05 sierpnia 2011

Aga

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2517)

Śnię żółty

Kategoria: Sny i wizje

« Lwiątka Tablo »
1)Byłam w jadłodajni. Kobieta gotowała wodę w wielkim grafitowym garze. Dziwnie bo z tego garnka zaparzyła mi herbatę. Młody chłopak powiedział do niej że idzie obierać ziemniaki.

2)Wchodziłam po schodach z marmuru jasnego o ciepłym żółtawym kolorze. Wchodząc między piętrami wisiało wielkie lustro od podłogi do sufitu w ramie chyba złoconej. Widziałam się w tym lustrze, było lekko zadymione, bądź było na klatce ciemnawo. Budynek willowy, pałacowy, chłodne wnętrze. W piwnicy podeszłam ze szklanką z herbatą i prosiłam o więcej, w szklance pływała cytryna. Kobieta zawahała się ale chłopak ,który obierał ziemniaki powiedział nalej jej. Grzałam ręce o ciepłą szklankę.

3)Dwa ogródki, nasz i tego pana. Zaprosił mnie do siebie na kolację. Babcia przyglądała się jak rośliny rosną. Wyrywała chwasty. Nie chciałam, żeby mnie widziała. Patrzyłam na nią z dachu. Nocą już , spojrzałam w niebo, coś pięknego. Ciemne bezchmurne niebo pełne gwiazd jeśniejących, niesamowity widok. Chyba Księżyc też. Poszłam do ogrodu sąsiada usiedliśmy przy drewnianej ławie na której stał talerz z kanapkami, z pomidorem. Jedliśmy i rozmawialiśmy. Mówił, że słabszych od siebie nie można wykorzystywać. Byłam słabsza bo otoczył mnie opieką. Rozpalił w kominku, widziałam żarzący się ogień, ogrzewał mnie skórami. Czułam się jak na obrazie Malczewskiego „Śmierć Ellenai”

4)Śniłam o pewnego rodzaju coś na kształt szparagów, wyrastało to z czegoś. Z mojego mózgu.

5)Snił mi się gospodarz na rynku u którego kupowałam worek ziemniaków, do tego dołożyłam pudełeczka malin. Potem weszłam do kantorka gdzie urzędował gospodarz, chciałam u niego pracować na polu, pielić, pomagać przy zbiorach, kręcił głową że nie, chronił mnie, nie wiem przed czym, dał mi słoik świeżego soku z malin.

śniłam w styczniu 2011

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Lwiątka Tablo »

Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)