03 listopada 2011

Nikea

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2517)

Niechciana pomoc

Kategoria: Sny i wizje

« Mieszkania Czarny kierowca »
W moim domu panuje bałagan , największy nieporządek jest w kuchni .Wyglądam przez okno , widzę że zbliża się do drzwi moja znajoma z dzieckiem , czuję się zażenowana panujacym rozgardiaszem , mój gość zakasuje rękawy i zaczyna zmywać naczynia w kuchni a ja stanowczo się temu sprzeciwiam.Nagle słychać dzwonek do drzwi ide otworzyć , do domu wchodzi trzech mężczyzn ubranych w białe kombinezony( w takich pracują ludzie zajmujący się dezynfekcją) ich twarze wyglądają przerażąjaco mianowicie ; są pomalowane na biało a oczy obrysowane grubo czarną kredką .Próbuję ich zdecydowanie wyprosić z domu tłumacząc że sama sobie ze wszystkim poradzę ...Czy w końcu wyszli nie wiem , nie byli zbyt mili .

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Mieszkania Czarny kierowca »

komentarze

[foto]

1. Spotkanie z Pracownikami Umysłu • autor: Wojciech Jóźwiak2011-11-04 20:47:42

Przyśnili ci się bardzo ciekawi mieszkańcy naszej wewnętrznej przestrzeni czyli nieświadomego wnętrza naszego umysłu. Często pojawiają się w snach wielu ludzi. Dla swoich potrzeb nazwałem ich „Pracownikami Umysłu”. Kiedy się śnią, ich postać bardzo wyraźnie wskazuje, że oni pracują i tylko to robią - od tego są. Pojawiają się w jakichś roboczych strojach: kitlach, fufajkach, mundurach. Zwykle są ubrani na szaro, ale biały kolor, jak w twoim śnie, też się u nich spotyka. Charakterystyczne jest, że nie są zindywidualizowani – wszyscy wyglądają tak samo, albo nie zwraca się uwagi na ich twarze ani inne różnią ich szczegóły. Albo są zamaskowani – tak ja ci twoi, z pomalowanymi twarzami. Co oznacza ich pojawienie się w śnie? Żeby to zrozumieć, trzeba uświadomić sobie czym jest (często) sen. Jest komunikatem, przekazem, jaki podświadomość czyli głębia twojej psychiki nadaje twojemu „ja” czyli tej części twojego umysłu, którym posługujesz się na jawie, przytomnie i logicznie. Co więc chce ci powiedzieć twoja podświadomość, przysyłając natrętnych Pracowników Umysłu? – To właśnie, że teraz oni są ważni. Dlaczego są ważni? Ponieważ teraz wykonują – wewnątrz twojej psychiki – bardzo ważną pracę: przebudowują ciebie! Nasz umysł co jakiś czas przebudowuje samego siebie. Zwykle nic o tej pracy nie wiemy, ale kiedy już jest zakończona, zmieniamy się – chociaż często sami tego nie zauważamy. Dopiero inni ludzie nas w tym uświadamiają, mówiąc: „zmieniłaś się”, albo: „kiedyś byłaś całkiem inna”. Także nasze życie się zmienia, co innego zaczyna nas interesować, inne sprawy świata zaczynają być ważne. Kiedy tak się stanie, można zmienić zawód, pracę, mieszkanie, zakochać się, wyruszyć w podróż... Takie są skutki tego, że Pracownicy Umysłu wykonali swoją robotę i poddali nas wewnętrznym naprawom.
To że twoi Pracownicy byli w ochronnych kombinezonach i zajmowali się „dezynfekcją” oznacza, że oczyszczali twój umysł i pamięć z jakichś toksycznych wspomnień, wpływów i nałogów. Byli natrętni, niegrzeczni i stanowczy – a to oznacza, że dokonywali takiej pracy nad twoim umysłem, na którą sama i świadomie nie zdecydowałabyś się. W ogóle ten sen oznacza, że nieświadomy proces, który się dzieje w głębokich warstwach umysłu, jest o wiele silniejszy niż cokolwiek, co świadomie robisz w życiu. Dlatego ci Pracownicy Umysłu, którzy objawili się śnie, musieli pokazać swoją siłę.

2. Pracownicy Umysłu pojawili się • autor: Nierozpoznany#33732011-11-28 12:03:52

Pracownicy Umysłu pojawili się znów minionej nocy ;
- Siedzę z moim ojcem przy stole w kuchni , jest wieczór , spoglądam w okno widzę jakiś ruch- to dwóch mężczyzn przemyka pod oknem - ubrani są w szare kurtki i czapki Jeden z nich spogląda na mnie , ma pomalowaną twarz jego wzrok i wyraz twarzy jest odstraszający. Mówię do ojca że do domu zakradają się złodzieje...

Po tym śnie nastąpiło gwałtowne przebudzenie

Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)