakie cechy i dyspozycje mają ludzie, którzy osiągnęli bogactwo?

Czy znane są psychologiczne profile takich ludzi?

Czy badano skuteczność programów świadomościowych, takich jak pozytywne myślenie, afirmacje, metody Silvy?

Joga sukcesu nie jest dziedziną, na której się znam, dlatego pytam.

Auto-promo Taraki 4: wstęp na końcu

Starsze teksty z tego cyklu w blogach:
Auto-promo 3
Auto-promo 2
Auto-promo
Auto-promo Zero.

Korekta przez: Radek Ziemic (2015-02-16)« Ezoteryka pieniądza Sprawozdania z podróży po własnym umyśle »

komentarze

1. wujek gugle służy... • autor: Nierozpoznany#78522015-02-13 18:57:40

wujek gugle służy po przełączeniu na zakładkę "Scholar" odpowiedziami na zapytanie "visualisation+sport+research" -> https://scholar.google.co.uk/scholar?q=visualisation+sport+research&hl=en&as_sdt=0&as_vis=1&oi=scholart&sa=X&ei=VjreVNCtJMSvUfPLgSg&ved=0CCAQgQMwAA <- ale po dodaniu "business" wyniki robią się albo śliskie, albo nie na temat...

2. Silva • autor: Nierozpoznany#61032015-02-14 14:25:18

miał wielu współpracownikow, ktorzy "naukowo" potwierdzali jego odkrycia.

Niemniej czy te badania były tym co naprawdę nazywa się naukową procedurą?
Czyli czy były potwierdzone przez innych badaczy w dokladnie takich samych warunkach ekperymentalnych? Prawdopodobnie nie. Często metody Silvy były sprawdzane w szkołach. Po przejściu trenningu przez uczniów ich oceny, wiedza, pewność siebie poprawiały się za każdym razem.
[foto]

3. nie pamiętam tytułu • autor: Łukasz Łuczaj2015-02-14 18:25:55

Pisze o tym Malcolm Gladwell w książce Outliers. Jej autor analizuje ludzi, którzy odnieśli sukces w różnych dziedzinach. Stwierdza, że często wychowali się w rodzinach, gdzie był związek między działaniem a dochodem, jak w żydowskich rodzinach rzemieślniczych. Dziecko widzi, że dochodzi się do sukcesu krok po kroku. Drugie ta zająć się tematem który jest mało znany. Żeby osiągnąć sukces trzeba się czymś zajmować 10 tys. godzin zanim inni się tym zajmą.

4. wątpię • autor: Jerzy Pomianowski2015-02-14 22:41:16

Żaden ze znanych mi ludzi którzy dorobili się znacznego majątku nie miał nic wspólnego z jogą, buddyzmem,  z szeroko pojętą "duchowością",  "pracą nad umysłem", czy innymi modnymi prądami.

5. Robert Stiller Green Mountain Coffee często opowiadał o • autor: Nierozpoznany#61032015-02-15 08:04:38


o swoich doświadczeniach z Silva i płacil za kursy swoich pracowników jeśli chcieli takie odbyć.

Robert Stiller "Green Mountain Coffee CEO offers Silva to employees" "By offering the Silva Method to (our) employees we provide an opportunity to experience for themselves the power of the mind… Experiencing the Silva techniques, rather than just hearing people talk about it, is very powerful. It´s like the difference between seeing a travelogue about the Grand Canyon and personally standing on the edge of it… Silva demonstrates that there is no limit to what the mind can do."

6. logika podpowiada, a... • autor: Nierozpoznany#87652015-02-15 10:00:47

logika podpowiada, a życie jako takie demonstruje, że jeśli umysł/the mind nie zna/nie ma żadnych ograniczeń, to nie  nie ma również ostatecznej/a nawet dostatecznej kontroli nad skutkami "swoich działań". a motyl macha skrzydłami...  serdecznie pozdrawiam.

7. nie ma ograniczen • autor: Nierozpoznany#61032015-02-15 10:04:07

jest to powiedzenie przenośne wskazujące na dużo wieksze możliwosci niż te o których wiesz. Logika i kontrola tociekawy temat w odniesieniu do umysłu:)

8. "większe możliwości, niż... • autor: Nierozpoznany#87652015-02-15 10:16:04

"większe możliwości, niż te o których wiesz". no właśnie. rozległość/zakres i siła możliwych oddziaływań poza świadomością/poza wyobraźnią + odpowiedzialność za skutki również te niewyobrażone/niewyobrażalne? serdecznie pozdrawiam

9. Ludzie • autor: Nierozpoznany#61032015-02-15 14:01:44

którzy nie domyslają się wiedzy takiej jak Silva oddzialowują codziennie na siebie i innych świadomie i nieświadomie nie biorąc za to odpowiedzialności i nie mając żadnej kontroli.

o czym my wlaściwie mówimy?

Jesli chodzi o Jose S. to głownym zalozeniem wiedzy przekazywanej przez niego jest:rób innym to co byś chciał aby inni robili tobie.

pozdrawiam:)

10. metoda Silvy i... • autor: Nierozpoznany#87652015-02-16 08:42:42

metoda Silvy i podobne mind control dają narzędzia do pracy. a czy informują o rozległych (w czasie i przestrzeni) skutkach posługiwania się tymi narzędziami?szamani prosili/proszą Wszechświat o zgodę na działanie i działają tylko wtedy, kiedy mają "pozwolenie". uzdrawiacze, znachorzy czasami odmawiają leczenia. pacjent musi/jeśli chce i może sam przepracować temat. karma? indywidualna? rodowa? jeśli karma to wszystko, co ze sobą niesiemy, to poza analizą jakąkolwiek pozostaje. tak mi się wydaje. wgląd? i zaakceptowanie swoich ograniczeń? a co dalej? specyficzna uważność, stan skupienia? głos wewnętrzny? w dyskusjach dotyczących podstawowych pytań - skąd? dokąd? po co? pojawiają się zapętlania komynikacyjne. wiem, że mam swój udział w holokauście. i nie potrafię tego opisać. serdecznie pozdrawiam

11. w metodzie Silvy • autor: Nierozpoznany#61032015-02-16 11:45:21

przy programowaniu czegokolwiek kończy się zdaniem: niech stanie to co jest najlepsze dla wszystkich zainteresowanych. Więc jesli najlepsze jest aby nic nie nastąpilo, żadne zmiany,  nie nastąpią.

Silva UltraMind ESP ma jeszcze bardziej precyzyjne narzędzia w tym względzie. Przed jakimkolwiek programowaniem pytasz Wyższą Inteligencję  o ukierunkowanie, techniką Mentalne Video i programujesz zgodnie z tym otrzymanym ukierunkowaniem

Pozdrawiam:)

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)