zdjęcie Autora

07 września 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Nieograniczona magiczna moc wyobraźni

Kategoria: Techniki rozwoju

« Duchowe obiecanki cacanki na pokuszenie Siła (ko)relacji - cd. o mocy wyobraźni, sugestii i magii »
Nie. Nie będzie o "zwizualizuj wygraną - wygrasz w lotka". No może trochę.
Nasza wyobraźnia jest nieograniczona, więc można sobie wyobrażać i to.
W każdym razie moc wyobraźni jest potężna, nieograniczona:
tworzy i unicestwia życie (ah, już widzę siebie z gromadką dzieci ... nie nie, tam na pewno nie będzie kamienia w tej wodzie podczas skoku.. )
nadaje i odbiera sens życia(nie wyobrażam sobie życia bez ...)
tworzy i rozbija związki (ja z tobą się starzejemy,   ty w jego ramionach!)
tworzy i unicestwia emocje (jak mogłaś się z nim ....oh a jak przyjemnie będzie)
wywołuje choroby i je uzdrawia (jeju chyba będzie mnie boleć głowa, a te ręce mogą leczyć)
tworzy bogów, duchy oraz odbiera i boskość i człowieczeństwo. ( potrafisz podać przykład ?)
tworzy społeczności i rozprasza je po świecie. (wyobraź sobie lepsze życie gdzieś indziej - niespotykana wizja prawda ?)
buduje przyszłość ludzi a nawet ludzkości i ją unicestwia ( dowolny projekt czy plan)
pozwala myśleć abstrakcyjnie ( a raczej w ogóle nie ma myślenia bez wyobraźni).
tworzyć i unicestwiać całe światy(kto nie umie czytać niech się nauczy)
wywołuje i powstrzymuje działania(promocja promocja promocja!)
dezintegruje i integruje psyche (o! pora na cd okiem wizji)
Efekty wyobraźni są wszędzie. I jednocześnie to potęga tyleż wszechmocna, co bezsilna i  ulotna, bo to tylko wyobraźnia. Nie dajmy się zrobić w tworzenie kolejnej wizji demiurga. Tj. przesycać wyobrażenia wyobraźni strachem, frustracją, potrzebą kontroli nad życiem... wyobrażeniami strachu, frustracji..ups! o paradoksalności wyobraźni i wyobraźni dotyczącej wyobrażeń za moment.
Okiem hipnotyzera patrząc nie mogę się temu nadziwić. To zresztą sens hipnozy - stymulowanie koncentracji i wyobraźni by się zadziało. Wyobrażenie nosa czy wyobrażenie wyobrażania sobie nosa potrafi zmienić całość interakcji z kimś...lub nie dać nic. Z kolei wgryzanie się w soczystą cytrynkę z dodatkiem cukru pachnącą cytrynowo z reguły działa dobrze i stymuluje ślinianki. Dlatego zresztą stymuluje się wyobraźnię do wiary w wyobraźnię za pomocą tegoż cytrynowego przykładu.
W tym tkwi ujawniająca się czasami siła wyobraźni: nierealne wyobrażenie, które wyobraziło się jako realne zmienia realność(jeju! realność staje się częścią wyobraźni, gdy myślimy w kategoriach jej totalności). Prawdziwa Magia. Jak ktoś wątpi niech prześledzi historię religii i jej wpływ na rozwój ludzkości...
i jej słabość: Siła wyobraźni jest siłą wyobrażoną, nierealną. Co więcej często przekorną i złośliwą, triksteryczną: wyobraź sobie siebie szczupłą, no to przecież można iść i zjeść, skoro jest się taką szczupłą, nie odmówisz sobie przecież, żeby nie dołączyć do photoshopowych głuptasów?
Ale można sobie wyobrazić jej realność: siddhi tantryków mahasidhów, dojście do punktu w którym rzeczywistość i sen mają wspólną naturę i to często wnosi wiele do życia, choć z drugiej strony przeważnie wypełnia agresywnym bełkotem.

Ezotterrorem czy ezobełkotem  próbującym rozbić Twoje wyobrażenie o rzeczywistości i ustanowić realność czyjegoś wyobrażenia.

Jak dla mnie olbrzymie marnotrawstwo olbrzymiej mocy wyobraźni tj. para puszczona w gwizdek i w wywoływanie w relacjach duchów na pokuszenie...
co więcej najczęściej długofalowo działających destrukcyjnie. (Destrukcyjność oczywista:  "rozbijanie własnego i urealnianie cudzego" przez kogoś ma pomóc tobie ? Nie jest to przez przypadek zastępowanie myślenia posłuszeństwem? ups! myśleniem chcę rozbić coś u kogoś..czy aby?)

To zresztą dosyć dobrze oddaje moje spojrzenie na wyobraźnię i jej właściwości. Tj. z całego serca i głowy, doświadczenia i umiejętności przewidywania uważam, że zaprzyjaźniona wyobraźnia, oswojona i celowo stymulowana z wewnątrz jest sprzymierzeńcem i uzdrawiającym i podpowiadającym obdarzającym swą magiczną mocą a..nieoswojona, trzymana na dystans i stymulowana z zewnątrz robi się wroga, nekrofilijna, buduje złą rzeczywistość wrogiego demiurga..

C.D.N.

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Duchowe obiecanki cacanki na pokuszenie Siła (ko)relacji - cd. o mocy wyobraźni, sugestii i magii »

komentarze

1. That's about it:) • autor: Nierozpoznany#61032012-09-07 14:05:31

[foto]

2. Oh Karol! :) • autor: Piotr Jaczewski2012-09-07 15:02:15

MU! dlatego protestuję przeciwko rzeczywistości szalonych skaczących krów, dodwoływania się lęku i potencjalnej ślepoty..
MU! dlatego metoda jest dobra, a środki reklamowania i perswazji spotkają się z moją krytyką
MU! dlatego dyskutuję z pomidorem w nadętych wypowiedziach, ale uważam, że stać cię na więcej i lepszej roboty dobry człowieku.
MU! i więcej nie wyzywaj klientów od dojnych krów na wybiegu:)

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)